Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Romantický

Stůl číslo 19 (2017)

Dobrý nápad, průměrné provedení. Líbilo se mi, že novomanželé nebyli v centru pozornosti. Líbila se mi atmosféra a přátelské pouto, které mezi hlavními postavami během filmu vzniklo. Malé zápletky a eskapády mě však nenadchly. Stephen Merchant dle mě trestuhodně nevyužit.

Firma (1993)

Do dvou třetin mě to velmi bavilo. Počáteční nevyřčené tajemství dodávalo filmu velmi hutnou atmosféru. Od setkání s FBI ve Washingtonu snímek nabral příjemný spád. Konec mi ale přišel až zbytečně zamotaný (proč jel tou kabinkou do ostrovního muzea?). I přesto velmi dobrý napínák z dob minulých. Plus skvělá chemie mezi Cruisovou manželkou a Cruisovým kolegou.

plakát

Two Wrongs (2015) (TV film)

Chabé. Herecké výkony unylé. Motivace postav nevysvětlené. Napětí minimální. Zkrátka zklamání.

plakát

Království lesku (2021) (TV pořad)

Bavilo mě to tou absurdností a tím, jak je mi tenhle svět vzdálený. Ve výsledku však stejně všichni řeší stejné situace a stejné vztahové propletence - bez ohledu na to, kolik nul má člověk na účtě. Pokud máte rádi šperky, módu a okázalost, vřele doporučuju.

plakát

Vyprávěj - Tondův tatínek (2012) (epizoda)

Epizody seriálů nehodnotím, ale v této mě naprosto dostala hláška Jany (Veronika Freimanová), která se ukazujíc na televizi (kde běží skutečný seriál, v němž hraje Radoslav Brzobohatý) ptá babi Běty (Nina Divíšková), zda ten herec v televizi není podobný Františkovi (Františka ve Vyprávěj hraje Radoslav Brzobohatý). Oceňuju, že si seriál dovolí takovýhle žertík :)

plakát

Debbie a její parťačky (2018)

Šperky, haute couture, New York, umění, krása, girl power a jeden hodně dobře promyšlený plán! Co víc si přát? Super, super, super!!!

Birders (2019)

Takový malý milý dokument o ptácích a lidech, kteří je pozorují z obou břehů hraniční řeky Rio Grande. Ptáci neznají státní hranice a lidé na celé planetě od nepaměti obdivují jejich schopnost létat, kam se jim zachce.

plakát

Nadiya kouzlí v kuchyni (2019) (TV pořad)

Strašně mě bavil Nadiyin entuziasmus a nadšení. To bylo naprosto nakažlivé. Recepty zajímavé a skutečně ne moc náročné (samozřejmě odmyslíte-li přípravu surovin a úklid kuchyně). Dokonce jsem jeden recept zkusila a dopadlo to chutně. Výlety za lidmi, co potřebovali poradit, byly inspirativní a člověk si z nich mohl odnést dobré tipy a rady. Návštěvy továren také zajímavé, avšak v několikáté epizodě už značně repetitivní. Krásné nádobí. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo málo důrazu na zdravější vaření. Jinak ale plno nápadů a triků pro každodenní kuchtění.

plakát

Gaga: Five Foot Two (2017)

První scéna (pohled zespodu na sříbřitě lesklé kozačky) za doprovodu magické hudby byla naprosto dechberoucí! Bohužel později film sklouzl do obvyklého dokumentárního stylu, kdy sledujeme výsek života vybrané celebrity. Snímek obsahoval velmi krásné momenty (záběr na náušnici zezadu, scéna s babičkou, skladba Bad Romance), ale hlavní problém pro mě představovala uvěřitelnost výpovědí. Někdy Lady Gaga skutečně strhává masku světové hvězdy a my tak nahlížíme do jejího křehkého soukromí... Ale někdy mi její promluvy připadaly jako póza. Každopádně zajímavé a doporučeníhodné (obzvlášť pokud máte zpěvačku rádi). Avšak sundání podprsenky naprosto zbytečné!

plakát

Vždycky budeš moje možná (2019)

Líbilo se mi: módní styl hl. hrdinky, prostředí restaurece (i když tam mnoho ukázáno nebylo), hrdinové Asiaté a první půlka výstupu Keanu Reevese. Nelíbilo se mi: chemie mezi hl. protagonisty (téměř žádná nebyla), osudovou lásku jsem jim nevěřila a také mi přišlo nepravděpodobné, že ženu s takovým postavením a rozhledem okouzlí chlapík, co kouří trávu a má rozpadlé auto. Jinak standardní americká komedie dle šablony.

Ovládací panel