Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Romantický

plakát

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Viděna 1. série: Neutrální barvy. Skvělá Ida. Famózní Björn. Zarudlé oči. Syrové emoce. Donquijotský boj za neposkvrněné početí literatury. Roláky. Pozadí od Williama Morrise. Nezlomnost… Úžasně osvěžující počin v záplavě americké netflixovské produkce. 23. 11. 2022 Viděna 2. série: Spousta věcí mi vadila - např. rozředěnost děje, přemíra sexuálních scén, schéma každý s každým, málo prostoru pro hlavní dvojici, některé zápletky. Mnoho věcí však fungovalo na jedničku - např. Ronny a jeho humor, Sofiiny outfity, ústřední myšlenky, hovory s otcem, hudba, emoce atd. Váhala jsem, jestli nemám hvězdičku ubrat, ale kvůli Sofii/ Idě a Maxovi/ Björnovi to prostě nejde. Jejich chemie je neskutečná!! A dechberoucí! Jako by se pro svoje role narodili. Nejlepší scéna: Sofie v kanceláři na konci 4. dílu.

Že by Amor? (2022)

Téma dobré, ale zpracování velmi slabé. Filmu nejvíce ubližují toporné herecké výkony, neživotné postavy, předvídatelnost a viditelně malý rozpočet.

Láska ve vile (2022)

Viděla jsem už horší věci, ale nesympatické postavy, předvídatelný děj, slabé herecké výkony a hory klišé nespasí ani sebemalebnější italské záběry ani pár vtipných postřehů. No a ty digitální kočky jsou už jen třešnička na dortu :)

Dokonalá souhra (2022)

Tenhle film = klišé romatických filmů (padající hrdinka, rostoucí city při táboráku, tajuplný milovník, milovník svlečený do půl těla, pes zdůrazňující citovost milovníka...) + australská klišé (pavouk, hadi, klobouk značky Akubra, vegemite, ovce...) + jiná klišé (trapná kolegyně, vypojení elektřiny, k cestování mezi kontinenty stačí svižná písnička...).

Důvěrnost (2022) (seriál)

Viděna 1. série: Mám pocit, že to píšu často, ale musím to napsat znovu. Super zajímavé téma, ale zpracování takové nemastné neslané. Víc mě zajímala linka Malen, ale líp zahraný byl příběh Begoñi. Atmosféra temně unylá. Hudba nevýrazná. Vztahy mezi postavami opět trpěly tím, čím trpívají seriálové postavy - nikdo se o nikoho nezajímá, protože kdyby se zajímal, nebylo by drama a nebylo by o čem hrát. Bavilo mě Bilbao a neoposlouchaná baskičtina. Nebavila mě přemíra ženských postav (a to jsem žena). Osobní linka vyšetřující policistky naprosto zbytečná. Leire by mohla být zahraná líp. I přesto je super, že někdo zacílil na tuhle problematiku, protože se obávám, že se děje častěji, než si chceme přiznat.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Viděna 1. série: Jako velký fanoušek Jacksonovy trilogie, která definovala moje mladistvá léta, jsem si nedokázala představit, jak by další zpracování Tolkienových materiálů mohlo vypadat... A hned první dva díly mě nadchly. Především nádhernou výpravou, která je suverénně tím hlavním, co mi z tohoto seriálu utkví v hlavě. Kostýmy, masky, design měst (Númenor vede), detaily a krásná novozélandská příroda nerušeně navázaly na Jacksonovo pojetí Středozemě. Dále mě potěšil casting - Galadriel, Elrond, Durin nebo Durinova manželka mi do svých rolí úplně sedli. Líbilo se mi, že seriál zůstal věrný Tolkienovskému stylu a nepřidával (divácky vděčnou) erotiku a nahotu v rámci navýšení sledovanosti - za to patří tvůrcům velké díky. Bohužel s dalšími díly se moje nadšení rozplynulo... Děj se přestal posouvat kupředu (i epické epizody byly statické) a další a další postavy mě svým chováním začaly iritovat (mnohdy bohužel Galadriel, nejvíce však Theo, Bronwyn, Elendilova rodina nebo Cizinec u hobitů). Zájmy tvůrců mě počaly míjet a já se vlastně těšila pouze na linii Elronda s Durinem a nebo na odkazy na původní trilogii (Balrog atd.). Myslím, že si Amazon vzal velké sousto a rozhodně to neměl lehké, protože Jacksonova trilogie zůstane navždy nepřekonatelným klenotem. Peněz do toho napumpovali hodně (což je vidět), ale sebelepší výprava, triky a další a další příběhové linie s dalšími rasami prostě nestačí, když příběh nemá duši.

plakát

Území krokodýlů (2022) (seriál)

Poutavá pozvánka mezi opravdové zálesáky z australského Severního Teritoria. Epizody rámované divukrásnou přírodou ukazují každodenní činnost Matta Wrighta a jeho kolegů (včetně jeho manželky a dvouletého syna), kteří se neštítí hmyzu, vedra, bahna, pijavic ani krokodýlích čelistí. Z důvodu toho, že princip odchytávání krokodýlů se v dílech dost opakuje, se tvůrci snaží pokaždé přidat něco navíc (např. odchyt v noci, nebo harpunování z lodi). Navíc jsou epizody prokládány zajímavými odbočkami (rybolov, chytání krabů nebo vylepšování turistického střediska), které nabourávají repetitivnost odchytů. Proč tedy jen tři hvězdy? Nebavila mě linka s Finnem. Poslední díl mi přišel zbytečný. Celý projekt mi připadal jako ohromná reklama na osobu hlavního protagonisty. A poslední věc: za to, že Matt nechal manželku bez pomoci, když měla problém v domě, prostě nemůžu dát víc.

plakát

Kariéra na spadnutí (2022) (seriál)

Viděna 1. série: Zajímavé prostředí a krásná hlavní hrdinka, ale po slibném začátku se děj rozplizl do filosofování nad aktuálními otázkami ohledně barvy pleti a moje zaujetí vyprchalo. Tyler se z nadějné postavy stal nesnesitelnou, Rachel nesnesitelná téměř celou stopáž, Murphy (pro mě) naprosto nepřitažlivý a Nick tak strašně šablonovitý. Tak alespoň ten New York a hezké outfity. Vyšší hodnocení opravdu nemohu dát, když seriál začne tím, že hl. hrdinka od prvního dílu řeší dilema mezi dvěma atraktivními a bohatými muži... To nikdo nedokáže vymyslet něco jiného?

plakát

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Dlouho jsem film odkládala, což byla evidentně škoda :) Dost mi totiž tahle taškařice sedla. Spasitel Jason a gigantické podmořské monstrum v hlavních rolích tu hrají hru na kočku a myš, která mě velmi bavila. Od takových filmů nečekám psychologický přesah, jen depresivní odvíjení děje a záchranu světa v poslední vteřině - a to mi film do puntíku splnil :)

Lockdown (2021)

Některé aspekty lockdownu film zachytil bezchybně, ale loupežnická linka, která v druhé polovině přebere kontrolu, mi do děje přišla velmi podivně naroubovaná - asi jako kdybych si místo ruky k tělu přišila televizi.

Ovládací panel
1 bod