poster

Agův dům (festivalový název)

 • Kosovo

  Shpia e Agës

 • Chorvatsko

  Agina kuća

 • anglický

  Aga's House

Drama

Kosovo / Chorvatsko / Francie / Albánie, 2019, 107 min

Režie:

Lendita Zeqiraj

Scénář:

Lendita Zeqiraj

Kamera:

Sofian El Fani

Střih:

Thomas Marchand

Scénografie:

Lendita Zeqiraj
(další profese)
 • Streeper
  **

  Bohužel musím říct, že je to pro mě naprosto zbytečný film, který pokud bych neviděla, tak by se nic nestalo. Nic mi to nedalo. První polovinu sledujeme skupinu žen, jak loupe papriky a vypráví si peprné historky ze života, z ničeho nic se začínají hádat, pak smát, zase hádat a zase smát. Sem tam nějaký záběr na Agu, jak jede s Calou do nemocnice. A pak se zase vracíme do domu, kde je vše na novo. Zajímavé to začíná být až v posledních 30 minutách, kdy do domu dorazí novináři, aby natočili příběhy žen. Teprve tady zjistíme skrytou pravdu, ukrývající se za jejich chováním a temperamentem. Na dvouhodinový film, docela málo zajímavých scén.(9.7.2019)

 • dawid
  *****

  Předesílám, že jsem k balkánským filmům až nekritickej... Příběh bez příběhu s příběhem. Od začátku tušíte, že v téhle story je řada zámlk a vydatná porce tajností v "pandořinných skříňkách". Sledujete děj, který je líný jako dusivé slunce v horách někdejší Jugoslávie, cítíte nenápadné mrazení z toho, jak byla ta zem roztrhaná a vplujete do bezčasí, které nemá východisko. Zároveň taky cítíte tu neskutečnou chuť a až živočišnou vůli žít. Navzdory osudu. Poznamenaná, ale i bytostná sexualita. A pak násilně brutální prohlédnutí. Luv jů, balkáne! /MFFKV2019/(3.7.2019)

 • horovska
  ****

  Ženy. Vznětlivé, veselé, laskavé či provokativní, hádavé sdílejí dočasný domov v horách. Za každou z nich se skrývá příběh, traumatizující zážitky, Minulost je děsivá, budoucnost žádná. V tomto prostředí vychovaný chlapec se stává ústřední postavou filmu. Jak se má vyrovnat s pravdou o svém původu již si můžeme jen domýšlet. Filmy zpracovávající poválečná traumata mne vždy zajoímaly a tento snímek to činí zase z jiného úhlu.(29.6.2019)

 • Sayko
  *

  I přes to, že přede mnou v kině seděla režisérka a producent tohoto snímku, musím bohužel hodnotit takto nízce, jelikož mě i přes celkem zajímavý námět snímek zklamal. Od poloviny filmu mě z nic zásadního říkajících dialogů a zpěvu začala bolet hlava a díky experimentální kameře i oči. Film měl navíc i celkem nezajímavou zápletku, takže nebylo nic, co by se řešilo. /MFFKV2019/(1.7.2019)

 • biglion
  **

  S velkým nadhledem by se toto dílko dalo nazvat Zoufalky po kosovsku, ovšem bez humoru a tak trochu i bez chlapů. Když se to pak všechno zamíchá, vykyne z toho skoro dvouhodinová užvaněná (ne-li přímo uřvaná), nic neřešící táraninka. Druhá hvězda spíš za pěkné lokace.(30.6.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace