Individualita

(studentský film)
Trailer

Pepa, průměrný vesnický mladík, se vydává do města na rande. Když však dorazí a usadí se do restaurace, začíná postupně zjišťovat, že svět v tomto moderním velkoměstě funguje podle zcela jiných pravidel. (ČSFD)

Trailer

PoprockCZ

Zajímavý nápad, ale příliš přitažený za vlasy. Herecká akce byla moc divadelní, což rozporovalo jinak běžnému nestylizovanému obrazu. Technicky by to chtělo ještě dotáhnout, netlačit tolik na pilu. Závěrečná scéna ovšem pěkná. ()

• Film se odehrává ve stejném světě, jako videoklip Skočil jsem do tmy kapely Epydemye, který pojednává o Heidrichiádě. Obě díla pak vycházejí z historických souvislostí a koncepčně je převádějí do moderního světa. Stejně tak ve filmu hraje i několik herců, kteří hráli i ve videoklipu Skočil jsem do tmy (například Honza, spoluvězeň Pepy, je ve videoklipu k písni Skočil jsem do tmy hlavním hrdinou). V obou dílech tak hraje kladnou postavu, která položí život za své přesvědčení. (Zdroj ČSFD)
  • Film byl natočen na kameru Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. (Zdroj ČSFD)
  • Většina kostýmů, které mají na sobě „divnolidé“ v restauraci a závěrečném záběru, jsou dílem mladé návrhářky Walerie Vrbové, která je pro účely natáčení propůjčila. (Zdroj ČSFD)