Okavango - řeka snů

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární
Rakousko, 2019, 3 h 28 min (Minutáž: 52 min)

Epizody(4)

Nedotčená, divoká příroda vzdálená civilizaci - taková je jedna z tváří, kterou nám legendární Okavango ukazuje... V africké divočině panuje neustále mírné napětí. Smečka lvů už asi tuší, že se pustila do mokřadu dál, než by bylo záhodno. Vydala se do lůna nádherného, barvitého a neuvěřitelně rozmanitého světa. Vzácného klenotu světového přírodního dědictví nezměrné hodnoty. Voda je tady vším. Je dárkyní života, poskytuje svobodu, ale snadno se může stát i vězením. Je středobodem, kolem něhož se všechno otáčí, i příčinou odvěkých svárů. Vydejme se spolu na cestu po spletité síti, jež tvoří jednu z nejúžasnějších řek na světě, k níž všichni, kdo žijí v jejím dosahu, vztahují své naděje i potřeby! (Česká televize)

ostravak30

Manželé Joubertovi nám předvádí dokumentární seriál o jedné z nejznámějších afrických řek. Ani to jinak nejde, když dnes točíte dokumenty, takže nechybí úžasné barvy, záběry a časosběrné momenty. Čtvrtý díl pak přinese ještě něco navíc, oproti běžným dokumentárním sériím, čímž se dokumentaristé nejen výrazně přibližují divákům, ale též odhalují své tváře, trápení při natáčení a zákulisí. ()