Severní Morava a Slezsko (E11) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 26 min

Petr Krejčí

Matěj Ruppert (mod.), Zdeněk Susa (mod.)

Pořád je to na naše poměry silný nadprůměr, ale občas už scénáristům dochází dech a spektakulární kamera to zachraňuje s odřenýma ušima. Dramaturgicky z toho šlo získat víc, ale buďme rádi, že někdo ještě vůbec dělá poctivé filmařské řemeslo.(26.11.2019)

A opět zpočátku těžká nuda a skoro minutové záběry z dronů bez jakéhokoliv povídání. A to přitom procházíme Ostravu (ne, o Qásku se pořad nezmíní) a Nošovice- Kdovíproč je vynechán Havířov, kde se rovněž pivovarům daří. Až se Štramberkem a Hukvaldy začne tento díl trochu nabírat tempo, moderátoři opět mají co říct, konečně, a dokonce se vypraví do Polska na Brackie (co já ho v Krakově vypil, mimo jiná piva!). Konec mi přišel jako přílepek, to s těmi studenty, jako by tvůrci nevěděli, kam to dát. Na druhou stranu bylo zajímavé počítání alkoholu na gramy. Jinak k celkové koncepci mám těžkou výhradu, a to, že tvůrci nejprve jeli podél toků řek, pak podle kopců a údolí, teď podle krajů - zkrátka naprosto zmateně, takže některá místa jsou zde dvakrát, na jiná se vůbec nedostane.(22.11.2019)