Eojjeoda balgyeonhan haru (TV seriál)

• Jižní Korea

Sang-hyeob Kim

Předloha:

Moo Ryoo (komiks)

Ha-young Song

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Po dlhej odmlke pri hľadaní poriadneho romantického seriálu, som sa dočkala. Stal sa snáď zázrak. Extraordinary you, je natočené podľa známeho Webtoonu, možno práve toto je dôvodom, prečo si získa vašu pozornosť. Keď som si prečítala originálnu synopsis, očakávala som, že sa bude jednať o niečo podobné ako bolo W: Two worlds, ale opak je pravdou. Napriek tomu, že tu viete, že sa jedná o imaginárny svet vytvorený nejakým autorom, imaginárny a vymyslený vám v podstate nepripadá, lebo "vonkajší" svet nikdy nevidíte. Autor/ka mangy vám pripadá ako niekto krutý, kto sa nestará o svoje postavy, nemá poriadnu fantáziu a recykluje postavy a príbehy. Bohužiaľ, toto sa deje veľmi často a nielen pokiaľ ide o spisovateľov mangy a komiksov, ale aj o filmy, knihy, či hocakú tvorbu. Osobne sa mi veľmi páči myšlienka, že vedľajšie postavy a tzv. Extra si môžu dovoliť meniť príbeh, pretože ich nemá autor dokonale premyslených. A to je pravda, ak ste v živote niečo písali, či kreslili, určite ste si boli istí hlavným motívom, len tie vedľajšie ste doplňovali neskôr. Herci celého seriálu sú milí a získajú si vás. Dokonca aj extravagantný učiteľ hudby, či učiteľka výtvarnej. 90%(2.3.2020)

Trailery https://m.youtube.com/watch?v=j79HxH-ybkQ ■ Proč jen 3*? Mohli to vykrátit o pár epizod a děj z “předešlého komixu” mě spíš otravoval. Jako celek 70%. Na druhou stranu mi překvapivě sedly poslední dvě epizody. Ale popořádku: Extra-ordinary You (překlad korejského názvu zní: A Day I Discovered - přičemž slovo "den" je současně jméno konkrétní postavy) hraje velmi zajímavě s tím, že si několik postav uvědomuje, že jsou v komixu - na rozdíl od těch, kteří si to neuvědomují, nezapomínají, co se stalo mimo pódium ve stínové zóně (a mohou mít vizi skriptu budoucího děje), uvědomují si, když jsou kdykoli vytaženy ze stínové zóny a hozeny do nové scény (občas dostávají vyloženě klacky pod nohy). Postavy se tváří tvář tomuto více či méně snaží žít svůj život a najít štěstí alespoň ve stínové zóně. Autor je zatracován, označován za krutého, současně je možné ho zkusit prosit nebo se k němu modlit. Celá myšlenka s komixem je docela originálně sympaticky promyšena - ve chvílích, kdy jsou postavy nuceny plnit na pódiu přání autora, často slyšíme, co se jim v té chvíli honí hlavou - jediné, co vytýkám, je onen děj z předešlého komixu v druhé polovině seriálu. Nevzpomínám si, kdy jsem viděl něco podobného. Kdyby to méně natahovali a učinili ještě kompaktnější, mohlo být super. ■ “Jsem vedlejší postava. Stále ji vidím jen zezadu.” ■ “Při další scéně už budeš suchý.” ■ “Jsem rád, že její charakter tentokrát autor nezařadil.” ■ “Autorovi schází kreativita.” ■ “Pro mě jsi hlavní charakter.” ■ “Je to jedno. V další scéně si to nebudou pamatovat.” ■ P.S. Herečka v hlavní roli, Kim Hye-Yoon, zde na ČSFD zatím není zařazena. Doslova "nemá jméno".(22.11.2019)