Pro vrchol až na konec světa - Antarktida 2018

• angličtina For the Top to the End of the World – Antarctica 2018 (festivalový název) (více)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2018, 25 min

Krátký filmový dokument začíná v Jižní Americe, odkud malá jachta, zmítající se v bouřlivých vodách Drakeova průlivu, převezla Marka Holečka a jeho parťáky až k antarktickým břehům. V krásném i drsném království ledu a sněhu se jim povedl prvovýstup na do té doby bezejmennou horu. (Mezinárodní horolezecký f. festival Teplice n. Met.)

Ainy

Musím přiznat, že je to moc pěkný dokumentární kraťas. Mám na mysli profesionalitu provedení. Jinak není ničím extra zajímavý. Takové profi zpracované video ze své dovolené s přáteli. Dovča ale super. Když už máte prostředky, odvahu a přátele, kteří se s vámi do ní vrhnou, proč ne. Ono pustit se na plachetnici přes oceán, speciálně přes Drakeův průliv (cca 1000 km od Ohňové země) vyžaduje notnou dávku odvahy. S sebou padáček, lyže nebo cepíny a mačky a kousíček neobydlené země si "proletět či prošlápnout" a pojmenovat si horu, kterou před vámi nikdo ještě nevylez. Každopádně záběry nádherné přírody pobřeží Antarktidy jsou naprosto fascinující. (Viděno na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů) ()

Marze

Na mě moc velká černobílá pustina bez vegetace. Ale z postele s horkým čajem se to sledovalo příjemně. ()

Cedr

Upřímný popis výpravy na Antartktidu, který si na nic nehraje. Krásné záběry, skvělá motivující jednohubka. ()