Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi
  • Komedie

Recenze (1 532)

plakát

Icarus (2017) 

Skvělá premisa, která se bohužel/bohudík velmi rychle neplánovaně zvrtne do něčeho na co se pořád moc dobře dívá, jen to už z definice není tak zábavné jako spíš depresivní.

plakát

Slaying the Badger (2014) (TV film) 

Famózně odvyprávěný životopisný příběh Grega LeMonda a Bernarda Hinaulta. Skvělé záběry a komplexní rozhovory nejen s hlavními hrdiny, ale i novináři, trenéry a členy týmu La Vie Claire dávají tomuto snímku široký přesah i za hranice tohoto "konfliktu".

plakát

Nikdo (2021) 

Přímočará akční zábava, která některá patetická klišé plně vypouští a ta žánrová si prostě jen naplno užívá.

plakát

Zbytečná smrt: Příběh Marca Pantaniho (2014) 

I přes velmi ožehavé a neveselé téma neskutečně inspirativní a podněcující zamyšlení. Zaručeně zaujme i sportovní/cyklistické nefanoušky.

plakát

En forårsdag i Helvede (1976) 

Oproti po všech stránkách lepšímu The Stars and The Water Carriers (1974) od stejného režiséra má Sunday in Hell sice dokonalý název, ale naprosto příšerný soundtrack. Zaměření na jedinou etapu Paris–Roubaix místo celého Gira také dokumentu ubírá na zajímavosti. Pro fanoušky cyklistiky ale pořád povinná "četba".

plakát

Stjernerne og vandbærerne (1974) 

Skvělý dokument, který určitě musí zaujmout i cyklistické nefanoušky. Na tu dobu naprosto neuvěřitelné záběry přímo z centra dění závodů, rozhovory s jezdci... přímo během závodů... to se prostě jen tak nevidí. Inspirativní, chytlavé a skvěle hudebně podkreslené.

plakát

Jurský park (1993) 

Po trikové stránce asi jeden z nejvýznamnějších filmů, ale scénář stojí za houby a je všechno jen ne dobrodružný. Plusové body za obsazení.

plakát

Mzda strachu (1977) 

Co dodat ke komentáři samotného režiséra: "No matter how much you struggle, you get blown up. [...] It's about revenge, vengeance, betrayal – this is how I feel about life.... life is filled with betrayal... false promises... fate is waiting around the corner to kick you in the ass." Nečekaně svižné tempo, syrová atmosféra, skvělé výkony, neokoukané lokace a luxusní režie.

plakát

Godzilla vs. Kong (2021) 

Slušný loveletter klasickým monster filmům japonské Showa éry, který se nebere příliš vážně. Film skvěle upozadil veškeré lidské charaktery na absolutní minimum a nasadil zběsilé tempo, bohužel ale možná až příliš zběsilé. Sice to pěkně odsýpá, ale uspěchanost nedovolí divákovi se pořádně do ničeho zainteresovat.Kong: Skull Island působil víc přízemně a díky tomu i napínavěji a mysteriiózněji. Narozdíl od expedice na Skull Island cesta do nitra Země v tomto snímku postrádá bohužel jakoukoliv atmosféru. Destrukce Hong Kongu není ale zlá, ale jinak to vše působí naprosto zbytečně, pravděpodobně kvůli přespříliš jednoduchému scénáři.

plakát

Návrat detektiva (2020) 

Špičková (de)konstrukce neo-noirové mystery detektivky zkušeně klame celým svým tělem. Oproti prvotnímu zdání luxusně dávkovaný suchý humor nejvyšší kvality s černě depresivním podtónem celého filmu není jeho jedinou devizou, ale jen střípkem celé skládanky, která spolu s dokonalým scénářem, střihem, režií, soundtrackem a výkonem Adama Brodyho vytváří naprosto dokonalý snímek, kterému nelze nic vytknout. Nic. The Kid Detective je emociální rollercoaster, který rozesměje, chytne a nepustí.. a tu a tam své cílové publikum řízne s brutálně nonšalantní lehkostí přímo do živého. Tupým rezavým nožem. 10/10

Reklama

Reklama