Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi
  • Komedie

Recenze (1 695)

plakát

Prokletá vesnice (2019) 

Skvělá kamera, dokonalý look, neokoukané prostředí. Dokonalé to není a závěr je už kapku přes "logickou" čáru, ale za tu atmosféru si to zaslouží trochu mírnější metr.

plakát

Bod obnovy (2023) 

Wooow, jsme světoví? Not really. Generický sci-fi lowcost který urazí a nenadchne. Céčkový scénář ze špatné mangy, dementní dialogy, Ulice-tier acting herců se zápornými charisma staty. Na ten budget okey vizuál, Kolik na to šlo z veřejných financí a proč přesně?

plakát

Kuroi gashû: Aru sonan (1961) 

Parádní záběry ze severních japonských Alp. Solidní drama/detektivka.

plakát

Anchor (2022) 

Poutavá atmosférická podívaná z atraktivního moderátorského prostředí. Řemeslně dobře zvládnutý psychologický thriller, který neurazí.

plakát

#Manhole (2023) 

Slibný námět a pár trefných postřehů týkajících se sociálních sítí bohužel nepřehluší nelogičnost a překombinovanost zápletky.

plakát

Temný případ - Série 3 (2019) (série) 

Slibní úvod, skvělá atmosféra early 80. let jsou jedinými pozitivy. Zbytek je nudný, natahovaný senilní bullshit, který šel odvyprávět ve třech epizodách. Předchozí dvě série uměly rodinné drama na pozadí a charakterové studie podat chytlavě. S3 by si mohla podat ruku s Ulicí.

plakát

Temný případ - Série 2 (2015) (série) 

Oproti S1 docela ostrý tonal shift a nepříliš dobrý první dojem. Bizarní mono/dialogy Vince Vaughna a Colin Farrel vše spolehlivě podrží a zbytečnost sekundárních linií zbylých "detektivů" přestane vadit. S odstupem času stejná pecka jako S1.

plakát

Temný případ - Série 1 (2014) (série) 

Bezkonkurenční úvod, který nemůže vyvolat jiné reakce než "Ano! Ano! Přesně takto jsem si představoval seriál mých snů!" se okolo pátého dílu zvrhává do sice stále nadprůměrné, ale očekávání nenaplňující podívané. Matthew McConaughey a Woody Harrelson hrají jako o život a detektiv Rust Cohle se definitivně do kronik televizní zábavy zapsal nesmazatelným písmem. To samé platí pro na poměry seriálu nevídaně špičkovou režii, Cary Fukunaga se finální scénou 4. epizody "Who Goes There" opravdu vytáhl. Scénář posledních třech dílů však ve srovnání s geniálním začátkem pokulhává a Nic Pizzolatto si asi ukousl příliš velké sousto a závěrečné svazování linek monumentálně rozehraného příběhu působí líně a lacině. Je třeba znovu zdůraznit, že lacině jen oproti špičkovému startu. I to "málo" totiž s přehledem strká naprostou většinu TV plevelu do kapsy. Epizody 1-5 jsou jasných a neochvějných 10/10. Epizoda 6 za slabých 4/10. Epizoda 7 a finále za 5/10.

plakát

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023) 

Nesmyslná délka plná hluchých míst by šla bez nadsázky sestříhat na polovinu a jinak poměrně chytlavému námětu a kvalitním produkčním hodnotám (oproti Irishmanovi) by to výrazně prospělo. Takhle jde jen o senilní natahovanou vatu.

plakát

Sněžné bratrstvo (2023) 

Jeden z nejvíce fascinujících příběhů všech dob v novém, výrazně realističtějším zpracování. Pacing by mohl být však o dost lepší.