Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 345)

Fukušima (2020)

Ani můj král ze Siamu neumí zázraky. Pokud scénář napíše jedno nemehlo, režisérské židle se chytí jeho kamarád a český dabing obsadí amatéři, nelze čekat žádnou hitparádu. Každopádně musím ocenit příběh natočený podle skutečné události. Tamní pracovníci byli hrdinové. Díky jejich odvaze nemá Japonsko nový vodní příkop, nemusí posouvat své hranice a vyhlašovat nové sčítání lidu. Je pro mě ale úsměvné sledovat přehrávání neherců, které přičítám stylu japonské kinematografie.

Cesta do pravěku (1955)

Jeden z top CZ filmů, které nepřestávám obdivovat. Karel Zeman je i v dnešní moderní době vzorem pro mnoho našich i světových filmařů, jež se klaní jeho práci a chovají k němu úctu jmenovitě například Tim Burton. S čím ve své době musel pracovat, že vesměs každý z jeho štábu měl i své druhé občanské zaměstnání, ze kterého čerpali návody, jak zpracovat triky a jaké skvosty z toho vzešly! Jako dítě jsem Pravěk žrala a nemohla jsem pak usnout. Pamatuju si, jak moc mě zasáhla bitva mezi něcosaury. Jak bojovali, jak se pokousali, jak krváceli a POZOR, TEĎ PŘIJDE SPOILER ... a jak ten jeden nakonec umřel ... KONEC SPOILERU. Stejně by mě zajímalo, jak se nakonec dostali domů? Jak se dopravili všemi těmi "horami", proti proudu řeky, bez lodě ... :-)

plakát

Lord of the Dance in 3D (2011) (divadelní záznam)

Občas bych si přála znát toho, kdo se skrývá za textem distributora a kde na ty rozumy chodí. Zcela úchvatná show, mimochodem jmenuje se Feet of Flames, to bezesporu je, ale nová rozhodně v roce 2011 nebyla. Svou nadpozemsky nádhernou a nepřekonatelnou premiéru měla již v roce 1998 a konala se v londýnském Hyde Parku. Tu show miluji, dosud není nic, co by ji překonalo. V tomto představení roku 2011 je znát, že soubor prořídl a Feet of Flames seznala změny. Kromě "čertice" Gillian mi zde chybí i sladký hlas Ann Buckley a i některé taneční scény. Scéna v Hyde Parku byla rovněž vyšperkovanější, umocňující celý příběh. A milý distributore, Michael Flatley se k souboru LOTD nepřipojil, on ho založil!!!

plakát

Pacific Rim: Povstání (2018)

Potomek se chtěl dívat, takže co mi zbývalo. Alespoň to můžu ohodnotit, když už jsem to musela (dobrovolně, abych udělala radost) odtrpět celé. Zvažuji opravdu dlouze, co mám k tomuhle napsat, ale nenacházím slov. Snad jen, že je moje "noTVL" vráska čím dál hlubší ...

Mumie (2017)

No to je ale hovězina! Nuda, nuda, šeď, šeď. Je těžké být originální, když už něco podobného bylo natočeno a nutno říct s mnohem větším úspěchem. Tohle mě fakt vůbec ale vůbec neba.

K2 vlastní cestou (2020)

Přečetla jsem si mechanikův koment a on to de facto zhodnotil i za mě. Vidíme to naprosto stejně akorát s tím rozdílem, že já půjdu s hodnocením níž. Polovina filmu nezajímavá, plytká, uvzdychaná. Ta druhá, v Himálajích, šla. Míň té srdceryvné omáčky kolem, více napínavého příběhu v horách a nemělo by to chybu. Možná. Raději se tady nebudu rozepisovat o svých pocitech jakožto mámy a o tom, co si myslím o nebetyčné sobeckosti mámy Kolouchové. U chlapa si člověk řekne, že si chce něco dokazovat, ale pro děti je máma vším. Nebem, zemí, středobodem vesmíru. Proto sdílím stejný názor jako její táta. Ty její děti nemají na vybranou a strach jsem měla spíše o ně. Musely prožívat nekonečné dny s tím, že se jejich máma vydala dobrovolně vstříct vabanku o život. Klára si holt odmítá připustit myšlenky nad tím, co způsobí těm nejzranitelnějším, kdyby se nevrátila. Takže ji gratuluji. Je fakt dobrá v tom co dělá, co dokázala, ale jako zodpovědná máma, co chce vyrazit hned na nějakou expedici sotva se vrátí z náručí smrti ... no comment. Tři hvězdy za to nebe plné hvězd pod K2

plakát

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Názory odborníků, průměrného občana a průměrné maminky z povolání jaké svět neviděl! Naprosto skvělý dokument, tak trochu jinak, než jsme zvyklí. Úžasná satira. Skvěle jsem se bavila nad množstvím hlášek od začátku do konce! Dáme sex?

plakát

Kong: Ostrov lebek (2017)

Musím se smířit s tím, že v každém akčním filmu, kde se hrdinní američtí výzkumníci s hordou vojáků snaží prozkoumávat neznámé krajiny a místní obyvatele, a je jedno, jestli je to naše planeta nebo úplně jiná, vždy se mezi nimi najde nějaký, co má místo mozku zelené ho*no, promiňte, vlastně nic. Chápu, že jinak se napětí asi nedá vyšponovat, abych trnula s obavou o dobrý konec. U Konga se mi líbilo, že se sice zakoukal do mladé badatelky, ale nesnažil se ji unést a udělat si z ní paní Kongovou. Docela mi odlehlo, když jsem si všimla, že další díl nebyl natočen. To znamená, že nikdo ze zúčastněných po návratu ani necek a tajemný ostrov plný neznámých a obřích živočichů byl tak uchráněn od zbytku světa. Jako oddechovka to celkem šlo.

Božská Florence (2016)

Film stojí a padá na naprosto fenomenálních hereckých výkonech Meryl, Hugha a Simona. Smutně krásné.