Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 359)

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

Pozor, tento komentář může obsahovat stopové množství spoilerů!!! ......... "notyvole" - ano, tento výraz mi mimoděk vyklouzl z hrdla a můj výraz v obličeji mohl někomu připomínat chovance Jedličkova ústavu, když ho zkouší z násobilky v momentě, kdy Rowlingová z Brumbála udělala cukrouše! Celý film byl pro mě najednou v keramickém zařízení určené pro vylučování lidských tělesných odpadů čili v hajzlu. Už mi bylo jedno, o čem to je.  Nic proti cukroušům, ale ve filmu se na to dívat nechci, neviděla jsem ani tu ... Horu!!! Myslím, že to pro úplné prcky ale není. Hned ze startu se hraje na mollové akordy. Depp mi v této sáze nikdy neseděl a i když je mi líto, za jakých okolností byl nahrazen Madsem, jsem radši. Mads mi jako záporák sedí mnohem víc. Každopádně byla chyba, že jsem se těšila na nějaké povzbudivější dílko, jelikož to předposlední mě moc nepotěšilo. Neříkám, efekty jako jooo, dobrýýý, ale ten děj ... těžko říct, jestli to nějaký ucelený děj mělo. Spíše jsem to vnímala jako chaos, jako takové zoufalství z ničeho stvořit něco, co nakonec fakt nevyšlo.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Spousta akce, vizuálních efektů ale i tak se jim podařilo mě uspat. Ještě, že vedle mě seděl potomek a ne cizí marvelovec, kterému bych slintala na rameno! Někde jsem četla, že tomu předcházel nějaký seriál, který u nás neběžel, no asi jo, pač jsem netušila, jak se z Vendulky stala běsnící harpie s outěškem! Také konečně někdo chápe, jak je hudba důležitá a dokonce s ní dokážeš umlátit protivníka! Harfa je ze všech nástrojů ta nejsmrtelnější! Bacha jo! Ještě, že na ni neumím. Rozesmálo mě obsazení jistého invalidy s nadpřirozenými schopnostmi, u kterého jsem zvědavá, ve kterém filmu se zas objeví živý, opět překonávající svou vlastní smrt. Film se nás snaží rozdrtit nabouchanými účinnými triky, ale chyběl mi tam zasrdcesebraný příběh. Je to takový rychle do světa poslaný výrobek něčeho nedotaženého.

plakát

Duch ve stroji (2017) 

Pletky s Hankou se evidentně nevyplácí, vím to. Znala jsem jednu a byla to pěkná mrcha! Každopádně na mě film zapůsobil, a to i přesto, že působil digitálně přeplácaně, lacině a nudně. Já jako asijský analfabet, neznalec předloh, hodnotím podle prvního dojmu a ten je depresivní a temný. Což byl, předpokládám, účel.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Ukecána potomkem k návštěvě kina jsem dala šanci pavoukovi bez domovské pavučinky. Pro mě prozívaný čas zhruba dvě třetiny filmu.  Děj jakoby pořád stál, nechtěl se vyvíjet, jednoduše nudil.  Netvrdím, že všechno bylo špatně. Poslední třetinka se trochu rozjela a nabídla mým smyslům zajímavou akční baštu včetně návratu z minulosti. Taky mi nikdy neseděl současný hlavní představitel lidského osminožce a jeho genderově schválení nejlepší kamarádi mi rovněž dělali velký problém. Ale stokrát lépe tak, než když se Amíci snaží kujvit klasické pohádky nebo příběhy a legendy středověké Evropy.

plakát

Karel (2020) 

Největší Čech (hned po Cimrmanovi) z jehož odchodu jsem cítila beznaděj, že odešel člověk, který náš národ spojoval. I když jsem neměla všechny jeho nahrávky srovnané podle abecedy na osobním, přísně střeženém oltáři umění, na svém ošacení jsem nenosila jeho podobiznu s nápisem I♥Karel a neměla autogram z každičkého koncertu, přesto jsem k němu cítila bezmeznou úctu a jeho hlas z rádií a z pohádky o psychicky týraném děvčátku, jež ke královskému štěstí přišla, mi vždy zněl jako balzám na duši. Jeho smrt jsem skutečně obrečela a i závěr tohoto vydařeného dokumentu mi znovu vehnal slzy do očí. Karel Gott měl neskutečně bohatý život, spoustu toho zažil a je nemožné vše dostat do "normální" stopáže celovečerního dokumentu. Takže děkuji alespoň za ty důležité střípky z jeho kariéry i z nahlédnutí do jeho soukromí. Moc pěkně natočené a dojemné.

plakát

Podfukáři 2 (2016) 

Po dvou hodinách snažení se jedna těší na vyvrcholení čar a kouzel a nic. Takové překombinované blyštivé "pufff" do větru. Harry se nakonec díky splynutí duší s Voldemortem dal na cestu zla, ale místo toho, aby z něj šel strach, připomínal mi navztekaného skřítka, hrozícího malými pěstičkami do hvězdného nebe! Taky mi vadil Woodyho debilní brácha. Alespoň mohli mít rozdílné povahy, takhle mi ten jejich stejný blbizmus lezl silně na nervy. Jediný zajímavý a akční moment vidím ve scéně s kartami, resp. s kartou a s čipem. Každopádně to jako celek nevnímám jako úplně nepovedený kouzelnický trik kouzelníka třetí kategorie, ale jako docela zábavnou komedii.

plakát

Podfukáři (2013) 

Patrně jsem poslední, kdo to viděl prvně, ale mi to neva.  Vymyšleno to bylo fakt geniálně. Mám nutkání si posvítit baterkou skrze svůj blanket z banky v naději, že tam něco přibude! Obávám se však, že následkem hýřivosti před vánočními svátky z něj spíše značně ubylo. Ruffalovi jsem naprosto propadla. Závěr filmu mě dostal. Tajemný, pro mě velmi překvapivý a i když se verbalovi zdálo, že s ním někdo vyjebává, jelikož se mu při sledování filmu konečník očarovaností akčních scén nedovřel, mi se konec jevil jako uzavřený a jasný.

plakát

Pobřežní hlídka (2017) 

K večerní projekci tohoto bijáku jsem si dala nejen nožky na stolek, ale i dvoječku vínka. A jak nejsem moc zvyklá po večer chlastat, teda nejen po večerech, ale i po dnech, tak se vám po té dvojce tak řechcu, až mě bolí nejen bránice, ale i čelo, jak jsem se v záchvatu, oslepena slzavým závojem liskla hlavou o konferenční stolek! Miče Bjukenena, v podání mého oblíbence svalouše Rocka, vřele DOPORUČUJI k suchému bílému. I když je vlastně jedno, co si k němu dáte, hlavně si něco dejte, pak to bude za plnou palbu! :-)))

plakát

X-Men: Budoucí minulost (2014) 

Osvěžila jsem si paměť, kdy jsem tenhle díl viděla zatím poprvé a naposledy v kině. No a je to tady! Nechala jsem si puštěné titulky a poslouchala závěrečnou hudbu a prohlížela si mejly. Najednou se ozval dovětek a já tak díky tomuto filmu zjistila (kromě šokující informace, kdo skutečně zabil Kennedyho) i kdo skutečně postavil pyramidy v Gíze! Již bylo odhaleno, kdo v minulosti ulomil Sfinze nos, byl to Obelix, který se na ni snažil vylézt, ale nyní opět přepisujeme egyptské dějiny! Jinak ta omáčka kolem těchto důležitých informací docela ušla. Byla svižná, akční a napínavá. Jsem zvědavá na další díly. Jestli se vymaže celá historie X-menů od jedničky nebo jako co bude dál! Jsem zvědavá, jak moc bude Logan počítačově upravován, bo si nejde lhát do děravé kapsy, že ... On sice nestárne, ale Hugh jo.

Ovládací panel
135. nej uživatel Česko
157 bodů

Reklama

Reklama