Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Sci-Fi

Recenze (1 932)

Vyproštění (2020)

Extrakce je jako starosvětská střílečka s neomezeným množství nábojů a nepřátel zkombinovaná s Jamesem Bornem. Mě vůbec neurazila. Film šlape, 11minutová honička je skvělá a nechybí ani špetka humoru při konfrontaci s dětským gangem. Škoda jen, že na pořádné praktické efekty nezbylo a vše je odkázáno na CGI. Kdyby chtěl někdo natočit adaptaci Call of Duty, S. Hargrave je jasná volba.

Bod obnovy (2023)

Bod obnovy je skutečně české scifi světové úrovně. Bohužel ale té průměrné světové úrovně. Víc než režiséra musím bohužel pochválit scénografa, jeho ztvárnění nepříliš vzdáleného Česka budoucnosti je naprosto věrohodné a funkční. To už se ale nedá říct o příběhu a naraci, které jsou bohužel na úrovni ryze domácí, seriálové kriminálky. Inspirace velikány světové scifi je nepopiratelná, stejně jako láska k žánru. To ale bohužel není vše.

Nech svět světem (2023)

Leave the World Behind je intimní katastrofické scifi s až děsivě možnou představou konce moderního světa . Zbytečně neexhibuje velkolepými destrukcemi a miliony mrtvých a naopak, když už se dostane za hranice domu, ukazuje jen opuštěná panorámata. Elegantní a efektní způsob, jak ušetřit peníze. O to víc se můžeme kochat zajímavou kamerou a herectvím jen těch několika herců. A především, první 4 kapitoly nešetří atmosférou a napětím je jak z pera pánů Hitchocka nebo Shyalamana. Lehké piánko, velká tajemství. To drnká na nervy, jak má!

Úsvit (2023)

Nepochybně zajímavá zápletka extrémně poplatná dnešní době, zabalená do pěkného papíru. Bohužel samotné pátrání už tak zábavné není a poselství je na můj vkus až příliš křiklavé.

Maestro (2023)

Láska, hudba a cigarety. S Maestrem mám podobný problém jako s Fincherovým Mankem. K čemu dlouhé dokonalé záběry, když v nich chybí zábava? K čemu tisíce slov scénáře, když v nich chybí život? Ani slavní producenti a ani B. Cooper, ač se na obou stranách kamery snažil jak mohl, nezachránili tuto nudu od propadliště dějin.

Bastard (2023)

Hlavní hrdina stejně tvrdý a nezlomný, jako vřesoviště, které chce zlomit a zušlechtit. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.

Marvels (2023)

Po všech stránkách naprostá slabota a film, který ukázal marvelovské dno (aspoň doufám). Jediná světlá a zábavná chvíle byla první prohazovací bojovka, kterou ale hned zastínil aladnovský bizár s disneyovskou princeznou, což je ale asi taky jediná chvíle, kterou si z celého snímku budu pamatovat. Au.

Zimní prázdniny (2023)

Hořkosladké vánoční prázdniny. Lehký film o těžkých starostech, zasloužený globus pro P. Giamattiho.

plakát

Přízraky v Benátkách (2023)

Kenneth Poirot se z hrůzné dovolené v Egyptě vrátil na starý kontinent ve velkém stylu. Přízraky v Benátkách pro mě stojí na skvělé kombinaci duchařské historky a poirotovské detektivky a díky tísnivému oku H. Zambarloukose působí ještě o atmosféru silněji.

Ovládací panel