Lín

Trailer
Belgie, 2019, 98 min (Alternativní 95 min)

Dobrosrdečný mladík Jonathan je pro nedostatek důkazů propuštěn z vězení. Vrací se ke své matce, která žije v malém domě poblíž dun. Jonathan chce zapomenout na minulost a je odhodlán stát se jiným, lepším člověkem. Přestože striktně dodržuje všechna pravidla, jeho dobré úmysly jsou vystaveny zkoušce, když se vedle něho nastěhuje mladá žena s dcerkou. (Cinemax)

Trailer

DonBraso

Hodně minimalistické,leč skvělě zahrané.Bohužel rybka z akvárka jde ke konci ven a za celou dobu to hlavní máte tak 15 minut na konci.Určité budování zde moc není,Jonathan sice v sobě tu duši na mladé sousto po milimetru odhaluje,ale to je vážně málo.Spletenec syn a matka totálně mimo a nevyužito,jakoby to nemělo oporu ani potom a tak si dvě postavičky k sobě najdou vcelku lehkou cestu,protože si není s kým hrát.Za tu neotřelost jsem byl rád,ale čekal jsem více.65% ()

slunicko2

Vlámský film o pedofilovi. 1)  O co půjde jsem nevěděl, ale dalo se to tipnout během prvních dvaceti minut. Pak jsem už jen čekal, jestli a jak moc očekávané nastane._____ 2)  Všimněte si, že Jonathan bojuje sám za sebe, nikdo mu nepomůže, všichni ho ignorují (matka, sousedi, jen ta zanedbaná protivná malá káča ne, což je ovšem problém)._____ 3)  Zaujal mě 25letý příjemný Tijmen Govaerts (neodsouzený mladík Jonathan). ()

DapaCz

Silný příběh o člověku, který si uvědomuje to čím je a co je v tomto světě možné a co není. Dalo by se říci, že se jedná o originální příběh. Je zasazen do toho nejnižšího sociálního prostředí, kde se tyhle věci dějí a autor snímku chtěl zřejmě poukázat na to, že pedofil nemusí být vždy zrůda, jak je to vnímáno většinou pohledem veřejnosti... dokud tedy nepřekročí nějakou tu linii a nedopustí se násilí vůči dítěti. Tyto problémy se však nedějí jen v nejnižší sociální vrstvě... Snímek je hezky natočen. Dramatická kamera, pěkné fx zvuky a minimum hudby... Muidhond je v holandštině to samé co v angličtině Tench, což znamená v češtině "Lín", takže snímek byl pojmenován pravděpodobně podle jeho oblíbené ryby. ()

Jaro_slav

Natočený tak citlivě a současně syrově, že je člověku líto obou. Holky, protože má naprosto poničený dětství; jeho, protože si uvědomuje, že jediná jeho cesta cesta ke štěstí je dětství tý holce ještě víc rozmrvit. Takovej lowcostovější Woodsman. A o něco víc frustrující, protože to nemá žádný rozuzlení. ()