Spirits in the Forest - život s Depeche Mode

(koncert)
  • Česko Depeche Mode: SPIRITS in the Forest (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2019, 95 min (Alternativní 79 min)

Hudba lidi spojuje a mění jejich životy. Kdo jiný by to měl vědět lépe než kultovní Depeche Mode, kteří v letech 2017/18 odehráli na 115 koncertů své Global Spirit Tour pro více než 3 miliony fanoušků po celém světě. Povolali režiséra Antona Corbijna, autora klipů světoznámých hitů jako Personal Jesus nebo Enjoy the Silence, aby zachytil nezkrotnou energii jejich vystoupení a spolu s ní i příběhy šesti nejvěrnějších fanoušků. Výsledný vizuálně působivý koncertní film Depeche Mode: SPIRITS in the Forest zachycuje unikátní, vzrušující show v berlínské Waldbühne v roce 2018 společně s hlubším a intimním pohledem na to, jak se tvorba Depeche Mode promítá do života jejich příznivců. (Aerofilms)

bivoj1970

Upřímně, mě to nudilo. Pomalu ani jedna písnička nebyla celá, příběhy celkem fajn, ale dohromady mi to nefungovalo. ()

breci

Ako depešák som čakal, že to bude dobré, ale nečakal som, že to bude až také dobré. Od emócie som mal zimomriavky a aj mi slza vyšla. Raz darmo Depeche Mode je neskutočný fenomén. Spája svety, osudy, ľudí... Keď počúvam staršie skladby, tak sa vraciam v čase a cítim to čo vtedy. Úroveň časom ešte rastie a DM sú čoraz lepší a vyzretejší. Opäť zvažujem, že sa ešte na nejaký koncert DM dám zlákať. "Ísť na koncert Depeche Mode je ako navštíviť najväčší chrám na svete." Zaznelo vo filme. - Súhlasím. Jedno malilinké mínus dávam za skladbu na záver, aj keď priznávam, že napriek tomu, že nepatrí medzi moje najobľúbenejšie, v tomto podaní to bolo znesiteľné. V množstve skvostných skladieb práve Just can't get enough? Samozrejme je to len veľmi subjektívny názor. (Musel som si tú odrhovačku potom nôtiť cestou domov.) Z kina som vyšiel pred 12h a stále mi to robí deň krajším. ()

Mischak

Niterné zpovědi o životě několika skalních fanoušků DM prokládané písněmi zahranými na posledním show DM v Berlíně v rámci Global Spirit Tour 2017-2018. Corbijn dokázal jemnou, skoro až filosofickou formou zachytit osudy obyčejných lidí, jejich životních etap se štěstím i velkými ztrátami v jejich životech, ukázal, jakým způsobem nás může hudba podepřít a nenechat padnout. Tento film je v hloubce opravdu filosofickým vstupem do duší nejen fanoušků DM, ale i kapely samotné. A stejně jak zpívá náš milovaný David Bowie a po něm i David Gahan: "We can be heroes, For ever and ever"! ()

pornohavo

Áno, je to kultová záležitosť, najmä pre tých čo milujú Depeche Mode, ale precízne spracované so svojím príbehom a posolstvom. Povinná jazda s dobrým pocitom na konci 🌹 ()