Reklama

Reklama

Spirits in the Forest - život s Depeche Mode

(koncert)
  • Velká Británie Depeche Mode: SPIRITS in the Forest (více)
Trailer 1
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2019, 95 min (Alternativní 79 min)

Obsahy(1)

Hudba lidi spojuje a mění jejich životy. Kdo jiný by to měl vědět lépe než kultovní Depeche Mode, kteří v letech 2017/18 odehráli na 115 koncertů své Global Spirit Tour pro více než 3 miliony fanoušků po celém světě. Povolali režiséra Antona Corbijna, autora klipů světoznámých hitů jako Personal Jesus nebo Enjoy the Silence, aby zachytil nezkrotnou energii jejich vystoupení a spolu s ní i příběhy šesti nejvěrnějších fanoušků. Výsledný vizuálně působivý koncertní film Depeche Mode: SPIRITS in the Forest zachycuje unikátní, vzrušující show v berlínské Waldbühne v roce 2018 společně s hlubším a intimním pohledem na to, jak se tvorba Depeche Mode promítá do života jejich příznivců. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (27)

dzira 

všechny recenze uživatele

Ano, i já to mám tak. Jednotlivá období mého života se dají rozčlenit podle alb Depeche Mode. Takže nyní žiji v době Spirit. Ultra je vysoká škola, SOFAD střední. Exciter je vojna a SOTU se mísilo s pláčem mého prvního syna.... A zlomový byl rok 1987. Podle vzoru před Kristem a po Kristu se můj čas dělí na dobu před DM a po DM. V roce 87 jsem slyšel Never Let Me Down Again a bylo rozhodnuto... Jen nevím proč je to prezentováno jako koncert. Je to prostě dokument o fanoušcích DM orámovaný jedním koncertem.... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Natočit místo dalšího koncertního záznamu nebo dokumentu o populární kapele dokument o jejích fanoušcích mi přijde jako velice dobrý nápad. Anton Corbijn je navíc dost zkušený, aby ho dotáhl do smysluplného tvaru. Navíc naše doba přeje seriálovosti, takže to můžete zkusit s každou kapelou s globálním dopadem (a několika o nichž přes 99% populace v životě neslyšelo). (P.S.: DM jsem trochu poslouchal na přelomu století – Ultra / Exciter, ale jejich fanouškem jsem nikdy nebyl.) ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dostal som presne to, čo som očakával. Desaťročia po 101 sme dostali opäť niečo podobné, ale predsa len trochu premyslenejšie a so zaujímavo nasnímanými zábermi z koncertu. Takže ten najsilnejší dojem z filmu bol taký, že sa nesmierne teším na koncertný záznam, dúfam že z oboch večerov. Corbijn umne prepája tematicky songy s tým, čo rozprávajú fanúšikovia, takže napríklad pri projekcii Walking in my Shoes rozpráva mladík o svojom coming oute, keď počúvame o revolúcii v Rumunsku, hoši nám hrajú Where´s the Revolution atď. Inak ma prehovory týchto šietich fanúšikov až tak nezasiahli, proste všetci DM zbožňujú, my tiež a aj preto sme išli do kina za také veľké prachy. Len nechápem, prečo tá sympatická Mongolka dostala oproti ostatným tak málo priestoru. A Just Can´t Get Enough by už chalani vážne mali nechať v ležať prepadlisku dejín, aj keď chápem, že na koncerte je to proste total guilty pleasure a veľká sranda, ale ako keby to títo päťdesiatnici nechápali. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

"Když mi bylo osm, slyšela jsem jejich písničku.  Od té  doby mají dvaadvacetiletou fanynku" říká v úvodu fanynka v Mongolsku, jejíž otec na počítači sledoval jejich koncerty a pouštěl jí je. Zamyšlení nad tím, proč na staré kapely zahraniční (Paul MacCartney apod.) i naše (výjimka je  Tři sestry)  nechodí mladí. V dokumentu je hodně písniček, ale postavy si vás do svého soukromí moc nepustí. Na koncertě Depesche mode jsem v Praze byl, ale dnes se mi zdá jejich hudba trochu out. Pravověrné černé fanoušky ale tento dokument určitě potěší. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Ve výpovědi těch fanoušků by se asi našel každý depešák...a možná obecně každý, koho na první poslech zaujala nějaká hudba tak, že jí zůstal věrný. Moje první setkání proběhlo před skoro 35 lety... . To není fanouškovství...ale diagnóza. Samozřejmě neposlouchám jen DM...to by museli být pilnější a nevydávat alba v takových odstupech, ale vždy budou součástí mého playlistu. SPIRITS In The Forest na mě ale moc velký dojem neudělal. Nic mi to nedalo, bylo to ploché a jaksi nedotažené. Dobrý dokument si představuju jinak. Musí mít obsah a výpovědní hodnotu. Tady se Gorbijn opíral o hudbu DM a dodal jen pár fádních příběhů o skupince fanoušků, kteří mají reprezentovat miliony dalších. Viděno na ČT Art nadabované. Škoda, že si někdo nedal práci a nedodal i překlady textů...zvlášť když měly mít souvislost s vyprávěním fanoušků. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama