Ďábel od vedle

• USA The Devil Next Door
USA, 2019, 3 h 52 min (Minutáž: 44–52 min)

John Demjanjuk (a.z.), Pat Buchanan (a.z.), Dean Reynolds (a.z.), Wernher von Braun (a.z.)

Epizody(5)

Clevelandského dědečka postaví v Izraeli před soud s obviněním, že býval dozorcem v nacistickém vyhlazovacím táboře a říkalo se mu Ivan Hrozný. (Netflix)

lahvi

Trochu mě mrzí, jak urychlili ten závěr. Najednou se jen řekne, že možná nebyl Ivan Hrozný, ale že jsou nezpochybnitelné důkazy, že určitě sloužil a jestli ne v Treblince, tak určitě v Sobiboru. Ale, jak na to přišli, to už tam není, takže nakonec si tak člověk řiká, čemu má věřit. V dokumentu to moc nebylo - jak to bylo v reálu nevím, ale mě tam chybělo víc z jeho životopisu. chtěl bych po něm, aby přesně popsal, co kde za války dělal a snažil se dopátrat, zda mluví pravdu. Třeba i jeho žena mohla vypovídat od kdy ho zná atp. Jenže po tak dlouhé době je to stejně asi neřešitelný. Kor v dnešní době. Bez důkazu tvrzení oběti není nic. Bohužel nebo bohudík? To je případ od případu. PS: i když na wiki teď čtu dost podstatné info, které v dokumentu není. ()