Reklama

Reklama

Ďábel od vedle

(seriál)
  • USA The Devil Next Door
Trailer
USA, 2019, 3 h 52 min (Minutáž: 44–52 min)

Režie:

Daniel Sivan

Hrají:

John Demjanjuk (a.z.), Pat Buchanan (a.z.), Dean Reynolds (a.z.), Wernher von Braun (a.z.)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Clevelandského dědečka postaví v Izraeli před soud s obviněním, že býval dozorcem v nacistickém vyhlazovacím táboře a říkalo se mu Ivan Hrozný. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Charlie84 

všechny recenze uživatele

Kdykoli o sousedovi uslyšíte, že je to takový milý, tichý člověk, který si hledí svého...inu, je na čase změnit adresu. Mezitím, co si Amazon kutí své Hunters, dodal Netflix překvapivě zajímavé historické okénko o automechanikovi od vedle. Nacisty ve filmu nevyhledávám, ale zde jsem byl mile překvapen. Nejen relativně umírněnou stopáží. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

realita je velmi často nad sebelepší detektivku,nebo thriller.O případu Demjanjuk sem nikdy předtím neslyšel a při sledování téhle minisérie se to ukázalo jako veliké plus.I když sem měl tendence si už v průběhu prvního dílu něco přečíst,neudělal sem to a byl tudíž až do konce napnutý jako kšandy.Plusem rozhodně je,že tvůrci se snažili tohle téma pojmout dost komplexně a je tu tak pohled nejen přeživších z války,ale i rodiny,obhájců,soudců,žalobce,aby nakonec přišla tečka zmiňující,že američanům se vlastně exnáckové celkem hodili,protože přece nácek není komunista.Demjanjuka samotného (ať už byl tím za co byl souzen nebo nebyl)pak série nijak nedémonizuje a nechává na divákovi aby si utvořil svůj názor...85% ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Dokument napínavý jako málokteré drama. Ďábel od vedle je mistrně natočeným dokumentem, kde v každém díle spatříme nějaký ten zvrat, který je o to šílenější, že se skutečně stal. Někdy jsem měl tendenci Demjanjuka až litovat, abych v závěru vyprávění si jasně řekl, že ho měli Izraelci skutečně odsoudit, protože i když bylo během líčení spousta omylů a nepřesností, evidentně daným člověkem skutečně byl. A pokud ne Ivanem Hrozným, tak klidně jakýmkoli jiným dozorcem, který v podstatě řídil mašinérii na vyhlazování miliónů nevinných lidí, převážně židů. Rozhodně všem doporučuji zhlédnout a udělat si vlastní názor. 90% ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Typické pokrytecké USA! Aj Južná Amerika, kde tiež ušli davy nacistov. Vraj kým sú to "tichí" nacisti a sekajú už iba dobrotu, tak je všetko v poriadku. Takže sa celkom pokojne mohlo stať, že ten istý ujo, ktorý vám opravuje bicykel, si v minulosti krátil čas mlátením vychudnutých ľudí a naháňaním ich do plynových komôr. Doteraz nikomu nie je jasné, či ten človek bol alebo nebol "Ivan Hrozný", lebo tie spisy KGB by som nebrala až tak vážne, oni si proste písali, čo chceli, a robia to tak doteraz. Ale určite bol psychopat, alebo sociopat. Neviem sa rozhodnúť, či jedno alebo druhé. Ale tipujem, že sociopat, lebo slzu ste uňho vyroniť nevideli, iba ten debilný výraz, čo mal celý čas. To, že prejavoval city k deťom - to sa dá naučiť. Navyše sociopati sú dobrí v prispôsobovaní sa okoliu, proste to dobre hrajú, akurát, že nič necítia. Keď sa tam hral na mŕtvolu, tak som sa už pučila od smiechu. Ktovie, koľko je ešte senilných dedkov po svete, ktorí si asi už ani nepamätajú, čo za vojny robili. ()

Atheas 

všechny recenze uživatele

Měl jsem za to, že každý bývalý nacista musí být rychle po dopadení co nejrychleji odsouzen a popraven a ono je to přesně naopak. Soudní proces jako výsměch pozůstalým? Tento dokument je zvláštní tím jak je neskutečný. Pořád nějak nemůžu uvěřit, že se všechno toto skutečně stalo. Nevím, jestli jen mě přišlo, že Demjanuk je zcela jasně masový vrah. Každopádně nejvýrazněji se na přitažlivosti dokumentu podepsal profil izraelského obhájce Demjanuka. Takového zmrda je potřeba opravdu pohledat a ten už podle ksichtu vypadal tak, že jeho jediným záměrem je každé ochcat a potom se na něho vysrat. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • John Demjanuk zemřel 17. března 2012 v pečovatelském ústavu v Rosenheimu ve věku 91 let. (Homerking)
  • Polský premiér Mateusz Morawiecki upozornil společnost Netflix na chybné vyznačení polských hranic v dokumentu. Ve snímku byly totiž vyznačeny současné hranice Polska a tím mohly v divákovi budit dojem, že koncentrační tábory byly vybudovány tehdejší polskou vládou. Netflix na toto upozornění zareagoval a ředitel Reed Hastings 14. 11. 2019 prohlásil, že v příštích dnech budou texty, do některých map představených v seriálu, doplněny, aby bylo jasnější, že koncentrační tábory v Polsku postavil a provozoval německý nacistický režim, jehož vojáci vpadli do země a okupovali ji v letech 1939 až 1945. (kukkik)
  • Němečtí historici představili v lednu 2020 dosud neznámé fotografie z nacistického vyhlazovacího tábora Sobibor. Na dvou z 361 zveřejněných snímků je podle odborníků také někdejší dozorce John Demjanjuk. (klukluka)

Reklama

Reklama