Vrahoun přiznavač

• USA The Confession Killer
USA, 2019, 4 h (Minutáž: 45–50 min)

Epizody(5)

Vrah a tulák Henry Lee Lucas se při soudním líčení doznal ke stovkám dalších zabití. Dokumentární seriál zjišťuje, jestli byla jeho doznání pravdivá. (Netflix)

Recenze uživatele Arkagas1989 k tomuto seriálu (1)

Vrahoun přiznavač (2019)

Henry Lee Lucas - jméno, které jste možná už zaslechli v souvislosti s tím, že se dopustil stovek vražd. Když byl souzen, řekl soudci:" a co ta další 100 lidí co jsem zabil?" A tady se rozebíhá příběh tohoto dokumentu. Lucas byl umístěn do vězení, byla vytvořena vyšetřovací skupina, která koordinovala jeho výslechy, protože za ním jezdili vyšetřovatelé z celé Ameriky. Konečné číslo bylo 360 vražd. Ale díky pozornosti jednoho člověka se přišlo na to, že je spáchat prostě nemohl. Vyšetřovatelé mu ukázali úplně vše - fotky z místa činu, zprávy z pitevny, co měli oběti na sobě.. on už pak jen vše převyprávěl svými slovy. Blázen, který toužil po uznání a věděl, že tohle mu zajistí pozornost. Jenže většina vyšetřovatelů byla ráda, že má vraždy z krku a tak jen uzavírali případy. Vždyť se k nim přece přiznal. Mezitím ale postoupil výzkum využívání DNA a ti opravdoví vyšetřovatelé dosvědčili, že Lucas nemá na svědomí ani jednu z těchto vražd. Všichni byli sice spokojení - vyšetřovatelé měli někoho za mříří, rodiny měly vraha, ale ti skuteční běhali venku.. Navíc si to Lucas užíval, protože měl vše o co si řekl - cigarety, milkshaky, pozornost. Stala se z něj hvězda. A ano, byl to sice vrah, který zabil 3 lidi, ale především to byl notorický lhář. Dokument o tom, jak snadno se lidé v soudnictví nechají ovlivnit. Drsná a výborná záležitost. Kdo neviděl ještě na Netflixu dokument o Tedu Bundovi, doporučuji též. ()