Prostoj karandaš

• Rusko Простой карандаш (více)

Tonia (Naděžda Gorelova) je umelkyňa, ktorá prichádza z Petrohradu do odľahlej krajiny Ruska , aby bola čo najbližšie k manželovi, odsúdenému politickému väzňovi na osem rokov v tamojšom väzení. Príjme prácu učiteľky v miestnej škole, kde sa však dostane do konfliktu s dvanásťročným výrastkom, šikanujúcim ostatné deti, Míšou, ktorého brat je vodcom nebezpečného gangu, s ktorým ani polícia nechce mať nič do činenia. (sochoking)

sochoking

Poctivá ruská dráma s kriminálnou zápletkou a z pekelne depresívneho prostredia chladného severu. Antonia je umelkyňa, ktorá sa z Petrohradu rozhodne presťahovať do totálnej riti sveta kvôli tomu, že tam má uväzneného manžela, ktorý je politickým väzňom a dostal osem rokov za nejakú totálnu blbosť. Tonia si nájde prácu ako učiteľka v miestnej škole, kde sa dostane do konfliktu s dvanásťročným žiakom Mišom, miestnym šikanovateľom. Problémom je, že nik si k nemu nič nedovolí, lebo jeho brat, totálne vypatlaný chuj, je vodcom miestneho gangu, ktorého sa všetci boja. Veľmi reálne a surové, ale zároveň i v niektorých situáciach na hlavu. Avšak tie štyri si to u mňa vyslúžilo za svoju priamočiarosť a drsné prostredie. ()