Hic

(festivalový název)

Sandro (Leandro Faria Lelo) pracuje v oddělení lidských zdrojů u těžební společnosti. Po skončení svého pracovního dne mívá v blízkém lese příležitostný sex se svým kolegou Ricardem (Allan Jacinto Santana). Každou středu si pak chodí zaplavat do veřejného bazénu, kde sleduje Maicona (Rafael Teóphilo). Když jednoho dne začne Maicon pracovat ve stejné společnosti, Sandrova touha se změní v posedlost. A všechno se ještě více zhorší, když Sandro zjistí, že Ricardo a Maison spolu mají poměr. (Sinner.)

xxmartinxx

Není to můj šálek, pořád jsem se nenaučil docenit filmy, kde v dlouhých záběrech osvícených neonovým světlem postava stojí a... pak asi někam jde? A pak zase stojí. Diváci, kteří nejsou zvyklý na homoerotické scény, můžou být trochu vyvedení z míry, ale kdo přežije tu první, přežije všechno. Tvoří to dobrý kontrast k čistotě vizuálů, ale zase tak zajímavé mi to nepřišlo. Není to v mojí komfortní zóně filmů, ve kterých se něco děje, tak to mírně nadhodnotím, aby se neřeklo. ()

easaque

-3* Tak tento film opravdu nejde doporučovat. Chápu autora o co se v něm snaží, ale na druhou stranu je hodně těžké najít toho pravého cílového diváka a podle mě si dal na poprvé moc velké sousto. Jedná se o gay film plný fetiše, chtíče, představ a erotiky, teda přesněji řečeno porna. A to vše zabaleno do celkem vkusného kostýmku a s artovým vyzněním, které většině asi nic neříká. Už je pro mě překvapení, že teď má hodnocení přes 60 procent, ale nejspíš homofobové se mu vyhýbají a nedostává odpad jen z přesvědčení, jak je tu zvykem ;-). Příběh není až tak moc podstatný a je to tu hodně o emocích a zvrhlých chutích, které lidí spíš dusí v sobě. Díky hodně plouživému tempu zejména v druhé polovině se to u mě drží na spodní hranici tří hvězdiček a rozhodně to pro romanticky konzervativní duše není ;-). Komu jsou však blízcí pořádní chlapi více než modelky a slečinky, tak má u nich nejspíš další hvězdičky za herce. Hodnotím spíš odvahu s jakou režisér i herci k filmu přistupují a nejspíš hned tak podobný film se neuvidí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Vajonek

Tenhle film je pěkně natočený, je tam pár (i pro heterosexuála) vzrušujících vášnivých scén (i když vzhledem k popisu jsem té erotiky čekala tedy mnohem více). Jinak mi připadá, že se tam toho ale nic moc zvláštního neděje a je to celkem nuda. Postarší chlap furt chodí sem a tam po fabrice, okolo fabriky, do bazénu (kde se vyskytuje na celkový počet chlapů nějak podezřele moc gayů), líbí se mu zřejmě více jiných chlapů (zaráz), tak na ně dlouhé minuty zírá, do toho se mu občas zdají trochu zvláštní sny, přitom pořád vypadá, jako že vlastně moc neví, co se sebou (což vzhledem k jeho věku působí místy až trochu zvláštně a směšně). A na konci asi dojde svého štěstí v eukalyptovém lese... Nevím, možná homosexuální divák tenhle film docení více, mně to ale nic moc neříkalo, nerozumím, co je na snímku tak mimořádného a proč byl vlastně natočen. 40 %. ()

Elizabethx

Starší dětinský muž, je cloumán touhou, jako by mu právě začala puberta. V celém filmu se o něm dozvídáme více méně jen to, že by si to nejraději rozdal s každým v okolí. Když dojde na konflikt, který nemá v podstatě žádný smysl, je zde vtipně nevhodná dramatická hudba. Film by možná lépe fungoval jako umělecké porno, než vážný snímek. Ale vizuál je skvělý. ()

BoredSeal

Artové občas-porno se může pochlubit atraktivní kamerou, která oživila kouzlo spojení neřesti s neónovým osvětlením a stylizovanými záběry (úmyslně) připomínajícími obrázky od Tom of Finland. Hlavní postava Sandro je stárnoucí chlápek z brazilského venkova, který žije spíš ve svých erotických fantaziích, ale v reálném životě to s vyjímkou dobrodružství s jedním kolegou moc nerozjíždí. Film nás ze začátku mámí hravými erotickými sekvencemi, až si skoro divák neuvědomí, že nosný příběh je skromný a k posunu dojde až v poslední třetině filmu, ale vůbec mi to první dvě třetiny nevadilo díky atmosféře. Herci jsou přesvědčiví, ale slabinou jsou herecké schopnosti představitele Sandra, který většinu filmu prozírá a promlčí bez nějaké větší proměnlivosti výrazu, která by se hodila v několika klíčových momentech děje, kdy je potřeba nějak chápat vnitřní stav hrdiny. Provedení samotného příběhu a několika vedlejších linií by na čtyři hvězdičky nestačilo (a nedialogové scény vytvářející napětí a dusno jen obrazem debutující režisér rozhodně zatím neovládá tak, jako třeba jeho kolega Marco Berger), ale hodnocení vytahuju výš kvůli kameře a záběrové stylizaci, a odvaze natočit vztahovku takhle porno-otevřeně. ()

Mezipatra jsou tady a ONLINE!

Mezipatra jsou tady a ONLINE!

05.11.2020

Queer filmový festival Mezipatra se přesouvá do online světa! Od 5. do 21. listopadu můžete vidět ty nejlepší queer filmy, dokumenty a krátké filmy z pohodlí domova. Cena za zhlédnutí jednoho snímku… (více)