silentname

Zaujímavý filmík. "The Mimic" sa ukázalo ako celkom originálna dialógová komédia. Nedá sa povedať, že sa toho vo filme veľa udeje, no rozhodne sa toho veľa povie. A to ako naši dvaja hlavní hrdinovia miestami reagujú na jednotlivé poznámky ma fakt slušne pobavilo. Najmä z toho titulu, že aj Thomas Sadoski aj Jake Robinson tu pôsobia, že veria každému jednému slovu čo povedia. Podľa mňa sú vtipní. Nemôžem povedať, že všetky scénky ma pobavili, no keď zabijú dobrú momentku, tak to stojí za to. Človek viac rozmýšľa ako sa niekomu podarilo napísať také dialógy a ako suverénne do nich skáču. Myslím si, že v realite by to tak nikto reálne neriešil. Ale v tomto svete to akosi ide. Ale problém trošku je, že sú tu občas časti, ktorým úplne nerozumiem. Najmä scénka medzi režisérom a scenáristkou, ktorá pôsobí ako by celý ten príbeh reálne existoval len na papieri. Bolo to cieľom? Neviem. No potom som si ešte všimol, že počas finálneho tenisového zápasu je minimálne jeden záber zle strihnutý. Nakoľko sa v ňom opäť objaví nákrčník na krku nášho hrdinu, ktorý ho ale predtým dal dole. Nič také čo by mi viac bilo do očí som nenašiel ale niekedy jeden takýto detail stačí, aby to poškodilo film. Za jedno pozretie som ale spokojný. Na oddych je film fajn. Hodnotenie: B- ()