Ztracený muž (studentský film)

Krátkometrážní / Western

Česko, 2015, 15 min

Filip Kilián

Jan Grundman
  • FILMOVKA

Bohužel lepší objektiv k dokonalejšímu filmu nestačí. Místy mi i připadalo, že chyběly záběry pro lepší střih. Zvuk byl špatný, především dabing. A ten smích dětí v lese tam asi taky neměl být. Další věc, lokace. Nejsem si jistý, do jaké míry se to dá díky ryze českému prostředí nazvat westernem. Dům, ve kterém žije jedna s hlavních postav tam taky není moc vyjasněný. Spíš to vypadá jako nějaký rybářský altán. Vzápětí totiž oba muži vyjíždí na koních, které v lese zase postrádají. A konec odpovídá kdejakému studentskému filmu s pistolí - nadhodit malér, ve kterém se hlavní hrdina ocitl ale hlavně nevystřelit, protože s výstřelem by se děj uzavřel, a to my nechceme. Na práci s titulky není nijak co chválit a pobledlost obrazu mi přijde na škodu. Přitom by stačilo srovnat kontrast. Že je scénář poměrně slabý mi nevadí na školní krátký film, ale trochu tady selhala obrazová vybavenost, která i přes snahu autorů je nedokonalá a neztotožňuje se s kostýmy, lokacemi a barevností. Na druhý ročník v Písku mi to přijde málo. Zhlédnuto zde: https://www.youtube.com/watch?v=bpFaW4uglPQ(31.10.2015)

• Kelly2502

"Vlaky? To jsem nedělal od tý doby co jsem s tím přestal." :D :D No shit Sherlock. Opäť raz ďalší dôkaz toho, že na filmových školách ťa možno naučia ako točiť vizuálne podmanivé filmy no nikde ťa nenaučia ako napísať poriadny príbeh s dialógmi, ktoré nerežú uši. Zo všetkého by som najviac ocenil hudbu, naozaj pekný kúsok na krátky film.(23.7.2018)

Podobně jako Davies vidím potíž zejména u dialogů, které místy působí trochu nepřirozeně. Ale jinak je to pěkný kousek, jako fanoušek skomírajícího žánru westernu jsem se na film podíval s chutí a převážily rozhodně pozitivní dojmy. Výborná hudba i kamera, atmosféru to má dobrou, povedl se i stylový plakát.(20.10.2015)

• allthistime

Nebylo by to špatné, kdyby se pozměnily rekvizity, prostředí a těžkopádnost dialogů, pak by snímek zanechal mnohem lepší dojem (takto to na mě působilo až moc amatérsky a nikoliv "studentsky"). Velmi se mi líbila závěrečná scéna - zachycení vnitřního dilematu Tonyho - ta to z mého pohledu celé zachránila. Zkrátka Filip Kilián umí, což už dokázal, ale ne každý den je posvícení..(3.1.2016)

1) Tohle je cvičení druhého ročníku se zadáním "reálové" a já si myslím, že na druhák je to dílko povedené, protože práce s kamerou je tu docela fajn, ale pakliže to měl být western, dokázal bych si tu představit mnohem lepší práci s žánrem, je zde hned několik scén, kde jsou dialogy (mimochodem, dost toporné) dost na víc a mnohem více by atmosféře slušelo ticho rámcované nějakým propracovanějším záběrem). A je docela škoda, že je zasazení americké, protože reálie prostě americky nevypadají, zasazení někam do R-U ve stylové podobě ala Je třeba zabít sekala by slušelo mnohem více, stačilo by vyhodit přihlouplou vlakovou vějičku, změnit jména a revolver prohodit za nějakou pytláckou kulovnici. Ale v řemeslných stránkách je tu jistý talent znát, za pár let, kdo ví, minimálně na dobré reklamy je tu našlápnuto dobře.(19.12.2015)