Čekání na vlak, který přijede podle jízdního řádu

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1966, 17 min

Ivan Balaďa

Skrytá kamera dodává snímku neodolatelné kouzlo, autentičnost, vtahuje diváka ne do děje, ten tu není, ale do času nenávratně minulého... Tenhle krátký film mi moc dobře zapadl do dnešního pošmourného odpoledne! Evokoval mi pradávnou dobu, kdy naše země ještě měla svou armádu, vlaky opouštěly nádraží v oblacích páry, v čekárnách i ve vlacích, všude se mohlo kouřit a lidé v nacpaném kupé neměli v uších špunty a v rukách mobily, ale povídali si spolu!(11.8.2014)

Jen taková náladovka, ale jen v šedesátých letech bylo možné, aby Studio Československého armádního filmu natočilo o vojně něco tak civilního.(25.6.2015)

Jo, tenkrát na Piavě... Zvuková stopa je jaksi podivná, někdo mluví, ale ve videu se mu ústa nehýbou, např. ve scéně s dětmi žádné dítě vizuálně nemluví. Ke zhlédnutí na stránkách Vojenského historického ústavu Praha.(13.8.2014)