Letní kemp

• USA A Week Away

Pohodový muzikál, ve kterém problémový puberťák zariskuje a odjede na letní tábor. A tam se nečekaně zamiluje, najde si kamarády i místo, kam opravdu patří. (Netflix)

Martin.O

Další variace na High School Musical. Obyčejná a ničím výjimečná oddechovka na jedno podívání. Občas zazní i fajn písničky. ()

Aramis odpad!

Kdyby se tam tolik nebékalo, neřvalo, neposkakovalo, nebyl to muzikál a bylo to o 98 minut kratší, nebylo by to vůbec špatný! Takhle jasnej odpad! ()

Levi_Kornoa

A Week Away nápadně prostředím a zápletkou ("hraju si na někoho, kdo nejsem") připomíná Camp Rock. A jakmile se seznámíte s hlavními postavy, pravděpodobně v nich uvidíte High School Musical. ;) Film dále nabídne spousty klišé, předvídatelný děj a již zmiňovanou klasickou zápletku, kterou jsme viděli už nesčetněkrát... No, a vadí to? Mně rozhodně ne, protože už z traileru jsem pochopil, do čeho jdu a moje očekávání se splnilo - pohodový snímek se sympatickými postavami prošpikovaný písničkami. Jako originální prvek beru zařazení děje do prostředí plného věřících lidí, takže písně i rozhovory se přímo týkají Boha a víry. Herci za mě hezky ztvárnili své role, které jsou povahově sice silně stereotypní, ale co je na tom špatně? Vždyť i Lotus sušenky nebo Nutella chutnají furt stejně a i přesto je kupujem a máme rádi. :D Za mě 4 hvězdy. Výtky bych samozřejmě měl - například příliš snadno a rychle vyřešená zápletka a některé absurdity. A taky jsem čekal, že mě chytne víc songů. Ale jinak moc pěkný snímek, který je na ČSFD podle mě trochu nedoceněný, ale český ateismus zřejmě těžko tráví filmy, kde se hodně řeší víra. ()