Epizody(11)

Vavča

Další západní vzor dorazil do Japonska a rozhodně mě zaujal. Lehkost, elegance, vtip, perfektní herci, špičkování mezi postavami, parádně zvládnutá adaptace kravaťáků, která tupě nekopíruje, ale převádí si vše po svém na japonské reálie. V hlavní roli vynikající, charismatický Óda Júdži jako neporazitelný právník Kai, který angažuje mladý talent, Suzuki Daiki, má nějaké ty problémy a škraloupek z minulosti, jenže jeho fenomenální pamět a mozek je pro řešení zapeklitých právních případů jako stvořený. Sympaticky ho podal Júto Nakadžima, a vůbec i ostatní osazenstvo právní kanceláře Yukimura Uesugi je výborně vybráno, ať sekretářka Kaie An Nakamura, nebo kráska Araki Júko jako Hidžirisawa Makoto ve funkci právního poradce, který se marně pokouší udělat zkoušky. Vůbec bych se nezlobil na druhou sezónu, snad se dočkáme brzy. Seriál každým dílem baví, protože přináší zajímavé právní případy odhalující firemní, společenské prostředí Japonska, vidíte časem důkladněji historii a pohnutky hlavních postav, jsou zajímavé. Čas věnovaný jejich osobnímu životu, problémům není jalový nebo marný, ale hlavně ten nadhled, ironie, humor mě prostě baví. Připočtětě si velmi příjemný OST (Manabe Akihiro), geniální edning B'z Wolf (Aůů) a není co řešit. Ostatní právní seriály z Koreje a Japonska (mimo Legal V), na mě působily jako neživotné zombie a mumie marně se snažící o nějaký nápad, postavy. Zpětně musím přiznat, že série je perfektní, zejména ve srovnání s druhou řadou (edit 22.3. 2021). ()