poster

Velká kamenná tvář

 • anglický

  The Great Stone Face

 • slovenský

  Veľká kamenná tvár

Dokumentární

USA, 1968, 93 min

Hrají:

Harry Morgan (vyp.), Buster Keaton (a.z.), Renée Adorée (a.z.), Roscoe 'Fatty' Arbuckle (a.z.), Glen Cavender (a.z.), Edward F. Cline (a.z.), Phyllis Haver (a.z.), Marion Mack (a.z.), Al St. John (a.z.), Jim Farley (a.z.)

Komentáře uživatelů k filmu (1)

 • Iggy
  **

  Dokument Great Stone Face vyšel na dvd v kolekci Keatonových filmů The Buster Keaton Chronicles. Na začátku sledujeme dobové fotografie a vypravěč stručně a velmi výstižně popisuje Keatonovy vaudevillové a filmové začátky, ale pak se dokument omezuje už jen na dlouhé a místy komentované ukázky z filmů Coney Island, Cops, Balloonatic, Daydreams a téměř celý film Frigo na mašině (zhruba 50 min, chybí pouze začátek). Začátek a konec je rámován záběry starého, ale ze svého kouzla nic neztrativšího Keatona z filmu Buster Keaton Rides Again. V roce 1968 byl dokument Great Stone Face jistě objevný, ale do dvd kolekce obsahující všechny zmíněné filmy kromě Coney Island se moc nehodí. Chcete-li se o Keatonovi dozvědět víc, pak doporučuju spíš Buster Keaton: A Hard Act To Follow.(21.4.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace