vydumnica

The Wedding Gift. Svadba v Káne Galilejskej🍇 tu je veľmi reálne zobrazená a snáď ešte nikde predtým nedostala toľko priestoru. Nikdy som sa nad touto pasážou Biblie až tak detailne nezamýšľala, napríklad že aká pohroma :-) to musela byť, keď sa im minulo víno. Pri sledovaní tejto epizódy som empaticky súcitila so všetkými zainteresovanými, bol by to teda problém, ale vďaka Bohu sa na svadbe v Káne stal prvý verejný zázrak a k žiadnemu škandálu nedošlo. Je veľmi sympatické, že Ježiš a jeho učeníci sa vedeli aj normálne zabaviť a vychutnať si kvalitné vínko. Veľmi sa mi páči aj vzťah Šimona a jeho manželky Eden. Čo sa mi ale nepáči a za čo aj sťahujem nejaké tie body, je výber herečky, ktorá stvárnila Máriu, Ježišovu matku. S tým mám teda problém, lebo Máriu si vždy predstavujem ako nadprirodzene krásnu bytosť, minimálne jej mohli dať nebesky modré oči a menej rokov. Zvyšok castingu vyhovuje :-). ()

quokam

Trosku slabsi dil, po hloubce s detmi a emocemi se Simonem. Anyway: V jedne chvili Jezis nazve Marii matkou - ale v "originalu" by melo byt "ženo." Jiste, nepodstatny detail, pokud serial bereme jakozto beletrii.ALe jinak souhlasim s Vydumnicou, ze svatba v Kani byla ukazana velkolepe, v historickem kontextu zidovskych tradic.  6/10. ()

• Táto epizóda je založená na biblickej pasáži „Svadba v Káne“ (Ján 2:1-12). (Pat.Ko)