I Was Trying to Kick You Out of Here

(studentský film)
Krátkometrážní / Experimentální
Česko, 2019, 6 min

I was trying to kick you out of here” je digitální romancí na pomezí dvou světů, neutichající snahou o překročení oné hranice, území za červenou čarou, světa nesmrtelného slunce. Setkání, tedy moment kdy ona potkala jeho a on potkal jí, bylo láskou na první pohled, čekáním na obnovení sluncem, procesem uložení jejich těl do plochy nekonečna.Zatímco slunce stoupalo pomalu výš a výš, cítili oba, že hranice dělící oba světy nabývá na konkrétnosti, že není cesty zpět, i to, že vše je nezvratné a nezbývá než vyčkat obnovení. Hranici nyní tvořila zářící červená linie, táhnoucí se od jednoho konce plochy k druhému. Byla to láska na první pohled. Vzdálenost mezi nimi se začala zvyšovat. Digitalizace měla za následek lehkou nevolnost ale vše se mělo brzy změnit k lepšímu. Pocit závratě pomalu ustupoval. Vůně moře zaplavila její smysly. Hranice se pomalu ztrácela ve světle vycházejícího slunce. (FamuFest)

xxmartinxx

Kotas je podle toho, co jsem viděl, v tuhle chvíli nejlepší kameraman na FAMU (ne, neznám ho, nikdy jsem s ním nebyl v kontaktu, nevím, kdo to je - není to můj kamarád) a rád se kouknu na všechno, co točí. A 6 minut je na takovouhle exhibici přesně ono. ()

Gulde

Jedna hvězdička za práci s kamerou, protože zcela nic jiného v tom není - krom řady nesouvislých filozofických, plytkých řečí. Kino Varšava, Liberec, 16.9.2020. ()