Mám vás ráda, ať se stane cokoli

• USA If Anything Happens I Love You

Príbeh o odcudzení manželov, ktorí za tragických okolností prišli o dcérku. (toi-toi)

PEZ

Jednoduché ale pritom to tne riadne do živého. Keďže sme už videli v správach takéto tragické udalosti už toľkokrát. Ale nikdy v správach neukážu čo to následne urobí s rodinami. Takže preto plné hodnotenie odo mňa. Nikdy by som to nechcel zažiť. Tento kraťas dokázal u mňa vyvolať silné emócie aj bez slov. Mimochodom Oscar za najlepší krátky animovaný film a k tomu tona ďaľších ocenení na iných festivaloch. ()

FeriusParfax

No… poselství to má. Ale každý chytrý člověk to už dávno ví. Ono se asi hodně lehko řekne, že když vám umře dítě, máte se mít furt rádi, podporovat se a jít dál. Asi se to ale lehčeji řekne, než udělá. Zpracování je celkem zajímavé, ale hraje se tu až moc na city. Máte se zřejmě na konci rozplakat. Nic objevného se taky nedozvíte. Jen je to dost aktuální téma. Moc nevím, co tím chtěl snímek předat a hlavně pro koho měl být. Zmíněné přece každý chytrý člověk ví. ()

MFloyd

Smutné, ale ne tak rozvinuté (samozřejmě i kvůli krátké stopáži). Mohlo si to více hrát s tím, co se stane v závěru, ale spíš vidíte probliknutí něčeho a pak je konec. Škoda toho, jinak lehce nadprůměrná kreslenka. ()

baclajean

Téma, spracovanie a myšlienka sú prepojené pomerne pútavo. Na záver prichádza (veľmi relatívny) šťastný smutný koniec. ()

NiksCZ

Silná myšlenka, která prozkoumává lidské utrpení, umělecké vizuální zpracování a úchvatný soundtrack. Vše zabalené do 12 minut dlouhého kraťasu, který vás bude schopen rozplakat. 10/10 ()

TinaTiber.

Mám vás ráda, ať se stane cokoli (2020) 10/10 Tento krátkometrážny snímok je celkom určite plný emócií úzkosti a paniky, ktoré ľudia počas týchto dvanástich minút zažijú; či už ste citlivka alebo ste na podobne emočne vypäté filmy zvyknutý. Je pravdou, že animácia je v tomto filme jednoduchá, no osobne si myslím, že práve to mu dáva takú silu a autenticitu. Príbeh je podaný s citom, ktorý je pri takýchto témach veľmi dôležitý a ktorý som tu rozhodne videla. Hodnotím dej, pozerám sa na postavy ktoré sa vyrovnávajú s hroznou tragédiou a s vidinou budúcnosti bez milovaného človeka a s čistým svedomím túto snímku odporúčam pozrieť. ()

Morb

Nic jinýho, než citový vydírání, těžící z už "znormálněnýho" jevu US. Nečekal jsem od 12minutovýho animáku, aby se do tematu ponořil jako Ondskan nebo Klass, ale tohle ždímání emocí vyobrazením tragických událostí a s pomocí pomalý hudby bez příběhu přímo nesnášim. ()

Enon

Myslím, že z tohoto tématu šlo vytěžit mnohem víc. Ani mě to nějakým zásadním způsobem nerozesmutnělo. Animace je ale ojedinělá a roztomilá a dodává tomu takovou tu dětskou naivitu. Možná je to moc krátké, nevím. 50% ()