Ted Lasso (2020) (seriál)

Ted Lasso (seriál) (2020)  10/10 Milujem to. Dostalo sa mi to do srdca tak, ako už hodnú chvíľu nič nie. Dramedy, pri ktorom vyzeráte ako blázon, pretože plačete a smejete sa zároveň! Možno to má nejaké chyby, ktoré prehliadam, pretože som laik. Ale je to pre mňa masterpiecom z jedného, pevne verím že dôležitého, dôvodu. Postavy. Žijú si vlastným životom, bojíte sa o ne, prekvapujú vás, rozhodujú sa, robia chyby, vstávajú a padajú..a majú pre to svoje dôvody.. A podľa mňa sú napísané dokonale! Viem, že naviazanie sa na postavy je logicky jednoduchšie vytvoriť v seriály, kde máte čas rozvinúť príbeh a nadviazať na predchádzajúce udalosti. Ale preboha živého! Či pozerám film alebo seriál, toto od neho chcem! Chcem vidieť úžasný scenár, ktorý dáva život úžasným charakterom. Pozeranie sa na to ako kouč Ted Lasso prichádza do Richmondu a ako vzniká z AFC Richmond jedna veľká bláznivá a milujúca rodina som si užila a tento seriál je pre mňa safe space!

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Ted Lasso - Série 2 (séria) (2021) 10/10 Geniálny vývoj postáv. Užívala som si každé rozhodnutie, pretože každé malo opodstatnenie. Postavy si žijú svojim životom, je to emotívne, je to organické...Iam fucking in love with this shit!

Precious (2009)

Precious (2009) 8/10 Bolesť pozerať tento film. Stretávame sa tu s prakticky dieťaťom, šestnásťročnou Precious Jones, ktorá to v živote nemá najľahšie. Čaká druhé dieťa so svojím vlastným otcom, jej matka na ňu kvôli tomu žiarli a týra svoju dcéru, je vyhodená zo školy. Príbeh sa mi však páčil a som veľmi rada, že som si ho mohla pozrieť. Precious je silný človek a vidieť ako sa vždy postaví, keď ju ľudia zhodia na kolená a ako prijme pomoc, ktorú jej iní ponúknu je krásne. Aj keď to nie je najľahšie, práve toto silní ľudia robia a práve preto bol príbeh pre mňa taký úprimný a silný.

Ted Lasso - Série 1 (2020) (série)

Ted Lasso - Série 1 (séria) (2020) 9/10 Taak a som na konci prvej série tohto seriálu.. a musím povedať, že Ted Lasso je srdcovka! ❤️  Postavy sú rozoberané do hĺbky, vidíme tu ich trápenie, ich radosť, ich dobrotu srdca. Trávime čas s Tedom Lassom a stále znova zisťujeme, aká pozitívna dokáže byť táto postava aj keď si prechádza niečím ťažkým. Ako dokáže odpustiť. Ako ľuďom dokazuje, že je oveľa viac ako nejaký wanker! Mimochodom plagát 'BELIEVE', vyvesený v šatni fotbalistov, mi vždy dokáže vyčariť úsmev na tvári. Druhou postavou, ktorú mám veľmi rada je Roy. Vidíme tu jeho osobnostný vývoj, jeho strach zo starnutia a z vlastnej hodnoty. Prvá séria nesklamala!

Banda: Ďábelské historky (2022) (seriál)

Banda: Ďábelské historky (seriál) (2022) 8/10 Krátky, dokopy takmer dvojhodinovo dlhý seriálový spin-off k úspešnému seriálu The Boys!... Je podaný v rovnakej nálade ako samotný hlavný seriál. Ak ste čakali morbídne a úchylné vtípky, zaujímavé a skutočne vtipné nápady, ak vaše srdce túžilo vidieť malé batoľa, ktoré lejzrovými kukadlami rozseká napoli svojich prenasledovateľov, ste na správnom mieste! Koho bavil seriál, bude ho baviť aj tento mini animáčik s rôznymi animovanými štýlmi a úžasnými nápadmi!

Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu (2023)

Čarovná lienka a Čierny kocúr vo filme (2023) 3/10 No jo... lets go! Podľa úspešného seriálu tu máme týchto dvoch zamilovaných hrdinov vo filme! A ja som za mňa z výsledku trochu sklamaná. Ale najskôr by som rada spomenula, že pre mladšiu generáciu by to mohlo fungovať. Animácia postáv mi niekedy vadila, ale nemôžem povedať, že je to odfláknutá práca. Máme tu dvoch mladých rovesníkov, z ktorých sa stanú zo dňa na deň hrdinovia Paríža, ich životy za zmenia, zaľúbia sa do seba... to sme už videli veľakrát, a veľakrát to vo filmoch fungovalo. No keďže som videla seriál, musím povedať, že mi v tomto filme pár vecí chýbalo. Jednou z tých vecí bola povaha Adriena Agresta, ktorý bol v seriály komplexný a hĺbavý, čo sa vo filme neukázalo. Dôležitou zápletkou bolo to, že svojho otca musel viackrát presviedčať, aby vôbec mohol ísť do školy a nájsť si tam priateľov, čo ako príbeh predtým ako spoznal Marinette Cheng a ostatných spolužiakov bol podľa mňa veľmi dôležitý. Black Noir v tomto filme mi prišiel v množstve scénach arogantný. Ďalšou vecou sú hudobné vstupy postáv, kde jednoducho dúfam, že Gabriela Agresta už nikdy neuvidím spievať. Milujem tú postavu, má v sebe toľko hnevu a smútku a vážne mi tá pieseň k nemu nepasovala. Chápem, že toľko hodín seriálu je veľmi náročné vtesnať do hodinu a pol dlhej stopáže, ale film vynechal podľa mňa dosť dôležitých prvkov, bez ktorých mi príbeh príde trochu umelý a slabší.

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Ja som Groot (seriál) (2022)  8/10 Milé, úsmevné dobrodružstvá Baby Groota, ktoré trvajú dokopy necelých 25 minút! Sledujeme tu 5 jednoduchých príbehov tohto obľúbeného člena Strážcov Galaxie a bavíme sa na jeho nevinnej detskej povahe, ktorá si len sťažka uvedomuje následky svojich činov a skrátka žije život tu a teraz. Neurazí deti ani dospelých, určite odporúčam pozrieť!