poster

Anelka: Nepochopený střelec

 • Francie

  Anelka: L'Incompris

 • angličtina

  Anelka: Misunderstood

Dokumentární / Sportovní

Francie, 2020, 94 min

Režie:

Éric Hannezo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikO_NR_1909
  ****

  Milé prekvapenie. Anelka je prototyp zaujímavého zákulisného prierezu (pre laika) hráča, ktorý nehral podľa mediálnych pravidiel, nerád bol "politicky korektný" a bol viac solitérom, než tímovým srdciarom. To však neznamená, že by nemal rovnaké ciele a túžby ako ostatní. Presadil sa ako veľmi mladý talent v PSG, porušil niektoré nepísané pravidlá o transakciách a zmluvách a takpovediac bol nielen pri osudových športových okamihoch, ale aj pri škandáloch či nepochopeniach zo strán verejnosti. Dokument to vrúcne reflektuje a približuje jeho nevrlý prístup v otvorenú úprimnú spoveď.(16.8.2020)

 • M.i.k.e
  ****

  tyhle dokumenty budou vždycky divácky vděčné.Tím spíš,když budou o "komplikovaných" osobnostech,kterou Nicholas Anelka (minimálně na venek) byl a je.Nejsem si sice úplně jistý,jestli tenhle kousek dokáže oslovit i nefotbalové fanoušky,ale já sem si rád zavzpomínal na dobu kdy Arsenal něco vyhrál a nebo na dobu kdy se úplně rozložil,mě už v tu dobu ne zrovna sympatický Francouzský nároďák...70(12.8.2020)

 • Ollie235
  **

  Nejsem fanouškem Anelky, nikdy jsem nebyl, sportovní dokumenty mě ale většinou baví a chtěl jsem dát proto šanci i tomuto. Bohužel se mi nelíbilo, jak byl pojat. Anelka se sám staví do role nepochopeného poloboha, kterému po celou kariéru pořád někdo ubližoval. V některých chvílích tomu tak opravdu asi bylo, ale trocha pokory a sebereflexe, kor s odstupem času, by opravdu neuškodila. Jedna věc je, že měl místy smůlu na lidi a občas si postavil hlavu zcela právem, ale kdyby se sem tam zachoval profesionálněji a dodržoval, co se po něm chce, mohl být také někde úplně jinde. Nejzajímavější z tohoto počinu byl jednoznačně pohled do zákulisí celé aféry z mistrovství světa 2010, kterou mám ještě v živé paměti. Celkově ale bohužel podprůměrný dokument s mizivou vypovídající hodnotou.(23.9.2020)

 • Sdoom
  ***

  Taková dost jednostranná a jednorozměrná sonda do kariéry jednoho z největších fotbalových talentů z přelomu tisíciletí. Překvapilo mě, vzhledem k jeho povaze, jak je rodinně zaměřen, o tom jsem neměl páru. Jinak docela poučné, zajímavé informace, ale laťka pro kvalitní dokument je dnes už sakra vysoko. Tohle stačí na takové slušné 3 hvězdičky. (Netflix HD, orig.)(3.9.2020)

 • Geralt z Rivie
  *

  Moc se mi líbí jeho myšlenka o rodině a dětech. Jak se stará o rodinu za to jednoznačně palec nahoru. Ale co se tyče fotbalu a zajímavostí ze světa fotbalu, tak je to naprosto o ničem. Celou dobu jen poslouchám, jak vykládá, že je nejlepší 🤷‍♂‍ Absolutně žádná zajímavost nebo něco, co by pobavilo fanouška fotbalu.(26.8.2020)