Reklama

Reklama

Poslední mise záhadného Paula W.R.

(festivalový název)
  • Francie Le Dernier Voyage (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Lidstvo má problém. Klimatická změna zasáhla Zemi plnou silou. Většina volně žijících živočichů vyhynula, zásoby ropy, uhlí a plynu došly. A ještě k tomu se na nebi objevil rudý měsíc, který se nebezpečně přibližuje a hrozí kolizí. Tajemný astronaut Paul W. R. (Hugo Becker) je vyslán na záchrannou misi, jejímž cílem je těleso zničit. Jenže Paul se jen pár hodin před startem doslova vypaří. Kam zmizel? A hlavně – proč? Ambiciózní, vizuálně podmanivý debut režiséra a scenáristy Romaina Quirota vás donutí přemítat o smrti i vykoupení a dokazuje, že Francouzi umí natočit super sci-fi. (Future Gate)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (3)

JFL 

všechny recenze uživatele

Romain Quirot stvořil dokonalý filmový ekvivalent francouzských komiksů. Ty také fascinují svými rozmanitými světy, jsou plné úchvatných vizí, jejich panely zachycují postavy ve vypjatých pózách, ale současně se opájejí v patosu, osudovosti a efektnost v nich předchází logice. "Poslední mise záhadného Paula W.R." tak okouzlí vizuální podobou postapokalyptické futuristické Země. Tradice komiksů z "Metal hurlant" se zde snoubí s dědictvím cinéma-du-look a vytváří styl založený na komiksové znakovosti a přepálenosti. Vyprávění sestává z útržkových epizodek, které pramálo rozvíjí celkový příběh, respektive jeho rozuzlení pouze oddalují za cenu toho, že divákům předloží další oku lahodící a v detailech nápaditý výsek zdejšího světa. Pramálo prvků zde dává smysl, počínaje samoúčelným a zcela nevyužitým obsazením Jeana Rena až po fakt, že se sice nacházíme ve světě, kde neprší a vyschly oceány, ale přitom nikdo nemá žízeň, nepotí se a v žádné scéně nepije. "Poslední mise záhadného Paula W.R." tak má potenciál vyvolat nasrání i okouzlení. Což ale ve výsledku závisí hlavně na divákovi - jestli bude oremcávat nelogičnosti a křiklavou schematičnost, nebo jestli je naopak přijme jako camp a bude si užívat jejich okázalou bezelstnost a pompézní patetičnost. ()

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Měl jsem pocit, že se film snaží být hrozně komplexní a osudový, ale v jádru toho nemá zas tolik co nabídnout a je tak trochu nafouknutou bublinou. Avšak díky stylovému vizuálu, struktuře vyprávění, příjemné stopáži a sympatické ústřední dvojici se dá tahle scifi jednohubka chutně a lehce strávit. Jako debut výborné, pokud by však s tímhle přišel zkušenější režisér, byl bych méně shovívavý. ()

Reklama

Jeremy.jk 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení, vážně. Od soundtracku po J. Rena a zajisté vycházející francouzskou hvězdu. Nadmíru sympatická sci-fi záležitost ve stylovém retro-ironickém kabátu. Že se jedná o prvotinu je k neuvěření - 75%. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama