Bytosť

• angličtina Only Human

Krátky film zo súčasnosti o vzťahu nádejného klaviristu Kryštofa a zabehnutého pornoherca Filipa otvára zložitú tému o predsudkoch v spoločnosti, ale aj vo vnútri LGBTI komunity. Napriek veľkej láske sa dvom mladým mužom nežije ľahko, keďže Kryštof nevie prijať Filipovo povolanie, a ten má zase plné zuby konformity. Bezvýchodiskovosť ich situácie vyvrcholí tragickou udalosťou, po ktorej sa Kryštof snaží bojovať za spravodlivosť. Čo sa stane, keď umrie pornoherec a jeho blízki nechcú, aby jeho videá ďalej kolovali po internete? Dokáže Kryštof nájsť odpustenie? (Kino-lumiere.sk)

Snorlax

Scénář se nepovedl, rozhodně není o předsudcích, nehledá řešení, neukazuje stereotypní vzorce chování majitelů předsudků. Pekárek i Magát jsou sice sympaťáci, ale herecky nepříliš kvalitní, především Pekárek má k průměru ještě hodně co dohánět. Pokud se smíříme s tím, že se jedná o romantický film, je velmi dobře zrežírován, vkusně a s citem. Za absenci hlubší myšlenky nelze vinit Víznera režiséra, ale téhož v pozici scenáristy. ()

petrsv

Jestli bylo záměrem tvůrců přenést do filmového díla téma předsudků, tak to se asi moc nepovedlo. Ale to neznamená, že by byl film špatný. Vidím v něm především střet přeemocionalizované generace sněhových vloček s realitou všedního dne (právníkova rada Kryštofovi byla naprosto výstižná). Film ale taky poukazuje na problém vztahů po počáteční fázi zamilovanosti. Režisér je mladý, má se ještě co učit, tak věřím, že jeho další práce budou lepší a lepší. ()

jiri.twist

Film ověnčený pěti vítězstvími na filmových festivalech v různých zemích (např. i Indie, Španělsko) a s dalšími dvacetidvěma nominacemi s vážným tématem a záměrem mě na první zhlédnutí zcela nepřesvědčil, nějak to na mě stoprocentně nedolehlo. Možná tím, že je to kraťas a nebylo tolik času se blíže seznámit s oběma postavami, především Filipem. Při druhém zhlédnutí jsem již musel zvýšit hodnocení, píseň pěkná, ale snad až moc dlouhá na tu stopáž filmu, herecké výkony byly snaživé, ale nebyly top. Každopádně snímek stojí za zkouknutí ... 9689 ()