Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

u_vox

Před Rauchem alias Dochlebou se všichni ti Dymkové, Čadové, Bubníkové, Reifový či Kornový můžou jít klouzat. V podobě profesní tragédie nám tak jen zůstává otázka, kdy a jak vlastně Zdeněk Troška pozbyl ten kdysi výjimečný talent učinit před kamerou plně uvěřitelnými herce i neherce všech věkových kategorií. Scénář, který odmítlo pět režisérů, navíc na filmové plátno převedl slovo od slova, a především s nadhledem, jež se v rámci žánru a nejenom své doby, stal takřka nedostižnou metou. Jen s tou hudbou si měl nechat poradit od někoho, kdo neposlouchá, tak jako on, jen klasiku... ()

Scott67

Asi nejlepší z Troškových filmů. Celé dvě hvězdy. Ale už zde jsem si povšiml, že v jeho filmech se moc nemluví, nýbrž většinou křičí. Prostě hluk. A to je asi tak všechno. ()

v.pohode

Jeden z nejklasičtějších školních dětských filmů z dob vlády komančů a z doby kdy to ještě Troškovi jakž takž šlo. ()

Enon odpad!

Sorry já nevim co k tomuhle napsat a ani si nedokážu utřídit myšlenky po zhlédnutí. Prostě herecké výkony a herci obecně jsou absolutně směšný a humor je jeden z nejhorších co sem ve filmech snad obecně viděl. Scénář ani nemusim zmiňovat jelikož mi přijde, že tam žádný není a všechno je improvizace (a i kdyby tak je to ta nejhorší improvizace co sem viděl), příběh nás přivádí do krásné komunistické školy, kde se ztratí bota. A to je všechno tak nějak a mezitím sledujeme naprosto úžasně napsané rozhovory mezi postavami. Dochleba je regulérně snad nejvíc nesympatická postava ze všech českých filmů a všechny ostatní postavy jsou naprosto idiotský a vymaštěný . Jako sorry já fakt dál nevim co prostě tady nebyla jediná věc dobře. A film trvá pouze hodinu a 10 minut což je snad jediný pozitivum. Odpad ()

Radimur

Samozřejmě se přiznám, že pět hvězd má v prvé řadě za nostalgii. Na velmi podobnou základku jsem chodil, ty lumpárny se tam opravdu děly, hodiny pozemků naprosto autentické, detektivní zápletka by se taky u nás našla a první lásky jak by smet. Každopádně jsem byl v šoku, když jsem po létech zjistil, že to natočil Troška, jehož filmy ani pohádky nemusím. Takže tohle je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Skvělá a milá komedie z komunistické základky se vším všudy a plná nesmrtelných hlášek. Vždycky se na ni rád podívám a spolu s filmem Páni kluci bych ji doporučil dnešním dětem třeba místo nudných hodin dějepisu. ()

ArdeliaLortz

Ať je pan Vágner jaký je, mám ráda jeho hudbu. Depešáci to sice nejsou, ale na české luhy a háje, je jeho hudba dost dobrá. A Standa a Petr (+ dalších pár interpretů) jsou moje dětství 💕 Co se týče filmu, je to taková nenáročná odpočinkovka a ještě se mi nestihl zprotivit častými reprízami jako jiné Troškovy filmy. ()