Caroline Williams (Sara Canning) je úspešnou cestovateľskou blogerkou. Jej najnovšou úlohou bude navštíviť mestečko Carte de Amor v Novom Mexiku, kde sa bude konať po stýkrát tradičný vianočný festival. Zoznámi sa tu s miestnym učiteľom Oscarom Ortizom (Zak Santiago), ktorý jej počas dvanástich dní ukáže rôzne miestne tradície a magické momenty mestečka. Caroline tak postupne objavuje v sebe stratenú lásku k Vianociam, ktorú dávno stratila, a rovnako aj muža, ktorý si získa jej srdce. (silentname)

silentname

Prekvapivo veľmi dobré. "The Christmas Yule Blog" funguje veľmi dobre. Má to atmosféru, má to dobré postavy a okrem toho sa to sústredí na úplne iné elementy, než som vo vianočných filmoch zvyknutý. Áno, je v tom nejaká dávka romantiky, no to je skôr vedľajšia dejová línia. Reálne je to o tom ako naša hlavná hrdinka Caroline musí nájsť opäť čaro Vianoc a spolu s ním aj veľkú dávku radosti a lásky. A to je podľa mňa oveľa zaujímavejšie, ako keby sme mali len vidieť ako medzi ňou a Oscarom vzniká vzťah. Áno, film potrebuje svoju dávku romantiky, ale potrebuje aj niečo, čím by sa film posúval ďalej. A toto je to, čo ho robí pre mňa výnimočným. Herecké výkony sú dosť dobré, postavy ma bavia a celkovo ma film aj dosť dostal svojou atmosférou. Film ma úprimne potešil a nemám problém mu za to ten bod pridať, aby preliezol hranicu do áčkových ratingov. Hodnotenie: A- ()