Epizody(8)

Nová učitelka na střední nemůže přestat myslet na podezřelou smrt, ke které došlo před třemi týdny, a začíná se bát o život. (Netflix)

Pavelkedar

Vydržel(doslova)! do 6.epizody, zbytek jsem si nechal dovyprávět. Takové španělské VKV říznuté Ulicí.Prostě červená knihovna, tuctová a předvídatelná konfrontační vztahovka na pozadí kriminální vsuvky, neskutečně prošroubované a prvoplánově propletené vztahy, kde každý šuká s každým. Často nelogické až triviální chování postav. TOHLE SE španělům vyjímečně nepovedlo. Ale v hlavní roli hezká a sympatická roštěnka,nebo spíš asi svíčková....... ()

Tr0nic

Španielsky mysteriózny thriller, ktorý sa nevydaril nevídame zasa tak často. Postavy sú príliš nudné a dej je dosť monotónny. Divák nemá veľa možností, koho by si tipol na vraha a tak je to už posledné časti jasné. Motív sa dozvedáme neskôr, ale už to nijak nenadchne. Za mňa priemer. ()

PoprockCZ

Povedený španělský seriál se srozumitelným akcentem. I přes ponurou detektivní atmosféru mi jeho sledování nevadilo narozdíl od absolutně toxického Elite - I když sexuálních scén je tu také dost a šikany od studentů, která už je za hranou, také. Hlavní hrdinka (nová učitelka) je sympatická, seriál obsahuje hodně zvratů a je překvapivý. Škoda jen, že hodně překvapivých závěrů je vykoupeno nelogičnostmi, zejména hloupým jednáním hlavních postav. Ke konci už si často říkáte: "Proč to ta postava vůbec dělá? Jaký měla vůbec motiv pro dělání takto složité činnosti?" atd. Což je škoda. Nicméně jako seriál pro procvičení španělštiny je to fajn. A exteriéry Galicie jsou prostě pěkné. Jo a mimochodem, je vtipné, že po zhlédnutí pár španělských Netflix seriálů si uvědomíte, že v nich hrají pořád ti stejní herci. ()

lineker

Kvalitní španělská krimi-drama z prostředí střední školy, kde nová učitelka literatury nahrazuje její zesnulou předchůdkyni. Kvalitně zvládnuté flashbacky, nám dávají střídavě nahlédnout na nitra obou hlavních postav a jistým vedou k finálnímu rozuzlení záhady smrti mladé profesorky. Šok z uvolněných mravů v prostředí střední školy, kde si žáci ke svým učitelům dovolují neuvěřitelné věci. ()

Jarabara

Od tohoto seriálu s nešťastným názvem Binec, který po tobě zůstává jsem čekala víc. Asi proto, že jsem v poslední době viděla několik špičkových španělských věcí. Tohle byl ale jen tak tak průměr. Lehce mě iritovaly poměry na dotyčné střední škole, a to jak věci zásadní, jako bylo chování studentů, tak věci marginální, jako bylo oblečení hlavní hrdinky. Ani v severských seriálech a filmech nevídáme ženy neustále a výhradně nabalené v neforemných svetrech a kabátech a omotané tlustou dvoumetrovou šálou. Viruca, druhá hlavní (mrtvá) hrdinka byla sice elegantnější, ale jinak bylo její chování a postupy při řešení rodinných finančních problémů těžko uvěřitelné. Také se nedalo nevšimnout, jak se tam úplně všichni, bez ohledu na věk, pohlaví, společenské postavení a situaci oslovují zásadně jen křestními jmény. Zas tak malé to městečko snad nebylo. Bylo mi ale sympatické, že tam nebyl nikdo kladný hrdina, nějaké to máslo na hlavě měli všichni, což tak v životě bývá. ()