Reklama

Reklama

Svět mimozemšťanů

(seriál)
  • Velká Británie Alien Worlds
Trailer
Velká Británie, 2020, 2 h 56 min (Minutáž: 41–47 min)

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Seriál, který aplikuje zákony života na Zemi na zbytek galaxie a kombinací vědy a fikce si pohrává s různými představami o životě na jiných planetách. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

luka4615 

všechny recenze uživatele

Tato dokumentární minisérie Vás zaujme především tím, že některé aspekty způsobu života zvířat na zemi aplikuje i na jiných planetách a na tamním životě, na kterém se fantazie tvůrců vážně “vyřádila”. Je ale ovšem na škodu, že těchto momentů je velmi málo, přičemž se mnohokrát některé záběry dokonce opakují - byť s jiným popiskem. Ve finále tedy dostaneme průměrnou edukativní záležitost na jedno volné odpoledne, z níž se dle mého názoru dalo vykřesat o mnoho více. Potenciál zde vážně byl. (Netflix) ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Vesmír mě od mala fascinoval. A po celou tu dobu mi přišlo intuitivně logické, že při množství hvězd a tím pádem i planet je téměř jisté, že vselikde ve vesmíru je mnoho forem života. Což nám vzhledem ke vzdálenostem může být putna, páč vzhledem k nicotné délce lidského života v kontextu vesmíru je stejně tak téměř jisté, že důkazů se nedočkáme. Ovšem styl, kterým pojal nabízející se spekulace o eventuální podobě takových životů na obydlených planetách seriál Alien Worlds mi je protivný. Bezuzdný mišmaš CGI fantasmagorií s monology populizátorů z řad vědců pro mě není o nic stravitelnější jen proto, že má mnohem lepší grafiku než předchozí pokusy na toto téma. Proč si nepohrát, ale 'hraný' scifi seriál bych přijal mnohem ochotněji než 'dokumentární' halušky na vědeckých představách.... ()

Reklama

MartinTerran 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco na styl Divoké budoucnosti, ale tady se i hodně zaměřují na zemské tvory a vysvětlení principu a poté na ty potencionální mimozemské, což jsem nečekal, ale nakonec proč ne, aspoň se dozvíme i něco opravdu reálného. Opakování "mimozemských" záběrů mě taky štvalo, ale chápu že jejich výroba musí být nákladná. Závěrečný díl je odlišný v tom že jde o teoretizování a spíš o nás než o mimozemšťanech ikdyž je samozřejmě neopomněli. Dobře to popsal uživatel EvilPhoEniX. Hodnocení: 61/100. ()

Krnac 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

4,2/10 ako dokument. V EP2 a 3 som nemal pocit snahy držania sa témy iných planét a a obe časti sú asi 2-krát dlhšie ako by mali byť. Celkovo má seriál problém so stopážou, biologické scény príliš dlhé a animované mimozemské sekvencie strašne krátke, čo s toho že sú animácie pekné keď majú dokopy len pár minút? EP1 je však dobrý úvod kde reálne dokázali pracovať s tou malou stopážou animácii a informácie boli k veci, škoda len bola že tak ako v EP2/3 bol svet plytký, v EP1 boli najzaujímavejšie tvory ale stále ich bolo málo a ekosystém v realite trochu nefunkčný (možno by na to prišli kebyže sa nepozerajú len na žijúce tvory ale aj na skameneliny). EP4 všetko bolo k veci, animácii stále málo ale tu to tak ako v jednotke veľmi nevadilo ale predstava o mimozemskej civilizácii s náskokom milióny až 4 miliardy rokov oproti nám minimálne trochu prízemná predpokladať že obývajú len jednu planétu a nie sú schopný navrhnúť loď s anti radiačným krytom. Alien planet od Discovery je aj po 15 rokoch iný level. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Okolo zhruba desetiminutové, vizuálně poutavé mimozemské sekvence je nabalený klasický pozemský dokument o nejrůznějších vrtoších matičky Země. Někdy jsou to informace zajímavé jindy ne. Nejlepší je planeta Atlas a pak poslední Terra, která může (ale nemusí) ukazovat budoucnost naší hroudy bláta. Mozky v nádržích! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Fiktívna planéta Janus obieha okolo trpasličej hviezdy vo vzdialenosti 0,18-násobku vzdialenosti medzi Zemou a Slnkom. Kvôli tejto extrémnej blízkosti je jej rotácia viazaná, to znamená, že k hviezde je vždy otočená jednou stranou. V dôsledku toho na planéte neexistuje striedanie dňa a noci. Na strane obrátenej k hviezde je stále deň, na tej odvrátenej je stále noc. To sa odzrkadľuje aj na extrémnych teplotách od -58°C do +65°C. Jeden obeh okolo hviezdy potom trvá 48,5 pozemských dní. Priemer planéty je 11468 km. (ČSFD)
  • Fiktívna planéta Atlas obieha okolo svojej hviezdy vo vzdialenosti 1,4-násobku vzdialenosti medzi Zemou a Slnkom. Jej rok trvá 598 dní, ktoré majú dĺžku 19,28 hodín. Jej priemer je 16845 kilometrov a gravitácia dosahuje 2,896-násobok tej zemskej. Hustota atmosféry je 6,5 kg na meter kubický. (ČSFD)
  • Fiktívna planéta Eden obieha okolo dvojhviezdy vo vzdialenosti 0,6-násobku vzdialenosti medzi Zemou a Slnkom raz za 206 dní. Vďaka vysokému množstvu solárneho svetla a fotosyntetizujúcich organizmov tvorí kyslík 31% atmosféry (o 10% viac než na Zemi). Jeden deň tu trvá 27 hodín. Priemerná teplota dosahuje 22 °C, ale kvôli vysokému sklonu osi (40%) je tu striedanie ročných období oveľa drastickejšie než na Zemi. (ČSFD)

Reklama

Reklama