Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Komedie
  • Krimi

Recenze (2 432)

plakát

Air: Zrození legendy (2023) 

Mama Jordan díky Viole Davis působí jako geniální mastermind celé té neskutečné dřiny několika snaživých bílých kluků přiživit se na slávě budoucí legendy. Samozřejmě že šlo celou dobu o procenta, ale ta cesta plná osmdesatkového optimismu, chuti do práce a několika... srát na to, tak to uděláme... je podmanivá. Nečekal bych že film o podpisu smlouvy na boty může být tak fajn a já nejen že se těším až se na to mrknu znova, ale jdu hledat kde je nejbližší prodejna basketbalových bot. Affleck s Damonem předvádí špičkové výkony! Měli by se scházet častěji.

plakát

Super Mario Bros. ve filmu (2023) 

Díky tomu že je tam princezna (sexy hlas Anyi Taylor-Joy) se to doma setkalo s docela velkou oblibou. Takže je to v pohodě nejen pro kluky ale i pro holky. Jinak sympaticky jednoduchá premisa okořeněná spoustou easter eggů trochu ztrácí na koherenci jak skáčeme z představování jedné postavy k druhé. Vizuál je překný a Chris Pratt dotáhl ze Strážců Galaxie ty samé hudební hitovky. Velmi bezpečně natočený hit pro děti. Pokud teda nepůjdou na titulkovanou scénu, kde padouch zpívá písničku Peaches, Peaches, Peaches, Peaches!

plakát

To Catch a Killer (2023) 

Spíš výpověď o stavu součastné společnosti než čistá kriminálka. Hlavní kvalita MISANTROPA spočívá ve velmi podařeném vykreslení současné Ameriky. O dvou pohledech, které prezentuje a dostávání se ze reality dvou prací, hnusného podnájmu a dluhů do světa kývačů, podpisů a poplácávaní se po ramenou. Vyšetřovací linie bezútěšná a civilní se skvělým Mendelshonem a nenamaskovanou Woodleyovou, jejíž obyčejnost chytré holčiny, která měla v dětství smůlu a ne úplně ideální podmínky pro život, do prezentovaného prostředí nádherně zapadá. Chytání vraha je napínavé a zvláštní závěr nutí člověka k přemýšlení a to se dneska nevidí často. Szifrónova režie přesná a kdyby měl malinko lepší scénář bylo by to na výbornou. Skvělá kamera, dobrá hudba. Moc pěkné překvapení.

plakát

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023) 

Podvratná verze Mission Impossible, kde se krade ChatGPT, která umí vypustit atomovky a ukázat prstem třeba na sověty. Bohužel je nečekaně mdlá, místy až uspávací bez těch bláznivých kaskadérských kousků šíleného Toma. Navíc jsou tu někteří záporáci Ukrajinci a to se dnes prostě nenosí. Herecky super a Statham je znovu výborný, jen Cary Elwes mi sem nesedl. Scénář přes některé stylové dialogy (nebo Grantův luxusní závěrečný monolog) nemá tah, je zmatený a nedosahuje typického Ritchieho standardu. Měl jsem pocit jako by ho to během natáčení přestalo bavit a snažil se to rychle dodělat ať se může vrhnout na Covenanta.

plakát

The Covenant (2023) 

Další prvotřídní a soustředěný Ritchieho biják. Podobně jako u WRATH OF MAN nejde o odlehčenou verbálně vytříbenou stylovku, ale přímou a razantní chlapskou akci s minimem dialogů tentokrát vzdávající hold tlumočníkům z řad afghánských. Přestože nevychází ze skutečného příběhu působí velice realisticky a naprostým vrcholem je nahánění se s hadrovými hlavami v horách zhruba uprostřed snímku. Napětí se dá krájet, technicky dokonale natočená akce ve stylu Michaela Manna bere dech. Válčení je krvavé, zemité a i kasárna působí velmi realisticky, spíše jako nevýrobní prostory ve fabrice než moderní řídící středisko. Gyllenhaal rovněž úsporný a nebere Daru Salimovy jeho zásluhy, protože za hlavního borce je tu právě jeho nenápadný mechanik s rodinou a děckem na cestě. Na příběhu nic extra dalšího než co je v synopsi není, ale jde tu tentokrát opravdu o to chlapské slovo a závazek pomoci někomu, kdo vás dostal ze sraček. Rád jsem s vámi nevedl tuto konverzaci.

plakát

Happy! - Série 1 (2017) (série) 

Když se potká extrémní, krvavé násilí s dětskou představivostí... vyleze z toho Happy! Bývalý policajt nyní nájemný vrah se sebedestruktivními sklony začne vídat imaginárního létajícího jednorožce své dcery, kterou unesl úchylný Santa Claus. Scenárista Grant Morrison se rozhodně nezapře, šílené nápady do sebe krásně zapadají v příběhu o ublížených dětech, které hledají své místo ve světě plném nepochopení. Nezvyklé partnerství nájemného vraha (skvělý Christopher Meloni) a jednorožce je katalyzátorem, ale i když se ti dva opustí nechybí šokující odhalení podpůrné skupiny pro opuštěné imaginární přátele nebo, akční inferno v garáži. Happy! určitě nesedne každému, ale bude to rozhodně jedna z nejoriginálnějších věcí na Netflixu.

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Další velká rozlučka v plné parádě. Rocketův původ byl hlavním tahákem třetího dílu a rozhodně nezklamal. Přesto není za hlavní hvězdu a tým dostává vyvážený prostor a Gunn tak dává možnost rozloučit se s každým. Tradiční příběh je obalený neotřelými nápady a detaily, které prostě chytnou za srdce. Quillovy deprese, Nebulina péče i Warlockova nečekaná oddanost matce, vše má své místo a je náležitě využito. Přesto mi přijde že Gunn soustruží nap přání a ne s takovou chuti jako u Sebevražedného oddílu. Ve všem jedeme na jistotu. Přesto se podařilo vykřesat bezkonkurenčně nejlepšího záporka v sérii. Iwuji si to neskutečně dává, taky je jeho nejvyšší evolucionář komplexní postavou, který se prostě nespokojí s ničím menším než je dokonalost. Hudby bylo tenkrát na můj vkus tak hodně až zanikala vynikající Murphyho orchstrálka. Přestože už tuhle partu spolu nikdy neuvidíme loučí se a poselstvím, že každý je nějaký, je třeba to respektovat nebo si na to aspoň zvyknout a mít se všichni rádi takoví jací jsme. No a taky že je důležité dat druhou šanci. Něco co Gunn dostal a nebere to na lehkou váhu. Takže adios a uvidíme se v jiném vesmíru na Supermanovi. Mít kámoše je fajn.

plakát

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000) odpad!

Nedokázal jsem to dokoukat. Divný scénář, strašné dialogy. Všechno je ale i po filmařské stránce hodně jeté. Špatným střihem počínaje, škaredými triky konče. Ano mohl jsem se celý film posmívat Travoltovi, ale já ho mám jako herce docela rád a spíš mě to mrzelo. Nepomohl ani rum.

plakát

Maggie Simpsonová v předaleké galaxii (2023) 

Veleprůměrná jednohubka, kde si Maggie vyzkouší kočárek Dina Grogu a zmatlá Hvězdné války se Simpsonovými. Příběhu je tu co by se za nehet vešlo a celé mi to vlastně přijde jako pouhé vizuální cvičení, jak by Star Wars vypadaly v Gröningově stylizaci. Scenáristé začali stávkovat předčasně.

plakát

Mamka a taťka (2017) 

Brutální satira o rodinných vstazích, kdy nová varianta Covidu nutí rodiče zabíjet své děti. Černohumorný příběh s magořícím Cagem a děsivou Selmou Blair dokonale funguje i díky tomu, že děti jsou zabíjeny mimo záběr. Nadupaný elektronický soundtrack hodně pomahá. Napínavý krvák s pěkným závěrečným zvratem, kde rodiče fandí rodičům a bezdětní dětem.