Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Komedie
  • Krimi

Recenze (2 555)

plakát

Banda - Život mezi hnilobami (2024) (epizoda) 

Kdo to proboha psal? Vždyť to přestává dávat smysl. Členové Bandy se začínají chovat jako parodie sebe sama.

plakát

Dobrý Will Hunting (1997) 

Škoda, že jsem to neviděl dřív. Pěkný civilní příběh o skutečných problémech, hodnotách a správně pokládaných otázkách. To co se dnešní rádoby Oskarovky tak moc snaží napodobit, ale nejde jim to. Damon & Affleck jsou samozřejmě super, ale to co předvádí duo Skarsgård & Williams vyšší liga. Zasloužené uznání, skvělý zážitek.

plakát

Argylle: Tajný agent (2024) 

Bruslení v ropě! Meta špionážní akční smršť s mnoha neuvěřitelnými zvraty. Vaughn diváka na několika rovinách tahá za fusekli a přesto je bez problémů koherentní a v závěru všechno dává dokonalý smysl ať už šlo o jakkoliv absurdní žánrovou berličku. Sam Rockwell je boží a bitka ve vlaku s prostřihy na Cavilla je geniální. Závěr je extrémně přepálený, vaghnovsky barevný a nápaditý, ale obávám se že si ho kromě jeho radikálních fanoušků nikdo jiný neužije. Dua Lipa ve zlatých šatech neskutečná. Velký problém jsem měl bohužel s obsazením Bryce Dallas Howard, která mi sem vůbec ale vůbec nesedla. Což je problém ze zjevných důvodů. Nadsázka, parodie, extrémní autorská vize. Dlouho jsem nic podobného neviděl. Vaughn se ale bavil nejlíp od prvních Kingsmanů a je to znát.

plakát

X-Men '97 - Season 1 (2024) (série) 

Tolerance je vyhynutí a soucit je ještě něco horšího... Kdo by řekl, že seriál navazující na vzpomínky z mého dětství může mít tolik co říci k součastným světovým problémům a nastavení světa. Nechápejte mě špatně i před těmi třiceti lety byli X-Meni hodně pokrokoví, ale touhle sérií neskutečným způsoběm dospěli. Využili nově vydaných komiksů i znalostí toho co dnešní publikum rádo (objeví se Spider-Man, Iron Man, kapitán Amerika a mnoho mnoho dalších) a obalilo příběh o tom, že zachraňovat budoucnost na úkor součastnosti není v pohodě. Magneto je neskutečný šéf a celou sérií si krade pro sebe.

plakát

Vrah naoko (2023) 

Chytrý, promyšlený scénář s poselstvím o strachu ze změny života. Skvělé tempo, špičkové herecké výkony - ty dialogy! - Glen Powell mizí v roli. Příběh krásně graduje a akce v něm není vůbec žádná. Škoda toho debilně přeloženého názvu. Jinak milý romantický film, kterým Linklater splnil sen spoustě zakřiklých brýlatých študáků o tom, že tu svou Adriu Arjonu mají šanci dostat do postele. A bude je to jenom stát ztrátu vlastní osobnosti. Hodně štěstí u závěrečné zkoušky.

plakát

Atlas (2024) 

Osekaný Titanfall - bez koulí. Doslova. Slabší triky, děravý scénář a nesympatická hlavní hrdinka. Není to jen o tom, že by Lopezka hrála špatně, hraje nesympatickou krávu, kterou agent Smith musí otesat. Podivné dialogy, tuctová akce a jediné co se dá pochválit je vztahová linka s Titánem. Nejhorší je ovšem marný Simu Liu jako hlavní padouch. S tím hloupým výrazem a přiblblým úsměvem je spíš k smíchu než že bychom se ho báli. Gosling je mnohem lepší Ken

plakát

Boy Kills World (2023) 

Braková šleha o hluchoněmém zabijákovi, který má svrhnout totalitní režim, nešetří absurdními výjevy, černým humorem a neskutečnou akcí, která kombinuje to nejlepší z Raidů s dětinskou představivostí a naivitou. Sebeparodické sekvence, kdy hlavní hrdina vypráví příběh videoherním hlasem, nerozumí mumlajícímu soudruhovi nebo vidí věci, které v reálném světě nemohou existovat v závěru dostanou těžký kopanec do koulí. Tvůrci přeskočí ne jednu ale dvě výhybky a přehodí na těžké existencionální drama, které dosavadní průběh snímku postaví na hlavu. Originální zábavná hříčka se skvělým Billem Skarsgårdem a božím Sharltem Copleym, která překrucuje pravidla žánru. Neotesaně, ale dost na to aby posunula hranice žánru tím správným směrem. Nejlepší zbraní je struhadlo a makronky jsou pokrm bohů. P.S: Yayan Ruhian opakuje krvavé finále z druhého Raidu. Hráč dva je totální magor

plakát

Sympatizant (2024) (seriál) 

Vyprávění od nespolehlivého vypravěče, dvojitého agenta, plné lsti a nejistoty. Hoa Xuande je objev roku, naprosto přesvědčivý famózní herecký výkon chameleona, kterému fandíte i přes jeho morální prohřešky. Zastiňuje jej pouze multirolní Robert Downey Jr. a pokaždé trochu jinak, i když v roli podivínského agenta CIA, je jednoznačně nejlepší. Cynický humor, trefná přirovnání a nešvary života jak v demokratické tak komunistické zemi. Naprosto vynikající pohlcující úvod vystřídají malinko nevyrovnané pasáže, ale celek je díky přesné Pakově režii pořád silný zážitek. P.S: Nejlepší je ovšem díl natáčení válečného filmu, kde Vietnamští uprchlíci musí říkat komunistické repliky Vietkongu.

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024) 

Výborný flashback ke Zběsilé cestě. Chybí Max Rockatansky (na to mrknutí oka byl Tom Hardy zastoupen kaskadérem Jacobem Tomurim), chybí šílené tempo, ale zato příběh je výživnější. Furiosa vysvětluje zákonitosti minule představeného světa, ukazuje rozdíly mezi vládci pustiny a dělá tak z Nadsmrťase toho hodnějšího. George Miller jako by si uvědomoval, že spoustu věcí přeskočil a prezentoval jako fakt aniž by je ukázal. Popisuje zde křehkou symbiózu moci. Tu naruší Dementus Chrise Hemswortha, který patří k nejlepším kreacím jeho kariéry. Pokud platí, že zatím poslední Šílený Max byl hlavně o Furiose tak Furiosa je především o lišáckém Dementovi. To na něm se ukazuje proměna světa v ropou nasaklou poušť. Anya Taylor-Joy je dobrá, ale holčička co ji hraje za mlada je ještě drobek lepší. Slabší hudba a malinko horší triky. Přesto velmi fajn. Už se nudim.

plakát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) 

Pohodovka pro dobrou náladu. Ritchie se podíval na Tarantinovy Bastardy a řekl si, že něco takového ukuchtí v pohodě taky. No není to sice taková paráda, ale kouká se na to dobře. S chutí natočená válečná kydlírna s westernovou hudbou, skvělým Cavillem a Ritchsonem jako ultimátní mašinou na zabíjení, která nenudí a je natočená tak nenuceně, že postrádá jakoukoliv osudovost nebo zásadnější napětí. Nejlepší akce padne v první půlce filmu, kde osvobozují Jabko.Pasáže bez hlavní party nejsou moc zabavné i když to Eize Gonzáles moc sluší. Chtělo to kino, závěr je komplet v noci a ta chlístající krev je špatně vidět. Špatně… vás slyším, strašně… blbne příjem… a teď jděte… do prdele.