Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 185)

plakát

Bratříčku, kde jsi? (2000) 

Vymazlené dialogy, retro stylyzace, fantastická kamera. Rozmáchlá pouť jejíž vrchol je krádež černého kytaristy od Kuklux klanu. Clooney má vyřídilku a John Turturro nečekaně dobře jódluje.

plakát

Love, Death & Robots - Season 2 (2021) (série) 

Kratší antologie kvalitních povídek výslovně nenabídne žádnou pecku jako ta předchozí, ale za vidění rozhodně stojí. Nejvíce mi sedlo Zakázané ovoce, s patinou noirové kriminálky připomínající světy Philipa K. Dicka. Ducha Vánoc by pak měli povinně pouštět všem zlobivým dětem.

plakát

Kyslík (2021) 

Kalustrofobická, katastrofická sci-fi o bioformě v kryogenické krabici. Uhrančivý vizuál, napínavé konverzace s ovládací jednotkou se slizským hlasem Mathieu Amalrica a poměrně překvapivé dějové zákruty patří hlavním devizám Kyslíku. Aja ukazuje že neumí jen krvavé bubu, ale má i cit pro vyprávění. Chcete sedativum?

plakát

Jupiter's Legacy (2021) (TV seriál) 

Zajímavě načrtnutý svět, kterým Mark Millar vzdává hold Mooreovým Watchmenům. Netflixácká novinka potěší krvavostí, ambicemi i úvahami nad výchovou (superhrdinských) dětí. Obsahuje morální dilemata, zradu i přesah do současnosti, kde znuděná mládež zoufale hledá své místo ve stínu déle žijících rodičů, kteří ví všechno lépe. Nejlepší linie je ovšem vzpomínání na rok 1929. Finanční krize a zrod superhrdinů, kde se hrstka nesourodých primadon vydává na cestu, která převrátí jejich dosavadní život naruby. Potenciál do dalších řad je obrovský. Josh Duhamel v životní roli.

plakát

Nelítostný Parker (2013) 

Staromódní Starkova kriminálka zasažená do současnosti celkem slušně šlape v rovině pomsty z principu, ale odbočky k JLo dost skřípou. Statham v tradiční poloze nezklamal, akce je solidní a krásné floridské lokace hodně zachraňují.

plakát

Rodina na baterky (2021) 

Riandovi a Rowovi se nechtělo čekat na adaptaci Robocalypsy a tak dali dohromady tenhle invencí narvaný animák o zhmotněném technologickém bubákovi a hledání porozumění mezi tátou a dcerou. Všechno zaštiťují Miller s Lordem a jejich humor z obrazovky sálá všemi směry. Vizuál míchá dvou i trojrozměrnou animaci, neony ve stylu Trona a šilhajícího psa, který připomíná prase nebo bochník chleba. Skvělá rodinná dynamika, moc fajn poselství.

plakát

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda) 

Falcon a Manta hrajou Mortal Kombat a je to příběh o virtuální nevěře. Člověk si říká co tím všichni ti co hráli za ženské avatary mysleli.

plakát

Řezníci (2003) 

Snímek o lásce k řemeslu, šikaně a rodinných traumatech. Ono to prodávání lidského masa je jen katalyzátor životní změny dvou lidských trosek. Jensen mistrně vede děj neprobádanými uličkami, aby ve finále naservíroval jedno kuřecí nebíčko. Lie Kaas a Mikkelsen excelují. Nehoda? Dyť jsi prodal jeho nohu debile!

plakát

Černé zrcadlo - Černé muzeum (2017) (epizoda) 

Černá sestra Černého pantera jede do černého muzea. Znovu tři příběhy a jeden lepší než druhý.

plakát

At Home With Olaf (2020) (TV seriál) 

Výplňovka pro dětské fandy frajerského sněhuláka. Dcera to žere a musím říct, že některé kruťácké skeče pobaví i mě.

Reklama

Reklama