Reklama

Reklama

Rozluštění záhady Sakkáry

(TV film)
  • Česko Příběh hieroglyfů ze Sakkáry (více)
Francie, 2020, 75 min (Alternativní 52 min)

Obsahy(1)

Starověký Egypt se spoustami tajemství si stále udržuje své kouzlo. Nekropole v Sakkáře se nachází zhruba 30 kilometrů od Káhiry a skrývá nejúchvatnější egyptský poklad: pyramidu faraona Pepi II. Málokdo o tom ví, protože je veřejnosti uzavřená, ale nachází se v ní nejrozsáhlejší sbírka textů ze všech v současné době známých pyramid Poprvé v posledních 90 letech otevře mezinárodní tým archeologů v Sakkáře tuto podivuhodnou hrobku a snaží se rozluštit její záhadu. Jak Egypťané stavěli pyramidy, jejichž zdi jsou pokryty hieroglyfy? Jaké příběhy vyprávějí? A jak se dá rozluštit tajemství textů, jež jsou staré více než čtyři tisíce let? (Viasat)

(více)

Recenze (4)

honza.g 

všechny recenze uživatele

Dobrý dokument, francouzský, tedy rozvleklejší než britské, ale s vyšší hustotou informací a menší mírou opakování již řečeného, než je u americké produkce. Pro fanoušky starého Egypta v podstatě povinné, normálně zvídaví lidé by si raději měli počkat na dokument, který se zaměří na obsah těch nápisů a popis cesty k jejich rekonstrukci smrskne do 15 minut. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Na tak nudné téma je to svižně natočeno. Pokud jste fanoušci starého Egypta, tanatologické kultury, přidejte si další hvězdu. Jídelní lístek zemřelého v hrobce z obětních darů mě pobavil. ()

Reklama

krysarr 

všechny recenze uživatele

Pro egyptofila trosku z jineho soudku nez "bezne" dokumenty, ale neni to takove zradlo jako jine. Koho historie Egypta zajima, at se mrkne :) ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama