The Plague of the Zombies

V malej anglickej dedine v anglickom Cornwalle sa rozšírila tajomná pliaga. Bezmocný miestny doktor Thompson požiada o pomoc profesora Jamesa Forbesa, ktorý prichádza do dediny spolu so svojou dcérou Sylviou. čoskoro sa začnú diať strašné veci: mŕtvi ľudia ožívajú. Profesor zisťuje, že hrôzy spôsobuje čierna mágia, ktorú praktizuje lord Hamilton. Ten sa nedávno vrátil z Haiti, kde sa naučil magické rituály voodoo. Prostredníctvom nich dokáže mŕtvych prinútiť, aby ožili a slúžili svojmu pánovi. (sochoking)

djbarrel

Když jsem film spustil poprvé a hned zkraje viděl bubnující domorodce, dost jsem se zděsil a film vypl, protože tenhle styl není asi to pravé ořechové. Po čase jsem se k filmu vrátil, přiznám se, z nedostatku ničeho lepšího, a ejhle jaké bylo moje překvapení. Je to velice dobrý atmosférický horor s opravdu zajímavou myšlenkou. Pravda je, že masky nejsou nic moc, ale přece jen, po tolika letech se to dá akceptovat. Rozhodně velice zajímavý film, vymykající se žánrovým klišé. 80 % ()

Scaevola

(obsahuje spoiler) Jednoznačně nečekané. Povedeně vystavěný film si zakládá na typicky hammerovské atmosféře a scénice, a to, co mu uplynuvší léta ubrala na technické stránce a efektech, nahrazuje dnes už nevídaným zpracováním thematu zombie. Oproti ostatním horrorům, jež jsem shlédnul, totiž těží z původních mýtů haitského voodoo a jeho věčných otroků a dnešní mainstreamové nemrtvé nakažené bohovévíčím nechává v klidu spát. ()

Wez

Musím přiznat,že o tomto filmu jsem nikdy neslyšel,narazil jsem na něj náhodou a byl velice příjemně překvapen-předromerovské zombie stvořené pomocí haitského woodoo,sice nebažící vyloženě po lidském mase,ale zato pilně otročící v cínovém dole,parádní kulisy od studia Hammer + výborný děj,příběh a napětí-tento film mě opravdu velice zaujal.. ()

Ardath

Studio Hammer se pustilo do zajímavého hororového tématu ještě v době, kdy zombie nebyly známy jako krvelačná monstra toužící po lidském mase. Velmi slušná podívaná. ()