poster

The Plague of the Zombies

Horor

Velká Británie, 1966, 90 min

Režie:

John Gilling

Scénář:

Peter Bryan

Kamera:

Arthur Grant

Hudba:

James Bernard

Producenti:

Anthony Nelson Keys

Střih:

Chris Barnes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ****

  Další kostýmní hammer v podstatě identický s Gillingovým Reptilem. Někdo přijíždí do komunity, pátrá po místním tajemství, odhaluje zlo a ničí ho. Spád to má ale o ždibíček lepší, postavy sympatičtější, zombíci zde mají slušné masky a hřbitovní scéna je super. Zombíci jsou ale ve finále stále jen nemyslící otroci a nikoliv krvežníví mozkožrouti a to na co je hlavní záporák potřebuje je vysloveně k smíchu. Se zavřenýma očima 4*.(31.12.2013)

 • sochoking
  ****

  Toto sa musí vidieť , pretože to je nenormálne úsmevné ! Nechcem povedať , že to postráda napätie , práve naopak , je to napínavé až dosť na tie časy , ale ked začali vyliezať zombíci z truhiel a tie ich prstíky sa plazili po tých náhrobných kameňoch , tak to som odpadával . Alebo , ked boli odení do vriec od ' zemákov ' ... Buhaháááá ! A dosť je tam takých vecičiek , napr. ked otvorí šuflík a tie truhličky na rituál... tak najprv som myslel, že to tam má vložky do topánok . Alebo , človek by neveril , koľko sa dá vytlačiť z jednej kvapky krvi , až za pol deci :) Vravím , to sa musí vidieť .(16.7.2010)

 • djbarrel
  ****

  Když jsem film spustil poprvé a hned zkraje viděl bubnující domorodce, dost jsem se zděsil a film vypl, protože tenhle styl není asi to pravé ořechové. Po čase jsem se k filmu vrátil, přiznám se, z nedostatku ničeho lepšího, a ejhle jaké bylo moje překvapení. Je to velice dobrý atmosférický horor s opravdu zajímavou myšlenkou. Pravda je, že masky nejsou nic moc, ale přece jen, po tolika letech se to dá akceptovat. Rozhodně velice zajímavý film, vymykající se žánrovým klišé. 80 %(2.2.2012)

 • Flaxik
  ****

  Chcete vědět, jak ty zombie vlastně vznikly? Toužíte mít domácího mazlíčka, který neotravuje a má minimální nároky na venčení? Chcete mít zaměstnance, kteří nezakládají odbory a výkonnostně jsou na úrovni soudruha Stachanova? V tom případě si zajeďte na Haiti a absolvujte několikatýdenní kurs "How to make very own zombie" pod vedením našich nejlepších voodoo šamanů! ...Další z povedených téměř gotických hororů, tentokrát s nemrtvými. Zajímavý je hlavně tím, že vychází z původních zdrojů o tom, kde vznikají a jak fungují zombie (celý proces opravdu není výmysl filmařů, na rozdíl od Romerovských zombie). Povinnost pro všechny nadšence do zombie tvorby. Pátá hvězda tomu chybí především kvůli táhlému ději, ale to je u filmů z této doby standardní problém. Proto neočekávejte akční řežbu ala Úsvit mrtvých (2004).(10.8.2013)

 • Bloody13
  ****

  Ne tolik profláklý žánrový kousek jako I Walked with a Zombie (1943), ale minimálně stejně působivý. A to se stále vymyká trendu nastoleným Romerovým kultovním debutem o dva roky později. Tudíž žádný radioaktivní spad, nýbrž černá magie vyvolává nebožtíky z hrobů, aby započaly svou kariéru jako zneužití otroci. Snímek se může pochlubit pestrým technicolorem a pěknou hammerovskou atmosférou, takže ani na chvíli vám nedovolí se nudit. No a samozřejmě obsahuje již zmíněnou scénu Fulciovských rozměrů, kdy zombie vylézají z hrobů na mlhou zahaleném hřbitově. Vskutku parádní záležitost.(21.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace