Empire of Ash

• USA Maniac Warriors (více)
všechny plakáty

TERRORDROME

Nakoniec to nebolo zlé. Postapo béčko ktoré sa na rozdiel od ostatných a taktiež v rozpore so svojim názvom neodohráva v púšti, ale v zelenom lese. Hlavnou devízou tohto filmu je jeho latentná halucinačnosť. Už len fakt že film bol v reedícií označený za svoje vlastné pokračovanie a pricapili mu číslovku dva je značne podivné. Zápletka je ako vždy, hrdinovia proti militantným záporákom čo jazdia na rôznych vozítkach a vraždia ľudí. Vtip je v tom že hrdinovia sa objavujú v obraze len sporadicky. Väčšiu časť filmu vlastne sledujeme ako záporácky kožený pankáči jazdia lesom, nabehnú niekam na vrakovisko a vyzabíjajú to tam. Občas prihodia aj nejaký ten vtip, trebárs scéna kde má záporácka veliteľka oduševnelý preslov, ale vzhľadom na to že má na sebe len tangáče a traky, sa ten chlap čo je tam s ňou akosi nedokáže sústrediť. A potom vyjde mesiac a ona sa začne vlniť akoby pózovala pre playboy. Napokon dôjde na finálnu konfrontáciu zloduchov s hrdinami a dvoma starými bláznami vo veselej bitke za zvukov Born To Be Wild a aj to ma presvedčilo že menej ako tri hviezdy predsa len nedám. K halucinačnému efektu prispieva okrem podivne hypnotického deja-nedeja s prekvapivo málo dialógmi aj pozoruhodná kamera, ktorá často beží za ľuďmi a vozidlami v štýle Evil dead. Ale to všetko mu vlastne rátam k dobru, tak ako aj pár kaskadérskych kúskov čo sa mihnú obrazom. A že sú herci mizerný než mizernejší nech vezme čert. ()