Panstvo vyráží na koních a společně se psy na hon na lišku a štvou ubohé zvíře za zvuků loveckých trubek a vytí psů krajinou. Kapitán Matt Denant (Gerald du Maurier) se ale odpojí. Pamatuje. jak ho za války pronásledovali Němci a v duchu tiše sympatizuje s liškou a každou štvanou zvěří. Po večeři v Londýně se vydá na procházku Hyde Parkem, kde se lidé baví, orchestr hraje a panuje příjemná atmosféra. Osloví ho dívka (Mabel Poulton), se kterou se dá do řeči, ale když se ukáže, že je to prostitutka, jde pryč. Ihned ji sebere tajný policista (George Curzon) a Denant se jí zastane, protože mu neudělala nic zlého. S mužem se popere a ten se udeří do hlavy o kovové zábradlí a zemře. Výsledkem je pět let natvrdo v Dartmooru. Po dvou letech se mu v husté mlze v močálech podaří utéci a ukryje se v osamělém domě, kde se ho ujme žena (Edna Best), dá mu šaty po mrtvém manželovi a pomůže mu utéct. Policie mu je ale na stopě jako štvané zvěři a je otázkou, jestli se mu podaří ukrýt se v kostele a zbavit se policistů, kteří jsou mu v patách. (Peabody)

Peabody

Velmi raný britský mluvený film, herectví pořád obsahuje spoustu grifů němé éry, ale ta metafora štvanice na zvěř a na člověka je docela pěkná a tehdy to asi nebylo klišé, to se stalo až časem. Taky to psal opravdu spisovatel, John Galsworthy.  Jsou to tak 2,5 hvězdy, ale přidal jsem. ()