Depeche Mode: See You

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1982, 3:52 min

„See you“ je první singl z druhého studiového alba „A Broken Frame“ britské novoromantické kapely Depeche Mode. Hudbu a text napsal Martin Gore a stal se tak hlavním skladatelem kapely od odchodu bývalého člena Vince Clarka, který začal pracovat na jiných hudebních projektech. Je to jejich první spolupráce s britským hudebním režisérem Julienem Templem. Ve videu vidíme zpěváka Davida Gahana, jak se zoufale snaží najít dívku, kterou viděl na fotografiích, které vyjely z fotobudky. Prochází městem a všude ji hledá. Ve videoklipu můžeme poprvé zahlédnout budoucího člena kapely Alana Wildera, který v té době již s depešákama koncertoval. Klip se natáčel v Londýně v lednu roku 1982, a to hlavně na nádraží v Hounslow a v jednom již zaniklém obchodě, který byl součástí obchodního řetězce s názvem Woolworths. Dívku, kterou frontman zoufale hledá, si zahrála Julia Gale. (Trajektt)

Kass

Průměrný klip, který ale dobře funguje jako všednodenní obraz své doby viz. procházky po nákupním centru. Zároveň mám rád melancholickou atmosféru venkovních scén z úvodu, jež dobře ladí se zasmušilostí písně. Teenage záležitost na kterou by kapela nejraději zapomněla. Ovšem neuráží, spíš pobaví. Kluci jako mladá telata z předměstí, s pěknou slečnou za pultem. Song 3*/ Video 3*. ()