Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej

• Velká Británie Sir Alex Ferguson: Never Give In (více)
Velká Británie, 2021, 130 min (Alternativní 109 min)

Dokument zachycuje osobní i profesní život jednoho z nejlepších manažerů a trenérů fotbalové historie, Sira Alexe Fergusona. Film režírovaný Fergusonovým synem Jasonem vyzdvihuje některé z nejdůležitějších a nejúspěšnějších okamžiků jeho šestadvacetiletého působení v čele klubu Manchester United. (HBO Max)

celticek

Velmi dobře zpracovaný dokument o nejlepším trenérovi v historii. Nejen v Anglii, ale celosvětově. Než jsem začal fandit Celticu, tak jsem byl rudý ďábel, dodnes mám United moc rád. Ať už kvůli ikonám, které klubem prošly, tak i napojením na Irsko a Skotsko. Treble z 99 si pamatuji jako puberťák, jeden z nejkrásnějších fotbalových okamžiků. Mě ale velmi potěšila historie, kterou má Alex s Rangers. Chudák manželka a katolička Cathy. Holt, bigotní sekta z Ibroxu se nezapře:) ()

wege

Jel jsem s otcem a synem na Premier League. Jeli jsme na Manchester .. City. Pěkný zápas, pěkná atmosféra, moc pěkný Etihad Stadium. Ten jsme si prošli i před zápasem na prohlídce, stejně jako Anfield druhý den a z dálky jsme mrkli i na Goodison Park. Večer jsme pak šli k Old Trafford a co říct, je to v porovnání z těmi předtím fakt kurva velký. Jediná chyba byla, že jsem dopředu zapomněl zamluvit prohlídku, a už jsem to, jak na Anfieldu neukecal. Nicméně při koukání na tribunu Alexe Fergusona, jsem věděl, co si po návratu pustím. Ten dokument byl silný, a to vím, že objektivita byla na nule, druhá strana (ať už by to byl kdokoliv) neměla moc šanci mluvit. Nicméně ta zarputilost, houževnatost a totální nasazení pro fotbal z něj v každém okamžiku jen tryskala. Dokázal mnohé, přivedl na výsluní spoustu fotbalistů, které jsem miloval a miluji dodnes. Miloval jsem i Rudé Ďábly na přelomu tisíciletí, Beckahamovu neskutečnou kopací techniku, Giggse a jeho přímočarost, ty bijce ve středu zálohy, ještě Garyho Pallistera v obraně, Andyho Cola a Dwighta Yorka v útoku (s Teddym a Ole v pozici náhradníků). Byl to neskutečný tým, hrál skvělý fotbal. Škoda, že jej vlastně tak trochu zničil sám Alex. Myslím, že David neměl a nikdy ani nechtěl sám odejít. Jiná kapitola, jiný příběh. Jak velká osobnost a kolik znamenal a uměl Sir Alex ukazují jenom ty sračky, ve kterým se klub zmítá po jeho konci. Nedůstojné. ()

shade000

Na toto sa nikdy nebudem pozerať z filmového hľadiska, vždy iba z toho futbalového. Jednoducho génius. Sir Alex Ferguson bol, je a bude vždy najlepší tréner na svete... ()

tension182

Zhodujem sa s iným názorom, že objektívne vzaté to bolo asi na 4 hviezdy, ale Sir Alex sa mi navždy vryje do pamäte a Manchester United budú navždy v mojom srdci, takže inak ako 5 hviezd som nemohol dať. Mrazí ma z toho, že tu nebude večne a to sa bavíme o človeku, ktorého som nikdy na vlastné oči nevidel ale viem, že jemu môžem vďačiť za neuveriteľne krásne spomienky a všetky tie emócie spojené s úspechmi, ktoré dosiahol v Manchestri. To, že priviedol do Manchestru Ronalda mi prakticky zmenilo život. ()

Elephant13

Sira Alexe bych vydržel poslouchat hodiny. Klidně by z toho mohl být i seriál, protože tenhle člověk je encyklopedie sportovního úspěchu. Nejlépe to vystihl právě Sir větou: ,,Somebody call it psychology, but I call it management." ()

Blazis34

Skvěle zpracovaný dokument o jednom z nejlepších manažerů fotbalové historie. Líbily se mi záběry ze soukromí Sira Alexe i jeho výpovědi. Vše bylo skvěle doplněné o památné momenty fotbalové historie spojenené s ním. Jen více takovýchto dokumentů s lidmi, kteří něco dokázali. Dávám 85% - čtyři hvězdy. ()

Karlos8

Lidé jsou zvyklí dělat všechno tím nejjednodušším způsobem. V momentě, kdy přijmete jejich špatný výkon nebo špatné technické aspekty na tréninku, tak to zopakují. Nebylo to tak, že jsem byl jejich nejlepší kámoš, ale vždy věděli, že jsem jim kdykoli schopen pomoci. Jestli chcete být pořádný trenér a kontrolovat takto velký tým, tak je musíte všechny znát. Skvělý příběh, skvělý dokument. Nejvíce překvapilo finále z roku 1999, kdy poslední minuty nastavení se věnovaly pouze jednomu muži. Moc hezké sledovat. Škoda jen, že v tomto roce dokument končí. ()

bonovox

Krásna pocta človeku, ktorý je právom považovaný za najlepšieho manažéra/trénera všetkých čias. Skvele podaný dokument, ktorý natočil jeho syn, od detstva cez prvé úspechy a slávu až po jeho ťažký boj so smrťou a veľký návrat späť do života. Záver z Barcelonskeho finale LM z 90-teho roku vo mne vždy vyvolajú neskutočné zimomriavky a slzy do očí. Tak ešte veľa ďalších rokov života Sir Alex...a ďakujem za všetky úžasné športové chvíle s mojim milovaným klubom. GGMU forever. 100% ()

slashgibson

Asi 10 rokov dozadu som pozeral futbal, sledoval som hlavne Premier League , konkretne Man Utd. Vtedy tam  bol este Fergie, vzdycky som ho vnimal ako zuvackoveho muza. Man Utd vtedy vyhraval , dominoval a stale som si myslel , ze je to hlavne o hracoch. Ale bolo to aj o trenerovi. Mohli ste si mysliet, ze je to dedko, ktory vam mozno pripadal arogantne. Ale zachranil toto muzstvo pred neupechom. Po jeho odchode ma Man Utd nie az tak presvedcive vysledky. Komentarova sekcia pod vysledkami zapasov je jasna "Potrebujeme dalsieho Fergieho". A niet divu, kedze je to jeden z najlepsich manazerov vsetkych cias. ()

motyka52

Další velká postava, další poctivý dokument. Moc pěkné archivní záběry. Řekl bych, že obsahově bude tohle dílo přínosem i pro ty, co fotbal sledují trochu víc. Škoda jen, že se vyprávění prakticky zastaví v roce 1999, i když chápu, že tehdejší finále LM bylo naprostý vrchol. Však si dodnes pamatuju, kde jsem na něj koukal. ()

AmikCZ

Cetl jsem i knizku, kde je vice detailu. Ale film me dojal. Ty zvraty, zaver - dojeti a mraz po zadech. Spousta paralel s rizenim businessu   - nikdy se nevzdavej - neuspech Te muze nakoupnout k vetsimu usili - striktne oddeluj rozhovor osobni a pracovni - 100% nasazeni ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD