Duna: Část druhá (2024)

Toto je jeden z filmov pre ktory sa oplati ist do kina. Je to giganticky film a audiovizualny masterpiece. Aj ked je len marec , tak uz teraz viem , ze to bude film roka.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Tazko sa to hodnoti. Vyzva, ktoru zvladol je neuveritelna. Sposob akym , je spracovany a vyrozpravany pribeh pripomina vylet do Samosky na tresku. Mohlo to byt lepsie vygradovane, a lepsie spracovane. Mozno by bol lepsi serial alebo mohlo to byt lepsie zostrihane. Tvrdi, ze pride s niecim novym tak snad budu peniaze aj na  samotne spracovanie.

Beckham (2023) (seriál)

Pekne zostrihany zivot Beckhama, ktory sa dobre pozeral. Najlepsie bolo sledovat reakcie , napr ked Beckham nieco povie a Victoria si mysli o tom uplny opak a vidi to uplne inak. Vcelku sympaticka dvojica, o ktorej som si myslel , ze sa na nu nebude dat pozerat ale mylil som sa.

Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej (2021)

Asi 10 rokov dozadu som pozeral futbal, sledoval som hlavne Premier League , konkretne Man Utd. Vtedy tam  bol este Fergie, vzdycky som ho vnimal ako zuvackoveho muza. Man Utd vtedy vyhraval , dominoval a stale som si myslel , ze je to hlavne o hracoch. Ale bolo to aj o trenerovi. Mohli ste si mysliet, ze je to dedko, ktory vam mozno pripadal arogantne. Ale zachranil toto muzstvo pred neupechom. Po jeho odchode ma Man Utd nie az tak presvedcive vysledky. Komentarova sekcia pod vysledkami zapasov je jasna "Potrebujeme dalsieho Fergieho". A niet divu, kedze je to jeden z najlepsich manazerov vsetkych cias.

Napoleon (2023)

Myslim , ze Napoleonov zivot nebol do hlbky zobrazeny. Boli tam spomenute bitky ale nejake to hlbsie poznanie jeho strategii a politiky okolo toho chyba. Skoda, ze cely film by sa dal zhrnut- zena, vojna. Bitky boli pekne znazornene, ale to je tak asi vsetko. Mozno by bolo dobre sa aj na konci zamysliet, ci Napoleon ako historicka postava bola celkovo pozitivna/negativna pre spolocnost. Mozno ho teraz vnimame ako genialneho generala, ktory si podmanil Europu. Aby sa neskor nestalo to , ze o istych negativnych vodcoch 20. storocia, sa neskor nakoniec hovorilo v dobrom.

Bod obnovy (2023)

Je to dobre, ale ma to vela chyb. Rozhovory za vela nestoja. 75 percent je tak akurat.

Sherlock (2010) (seriál)

Jednoducho skvele. Nezabudnite, vsetko so vsetkym suvisi.

Oppenheimer (2023)

Mal som zmiesane pocity a musel som si to nechat trochu odlezat, nevedel som co mam napisat. Nasledne ma oslovil @Rebel24 aby som hodil nejaky svoj pohlad na tento film. Tento film patri k filmom , ktory vam bud sadne alebo sa vam nebude pacit vobec. Clovek by mal ist do kina , aby videl ten film , idealne v 70mm verzii. 3 hodiny kecania bude pre vas vela, odporucam si pozriet aj niecom o oppenheimerovi a jeho procesoch resp politickej prislusnosti, lebo sa mozete stratit. Nolan sa pochopitelne hraje s casovou osou, a s vizualom,  herci predvadzaju bravurne vykony. Musite byt pripraveny na to ze je to skor na styl dokumentarneho filmu. Vzhladom k protestom v Hollywoode je  mozne ze to bol posledny poriadny film tohto roku.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Prvy album Metallicy sa vola "Kill 'Em All" a v tomto podani sa niesol cely Chapter 4. Pribeh bol priamociary, v drivej vacsine sa jednalo o akciu. Keanu dokopy povedal 4 vety a vysekal cely Pariz. Nic viac, nic menej.  Ocakavajte poriadnu naloz headshotov.

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Najdu sa tam rozne referencie na Cybepunk 2077, zname osoby ako Smasher alebo podniky ako Afterlife. Po skeptickom zaciatku sa mi to zacalo pacit a dopozeral som nakoniec celu seriu, co sa nestava casto. Tesim sa na dalsiu seriu.