Reklama

Reklama

Nové recenze - TOP uživatelé

Spiker01Dexter - Série 1(2006) 

Jednodušše jeden z nejlepších seriálů a potažmo konkrétně sezón, jaký jsem kdy v životě viděl. A neskutečně to funguje i po letech znovu.

DjokerNávrat do Modré laguny(1991) 

Happy end Modré laguny se evidentně pro pokračování nehodil a bylo nutné ho přetočit. Už začátek tedy působí dost těžkopádně a nejde zrovna ladné navázání na původní film. Znovu to však nemůžu úplně potopit, protože hudba i prostředí se k tomu naivnímu poselství zkrátka hodí.

EvilPhoEniXMy First Day(2017) 

Vtipný hororový kraťas, který celou minutu a půl využívá fakt naplno!   Mladý chlapec se chystá na svůj první den do speciální školy, která je tak trochu pro "jiné" děti :) Je to skvělé. 8/10:

SlasherWatchmen(2019) 

Nářezová série. Svět Watchmen jako černé zrcadlo současné (bývalé) Americe, vysoký level propracovanosti scénáře, hra s divákem, plno narážek do historie a hidden eggs, geniální segmenty, nápady, styl a dokonalý hudební doprovod od Reznora po Mozarta :) Snad jen závěr mě tak nepřesvědčil, ale v součtu zážitek - doufám v další pokračování. 85%

EvilPhoEniXLosses(2011) 

Snaživý akční kraťas, kde je slušná dávka akce ( střelba i jeden slušný fight). Trochu chaotičtější kamera a střih zamrzí, ale vzhledem k amatérskému počinu jsem ochotný nadzvednout. Bavil jsem se. Slušné. 7/10.

sniper18Mortal Kombat(2021) 

Žiadny Mortal Kombat som nikdy nehral, takže v tomto univerze sa vôbec nevyznám, pôvodný Andersonov film z deväťdesiatych rokov ma vôbec nebavil a ešte aj tie trailery ma nechali úplne chladnými, takže som radšej moc nečakal, ale z výsledku som teda mimoriadne prekvapený a hlavne spokojný. Tu hlavne divák nemôže čakať nič seriózne, ale to sa ani nedá, už len tá zápletka o turnaji medzi rôznymi svetmi znie najbéčkovejšie, ako sa len dá, ale tu to vôbec nie je zápor, všetci si toho boli evidetne plne vedomí a tak priniesli úplne parádne béčko, v ktorom je možno scenár až na poslednom mieste, ale aj tak to celkom dokáže zaujať, no hlavne je to riadne našľapané od začiatku až do konca. Tu neprejde desať minút, aby sa niečo nedialo, ak sa práve nerieši osud sveta, tak sa tu aspoň zábavne trénuje, alebo pátra, na žiadne zbytočnosti nezostalo miesto. A že tu k žiadnemu turnaju vlastne ani nedôjde ma nezaujíma, keď to baví aj bez toho. Ako som spomínal, žiadnu z týchto postáv nepoznám, takže neviem, aké majú postavenie v tomto univerze, ale pre potreby filmu mi celé zloženie postáv prišlo perfektné. Máme tu v podstate ústrednú štvorku, sympaták, ktorý má v rukách osud sveta, blondína, ktorá všetko vie, hláškujúci žoldnier a svalovec, pričom každý ma bavil a spolu im to ide, dve bojové legendy Hirojuki Sanada a Joe Taslim, ktorých strety patria k vrcholom filmu, viacero zábavných kladných vedľajších postáv a výrazných záporných, mňa tu tá zostava zabijakov z druhého sveta bavila a ešte nejakí dvaja bohovia, ktorí sú asi najmenej zaujímaví, ale akceptujem ich. Tu nie je žiadny problém. Čo sa akcia týka, tu si hlavne treba uvedomiť, že to nie je žiadny klasický martial art film. Od filmu, kde sa bojuje okrem iného aj s digitálnymi postavami alebo sa používajú rôzne kúzla teda rozhodne nečakám ďalší Undisputed, takže súboje sa v tomto nemôžu rovnať, ale inak som spokojný. Choreografia je skôr len základná, postavy väčšinou používajú len základné údery a občas mohla byť kamera umiestnená čosi lepšie, ale inak sú súboje rozmanité, s pár skvelými brutalitami a dostatočne zábavné. A je ich tu hromada. Najlepší je síce hneď na začiatku, akcia s japonskými zabijakmi je z celého filmu jasne najlepšie zvládnutá, ale bavilo ma to stále. Technicky tu môžem vytknúť len detaily, film má pekný vizuál, atraktívnu výpravu, po celý čas si udržuje solídnu úroveň zábavnosti  príde mi, že presne takto by sa mali točiť adaptácie počítačových hier. A aj tá hudba mi tu sedela. Takže ja tu vôbec nebudem kritický, nemal som žiadne očakávania a dostal som úplne parádne béčko, ktoré si s radosťou pozriem aj viackrát. <strong>80%</strong>

castorKukačky - Epizoda 3(2021) 

Chápu, že v nejedné domácnosti šly kapesníky na dračku, ale na mě to autenticky zrovna nepůsobí. Ano, Novotný a Remundová skvěle zvládají různé polohy rodičů, uvěřitelné je i prostředí, ve kterém žijí, ale třináct večerů je na mě s ohledem na příběhovou vatu docela moc. Postavy žijí ve světě, ve kterém se znají, a záhy odhalí výměnu svých dětí při porodu: nadaného autisty a blázna do motokrosu. Největší hýbatel „změn“ Martin se svého biologického syna jen tak vzdát nechce. Jeho postoj se pochopitelně nelíbí takřka nikomu, ovšem s nějakým řešením je třeba přijít.

castorKukačky - Epizoda 2(2021) 

Rodičovství má nespočet podob. Pánové Coufal (scenárista) a Arichtev (režisér) přivedli na svět historickou ságu První republika a na melodramatické pojetí vsadili i tady. Majitelka malého obchůdku, železničář, kariérista a mladá matka, která na svou příležitost s ohledem na náročnější péči o synka teprve čeká. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší na vesnici. Postupně se ukazuje, že se rodiny vlastně dávno znají a někteří jejich členové mezi sebou vedou letité spory. Sice tu na jedné straně ukazujeme sílu rodičovské a partnerské lásky, ale nemuseli bychom tak moc přešlapovat na místě.

castorKukačky - Epizoda 1(2021) 

Dojímání, dějové nastavování i rozvláčnost. Vlastně vše podstatné zaznělo v prvním díle, navíc na zásadní zjištění (osudová chyba zdravotníků) přišly rodiny ve stejnou dobu, což je minimálně zvláštní. Oba chlapci mají nastupovat do první třídy. U někdejšího případu z třebíčské porodnice (2006-2007), který vzrušil celou republiku, trval fatální omyl pouhý rok. Seriálové rodiny lidská chyba osudově spojovat nemusela, ony se totiž tak nějak lehce znají. První světáčtější dvojice žije v Praze, druhá usedlejší v nedaleké (asi větší) vesnici. Celkově je to takové udýchané, navíc od vážného tématu bych čekal vážnější uchopení tématu. Ale chápu, diváci žádají emoce.

NinadeLKlip klap(1934) 

Nepřekonaný margarin Vitello. Vždy chutný, čerstvý...

Gilmour93Richard Jewell(2019) 

Kmet Clint měl dvě možnosti. Nechat diváky neznalé faktů alespoň trochu v nejistotě, jestli v tom ten duchaprostý mamánek nemá své tlusté prstíky, nebo se o to ani náznakem nepokusit a zvolit jednodušší cestu, která má prvoplánově vyvolat rozhořčení nad činností Federal Bureau of Idiots a vzbudit lítost nad obětí mediálně-úřednické štvanice. Zvolil to, co zvolil, ale pak měl mít mnohem lépe napsané záporné postavy (žurnalistická mrcha Wilde, které máte přát, aby oštěp Honzy Železného opustil výseč olympijského stadiónu a našel si ji, je toho příkladem) a neservírovat některá sentimentální fiaska (tiskovka). Díky patří Rockwellovi, který to tahá z bryndy buldozerem..

Jara.Cimrman.jrZločin v dívčí škole(1965) 

"Příjemnější jsou vrazi vymyšlení nežli skuteční. Už proto, že jsou neskuteční." Já tedy taky raději dopadnu vymyšlenýho vraha než skutečnýho. Já jsem totiž mazanej a tak vím, že vymyšlenej vrah se mi nepomstí. Poručík Borůvka na to však jde od lesa ... tedy vlastně z vrcholu hory, dívčích sprch a dívčí školy. To nejsou špatná výchozí místa. A zábava se v nich taky najde. Jen se ta detektivka nesmí brát až tak moc detektivně, protože o to tady nejde. Tedy alespoň doufám.

EvilPhoEniXKyslík(2021) 

Alexandre Aja servíruje pro Netflix komorní, inteligentní a napínavý Survival v kryokomoře, který je solidní a fanoušci Survivalů si určitě na své příjdou. Raději bych sice viděl od Aji Hory mají oči 2 či jiný masakr, ale jsem rád i za tohle. Je zde jistá inspirace filmem Buried, takže komu se líbil už ten, tak je velká šance, že Kyslík Vás vyloženě nezklame. Dalo by se stěžovat nad tím. že je to pomalejší, mohlo to být intenzivnější a možná o 20 minut kratší, ale na druhou stranu si moc nedokážu představit, že by z tohodle námětu někdo dokázal vytřískat něco víc. Mélanie Laurent hraje výborně, ústřední zvrat je parádní a pro mne dost nečekaný, ale i ty další dějové překvapení mi přišly velmi dobře vymyšlené a kupodivu tu Aja stihl narvat i 3 slušné Jump Scary, kde při jednom se mi až orosilo čelo! Nesnáším jehly a krysy, takže i v tomhle na mě film působil nepříjemně. Celkově fajn jednohubka, kterou mám mezi 3-4 hvězdami, ale Survivalů nevzniká ročně 20, naopak maximálně 2, takže nedvidím důvod, proč bych zde měl šetřit. 7/10.

Dan9KŠtěstí na dosah(2006) 

Snímek o tom, jak jeden blbec, který nabízí nesmysly, které nikdo nechce, nakonec dostane práci, aby to mohl po zbytek života dělat za velké peníze

tronStvořeni pro lásku(2000) 

Od Stvorených pre lásku som čakal viac, ale kvôli hercom, réžii, atmosfére, kameramanovi, hudbe a vcelku silnému príbehu nemôžem ísť pod 4*.

JFLSmolný pich aneb Pitomý porno(2021) 

"Smolný pich" je takové intelektuálnější, poťouchlejší a v práci s formou a konceptem anarchističtější "Jak na... s Johnem Wilsonem", kde ale namísto newyorského pábení vystupuje zhůvěřilé dacanství Bukurešti. V kadlubu dokumentaristických, divadelních a narativních postupů jako by Radu Jude zhmotňoval nejen svou corona browsing history sahající od zbytných faktů a zamyšlení přinášících triví přes plevel autistických výkřiků diskusních fór až po to péčko.

Reklama

Reklama

Reklama