Reklama

Reklama

Nové recenze - TOP uživatelé

tronClementine(2004) 

Strašná sračka. V mnohých scénach je nechcene smiešna, v horšom prípade iritujúca (megaotravné dievčatko). Nejde o to, že je to podvod spáchaný na všetkých Seagalových fanúšikoch (keďže Veľký Stívn je síce na plagátoch a fotkách a zakomponovaný do obsahu filmu, ale má tu len párminútové cameo). Ide v prvom rade o to, že Clementine je hrozný film s otrasným scenárom, mizernou akciou a nesympatickými postavami hranými bezradnými hercami (ktorí zjavne nevedeli, čo s tým majú ku*va robiť).

tronCastle Freak(2020) 

Najmä ku koncu je Castle Freak slušná úchyláčtina. Dokonca o Cthulhu chápadlo lepšia, než originál z roku 1995. Čo ale nie je nič ťažké, lebo hoci bol originál celkom fajn, o žiadny zázrak sa nejednalo. Poteší sympatický kasting, atmosféra, niektoré scény, štipka erotiky, neštipka výdatného gore, nechutné masky a pekný hrad.

RadkoKulky spravedlnosti(2019) 

Panková skupina z Teplíc Šanov 1 v pesničke vydanej v roku 1990 spievala: "Prase je dobytek, lidi nejsou lepší". Nuž a v druhom desaťročí 21. storočia sa toho chopili naši východní pobratimovia - Kazachovia a Bulhari. Nakrútili postapokalyptický masaker o prasatách v ľuďoch a ľuďoch v prasniciach. A o ich krvavom súboji. Skáče sa v deji i čase, ruština strieda prasačninu (jazyk ošípaných) a tá zase angličtinu. Je to presne tak krvavé, krvou fliaskajúce, zahovnené a sexuálne explicitné, ako to znie. A aby to nestačilo, ústredná súrodenecko incestná dvojica miestami filozofuje o ľudstve, budúcnosti, deťoch a ich údele vo svete. Naivne, ale zato s chuťou. Prapozvláštny film, no nedá sa povedať, že úplne márny.

KakaProlomit hranice: Naše planeta je věda(2021) 

Vlastně nic nového, co bychom už neslyšeli dříve, ale opakování je matka moudrosti, takže sem s tím. A jedině dobře, ze se toho tvůrci ujali tak, že je to srozumitelné a přehledné i pro úplně hňupy a zároveň tématicky bohaté, informačně relativně pestré a vizuálně přitažlivé pro ty ostatní

GeminiRobo Grigorov - Ona je Madona(1993) 

To si tak člověk kdesi uprostřed mezi třicítkou a čtyřicítkou najednou vzpomene na první amerikánskou/pomádovou/rockabilly/ záležitost, kterou jako dítě slyšel (to ságo;)) a viděl (jak tam jdou po ulici a zpívají to "ona je madona", pak jsou v té tělocvičně a na konci jedou v autě:)), odkudsi z paměti mu vyplave jméno Robo Grigorov (od kterého si nevybavuje, že by někdy něco jiného slyšel), a za chvíli se nestačí divit. Divit tomu jak moc ten klip připomíná Rebely - a ejhle, ona je to Renčovina:) Že teď dává smysl, proč si to nějak podvědomě spojoval se Šakalími léty - protože stejné dobové zazsazení, kdy se policajtům oprávněně říkalo "švestky":) A údiv nejdůležitější - jak ho ta písnička pořád baví, i když mezitím zažil to "učení toho čo nie je v učebniciach" a takové ty věci;), viděl i Rebely, i Pomádu, i Šakalí léta, a slyšel spoustu muziky, a viděl jak se z Aňi Geislerové stala Anna Geislerová. Rád bych si myslel, že to je víc než čistá nostalgie:) Ale pokud mám hodnotit klip jakožto dílo z vesmíru filmového, dá se to vzít asi jen jako cosi hodné respektu k tomu jak tvůrci krátce po revoluci, bez zkušeností apod. přenesli na obrazovku ten unikátní pozitivní feeling, který si s onou dobou spojujeme jen díky humorným pasážím z Pelíšků apod. Jedna ulice, jedna tělocvična, houf herců a komparsistů, zrnitý obraz a nic moc světla raných devadesátek, a přesto něco, co si skoro třicet let pamatuju a co si budu teď asi zase trochu častěji pouštět pro lepší náladu;) 70%

Spiker01Nekonečný(2021) 

Začíná to slibně, ovšem posléze se to zvrhne do úplné pitomosti a na konci už jsem jen tupě zíral na obrazovku a v hlavě mi běžely myšlenky úplně na jiné věci. Co mě alespoň rámcově bavilo, byly akční scény (rejža si něco z G.I.Joe přenesl), nicméně ačkoliv mám Markyho Marka hodně rád, sem se mi zkrátka nějak úplně nehodil. Škoda, nečekal jsem sice moc, ale to málo jsem bohužel dostal. Fuqua má na víc, naopak jsem se utvrdil v tom, že moc nemusím Ejiofora.

LiVenturaKouzelný drak(2021) 

Nebylo to originální.. ale hezké! Pro rodinu na pěkné nedělní odpoledne.

DjokerOd koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka(2019) 

Pro internetové nerdy to bude velká jízda. V dokumentu jsou totiž za hrdiny, i když značnou měrou přispěli k eskalaci konání jednoho blázna. Mnoho času se věnuje právě amatérským vyšetřovatelům a jejich postupům, což je místy úsměvné, ale také na to doplácí tempo. Závěr je stylový, ovšem už předchozí záběry pachatele značí, že půjde o slušný bizár.

verbalSpirála strachu: Saw pokračuje(2021) 

Obsadit do hlavní role v hororu trapného, koženého a totálně afektovaného pablba, který je schopen leda tak poulit srací oči ve fekálních kokotmédiích, není zrovna dvakrát dobrý nápad. Divák pak neví, jestli má při jakémkoliv jeho výstupu jen studem odvracet zrak, či si rovnou vrazit do očí hřebíky, aby už nic podobného v životě neviděl. Třikrát dobrým nápadem se nejeví ani pustit ke scenáristice někoho, kdo s přikousnutým jazykem slintá na bryndák při rytí pastelkami do plastového stolku, přičemž si pokřiveným prstem nezapojené ruky doluje šušně z nosu. Dialogy pak mají rozštěpy a zápletka silně evokuje zpackanou lobotomii. Takže zůstaly jen čtyři vcelku slušně brutusácké asistované sebevraždy „buď si něco urvi / uřež / ukousej, nebo chcípni“ a naprosto marný strýček Džexn, který jednak nemá co hrát a druhak mu ti downi vkládaj do huby málem jen skřeky a bláboly. Tenhle hadr už je zcela vyždímaný, tudíž je akorát tak na čase se na to vysrat a mrsknout celou franšízu do zastavárny, kluci.

M.a.t.t.V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz(2021) 

V zajatí démonov 3 je, bohužiaľ, najslabším dielom série, no nedá sa povedať, že by sa to nečakalo. V jadre ide pritom i naďalej o relatívne funkčnú hororovú záležitosť, dobre vymyslenú a občas správne atmosferickú, no zásadný rozdiel je v osobe režiséra. Michael Chaves skrátka nie je druhý James Wan a hoci je tretie dobrodružstvo manželov Warrenovcov slušným hororovým remeslom, v priamom porovnaní s predošlými časťami citeľne stráca, či už z pohľadu napätia, alebo samotného strašenia. Nie natoľko, aby som sa nebavil, no s takto rozostavenými figúrkami na šachovnici som chcel predsa len trochu viac. 70%

Gilmour93Charles Bronson(2020) 

Průřez kariérou hvězdy, která byla sama sebou zklamána. Winner took it all. Díky za scénu z Pennova Indian Runner, kde bronzový tvrďák ostře řezaných rysů nabídl jemnost a dostal soucit.. U často zmiňovaného Tarantina zapomněli na radu pana Bílého nepřímo určenou zaměstnancům a zákazníkům obchodů s drahými kameny. V případě loupežného přepadení si nehrajte na Charlesa Bronsona, protože by vám pak mohli pažbou pistole rozmašírovat nos..

Jara.Cimrman.jrSlavná alba: The Doors - The Doors(2008) 

"Neměli jsme čas ani peníze se ve studiu pořádně vyblbnout." Jestli jsem to správně pochopil, tak to byl vlastně takovej studiovej živák a asi proto to má tak neskutečnou energii. Takže hudba je super, rebélie je všudypřítomná a teď k tomu dokumentu. Jeho jedinou chybou je, že Jim zůstal mrtvej a tak se s odstupem času nemohl pořádně vyjádřit. Ostatní mají co říct, navíc jim to pořád skvěle hraje a víc nenapíšu, protože si jdu znovu pustit jedno nejmenovaný album, který vyšlo 4. 1. 1967 a komorní kvartet ve složení Morrison, Manzarek, Krieger a Densmore na něm ukazuje svou genialitu.

Gilmour93Come True(2020) 

Spánek. Ty malé kousky smrti.. Ambient má Drive a Le Grand Bleu. Možná proto, abychom pochopili, že jsme se ocitli hluboko. Otázka je v čem.. Hlavní postava jakožto autorův avatar ve světě nočních můr, kolektivní nevědomí, modrá inspirace Mannem a Cameronem a soundtrack, který bych rád poslouchal pod plakátem Terminátora, než se vydám vstříc tomu, co nenáviděl Edgar Allan Poe..

johnn333Život v Heights(2021) 

Na to, že se to několik měsíců promovalo jako muzikálový event roku a esence léta, je vlastně trochu tragikomické, že to není až tak dobré, a že to může vydělat míň peněz než Cats. Je určitě obdivuhodné, jak to do sebe zaplétá různé zkušenosti a sny lidí z latino diaspory, což muzikál v trochu patetické sladkobolnosti a heslovité naivitě vlastně v klidu unese, jako pásmo roztančených výjevů to ale působí spíš jako roztahaný trailer, v němž se moc rychle stríhá, a je v něm příliš málo nápadů, jako třeba pohyblivých hlav v salónu krásy. Forma je tak paradoxně dost gentrifikovaně uhlazená. Muzikál, v němž je hlavním antagonistou výpadek proudu, a v němž se všechny problémy vyřeší deus ex machina, by prostě měl být zábavnější.

castorYellowstone - Touching Your Enemy(2019) 

Jamie ví, že jeho nedávné přešlapy přinesou další zlou krev, setkání s novinářkou bude mít dohru („Co jsi udělal, že jsi vyděsil jediného člověka, o kterém vím, že nezná strach?“). Na ranči stále nemají jasné důkazy, kdo stojí za úhynem dobytka. Místy mi vadí takové zvláštní dějové zaseknutí, které projektu zbytečně ubírá body. Právě potíže s tempem a rozvíjení vedlejších zápletek výsledný dojem rozmělňují a ani postávám moc nepomáhají.

MM_RamoneAbraham Lincoln: Lovec upírů(2012) 

Viem, že Abraham Lincoln bol šestnásty prezident Spojených štátov amerických. Bol to vysoký, vyziabnutý chrt. Rád nosil na hlave príšerný cylinder. Mal trapnú hipsterskú bradu a škaredý bol ako noc. To sú všetko fakty. V roku 2012 sa ma však snažil režisér Timur Bekmambetov presvedčiť o tom, že Abe Lincoln bol aj nebojácny, drsný, nekompromisný zabiják upírov. Tento rodák zo Sovietskeho Zväzu natočil za americké doláre snímok "Abraham Lincoln: Lovec upírov" (Abraham Lincoln: Vampire Hunter). Je to šialená historická fikcia. Akčný vampire horrorový western. Mohol to byť crazy popkornový úlet, keby sa to netvárilo tak zarputilo vážne. **

Wacoslav1Otčina(1994) 

Další hodně zajímavej film na téma alternativní reality. Některý nápady v týhle špionážní fantazii jsou opravdu zajímavý. Levnější televizní zpracování mi nevadí. Film plyne slušným tempem a směřuje k šokujícímu odhalení které pochopitelně budete vědět dopředu pokud víte něco o konferenci ve Wannsee, ale v tom zase nevidím až takový problém když to do sebe všechno pasuje. A Hauerovi jsem fandil i v nacistický uniformě. Jenom dabing Petra Pospíchala mi na něj nepasoval. Kvalitně udělané řemeslo.80%

2PacNekonečný(2021) 

Taky slusny rozbeh to malo…od polovice je to vsak totalna beckova sracka…

Reklama

Reklama

Reklama