Reklama

Reklama

Nové recenze - TOP uživatelé

Slovo pacana

MazariniSlovo pacana(2023) 

Nejsem si jisty, jestli jsem chtel dostat takovy PTSD ale urcity momenty, stripky, hlasky, prezdivky, pravidla a atmosfera+prostredi, ve kterym jsem tak trochu vyrustal (I kdyz ne zdaleka tak brutalnim) hituji slusne. Ustredni song totalni bomba.

Hlasy mrtvých

verbalHlasy mrtvých(2023) 

Strnulá, vypleštěná a behaviorálně narušená (chová se jako zevní genitál) pičinka má ve sklepě pytlohlavou ježibabu, která klidně dokáže zavolat z pekla i vaši tolik radostně zakopanou tchýni, aby vás aspoň na dvě minuty zase pořádně nasrala. A je z toho unylá až nudná smršť tisíckrát viděných přiblblých klišé bez koulí, chuti i zápachu a další sériová pásová pruda se škaredými neherci, u kterých fuckt nechápu, že do nich furt někdo lije prachy s donchichotským předsevzetím vydělat či proslavit se. Tudíž opět vřele doporučuji nevěřit zdejším vesměs pohlupavým a nudofilním „hororovým“ exprdům, a raději si místo toho pustit třeba plyn nebo si na hlavu nasadit špinavý pytel na brambory a 90 minut do něj hystericky funět. Zabavíte se tak mnohem lépe.

Lovely, Dark, and Deep

darkrobykLovely, Dark, and Deep(2023) 

-Jsi skutečná?- Lennonovou, jejíž křestní jméno nějak nezaznělo, pronásleduje noční můra. V dětství si hrála se sestrou Jenny v parku. Jenže Jenny při hře zmizela a už ji nikdy nenašli. I v dospělosti si nyní rangerka Lennonová myslí, že sestra byla unesena a ona ji najde. Asi tak do poloviny ji sledujeme v krásné přírodě plnit své úkoly. Pak se všechno změní v jednu halucinaci, co nejspíš běžného diváka ubije. V jisté chvíli jsem měl pocit, že už chybí jen Freddy. Dojde kupodivu i na střeva ven, ale v tak letmém okamžiku, jako by se to ani nestalo. Nakonec se divák dočká vysvětlení, ovšem cesta k němu je hodně klikatá. Skvělá kamera a ještě lepší hudba, co vytváří neklid a tajemno a v celém filmu hraje prim. Mám pocit, že lesy vzhůru nohama se od jisté doby stávají manýrou, i když se nakonec ukázalo, proč byly použity. Čekal jsem něco trochu jiného, a byť mám divné a magorské filmy rád, ty tři hvězdy jsou tentokrát hodně ušmudlané a téměř vyhaslé.

Specialisté

RHKSpecialisté(2017) 

Těžce nedoceněný špičkový kriminální seriál, patrně největší počin v oblasti kriminálních příběhů natočených v ČR. Jistě, najdou se zde slabší i silnější epizody, navíc první série byla o poznání slabší než následující, tvůrci se postupem času hodně o kriminalistice naučili. Hrají zde výraznější i méně oblíbení herci, kteří se navíc v jednotlivých sériích postupně obměňují. Ale jako celek je to pro milovníky českých detektivek povinnost a především potěšení. A navíc ten obrovský rozsah již přes 200 jednotlivých kriminálek nemá patrně obdoby. A to, že si seriál našel diváky na 8 sérií není náhoda. Opravdu napínavé, zábavné a poučné.

Noc drůbežích mrtvol

*CARNIFEX*Noc drůbežích mrtvol(2006) 

Ide o extrémne amatérsky splater, miesta tak trápny, že má človek priam dojem, že nič trápnejšie doposiaľ ani nevidel. Lenže! V rámci subžánru je to proste akceptovateľné a takto nejak to má vyzerať. Neberie sa to ani na stotinu vážne, potoky krvi tečú, občas aj to gore veru nevyzerá zle, masky sú občas skôr na smiech, pričom štýl humoru sadne najmä tým, ktorí holdujú či dokážu aspoň tolerovať ten menej sofistikovaný, ba priam trápny. Dám tri.

Občanská válka

POMOObčanská válka(2024) 

Že z toho Garland neudělá blockbuster bylo jasné. Nejasné ale bylo, co svým mistrným balancováním mezi realitou a dimenzemi mimo lidské vnímaní vnese do filmu, který má stát pouze na syrové realističnosti. Civil War obsahuje i velké scény s tanky a vrtulníky, ale bez úžasného kameramanského konceptu, kterým nás dostal Alfonso Cuarón v Children of Men a který tu bylo potřeba. V jádru je Civil War pouze komorní “road movie” napříč rozbitou Amerikou ve třech zkušených a jedné juniorní žurnalistce, která svou neviností kontrastuje s jejich otrkaností a profesionálním odstupem. Naše otázka, proč tak mladá holka dělá takovou práci, je nám hned zodpovězena: “I've never been so scared in my entire life. And I've never felt more alive.” ___ Civil War se vyhýbá sentimentu a temný tón příběhu odlehčuje americkými šlágry, ale Garlandovu uměleckou optiku, pro kterou ho máme tak rádi, postrádá. Vysloveně děsivou scénu, z jakých měl být film poskládaný celý, obsahuje pouze jednu. Reflektuje jednorozměrnost myšlení americké redneck populace a exceluje v ní Jesse Plemons. Syrovost režisér neumocňuje temnou instrumentální hudbou, ale intenzivním zvukem střelných zbraní. A přestože vtáhne a zaujme postavami, chybí mu více vytříbených a nečekaných konfliktů i myšlenkový přesah, který by sahal dál, než k varování před Donaldem Trumpem. To finále je doslova úsměvné.

Mira, královský detektiv

zelvopyrMira, královský detektiv(2020) 

Blboduché, kýčovité až hrůza, neautentické coby představa američanů o indech. Tak hvězda a kousek. Fascinující je to minimum děje, které se vždy odehraje, asi aby stíhaly i hodně hloupé děti.

Krotitelé duchů: Odkaz

MM_RamoneKrotitelé duchů: Odkaz(2021) 

Režisér Ivan Reitman natočil v roku 1984 film "Krotitelia duchov". Keďže táto duchárska komédia dosiahla divácky, a tým pádom aj komerčný úspech, zrežíroval s tým istým hereckým obsadením aj druhú časť. Z oboch týchto titulov sa postupom času stali doslova kultové diela, ktoré si našli milióny nadšených fanúšikov po celom svete. Nadviazať na tieto dva filmy sa pokúsil v roku 2016 Paul Feig, keď zrežíroval rozpačitú, feministickú verziu. Skončilo to ako prepadák. Oživiť slávu Krotiteľov duchov sa potom odhodlal až v roku 2021 Jason Reitman, syn Ivana Reitmana. Prebral štafetový kolík od svojho tatíka ,usadol na režisérsku stoličku a natočil film "Krotitelia duchov: Dedičstvo". Myslím, že pán Reitman bol s prácou svojho potomka spokojný. Podarilo sa to. Ja som spokojný rozhodne bol. Dostal som to, čo som si prial. A verte tomu, že moje očakávania ako starého, verného fandu pôvodných Krotiteľov duchov, veru neboli malé. *****

Smysl pro tumor

castorSmysl pro tumor(2024) 

Neokoukaný Filip Březina je moc fajn. Pokud je mezi kamarády nebo s kolegy z neurochirurgie, diváka těší přirozenost dialogů i chování postav. Jakmile ovšem do příběhu započne promlouvat mladíkova rodina, začínají vstávat chlupy na zádech. Předpokládám, že je to proto, aby (hloupý) divák rozpoznal, jak viditelnou proměnou zejména jeho rodiče (asi) projdou. Protože nejprve je jeho otec Pavel Řezníček výhradně zahleděný do cyklistického Tour de France a do velikostí a tvarů dlaždic, jeho matka Tereza Brodská pak do dávno potopené umělecké kariéry. A evidentně i do své letité neschopnosti „něco změnit“. Chápu, že jejich linie „kam se poděl náš vztah“ má představovat jisté odlehčení těžkému tématu, ale jejich kroky prostě nefungují, jejich postavy jednoduše nejsou z masa a kostí a jejich inteligence nenasvědčuje tomu, že společně vybudovali prosperující firmu. A pozor, chyba není v hercích, ale ve scénáři. Takhle se prostě nikdo nechová. Pojďme ale k tomu hlavnímu: zpráva o rakovině s (navíc mladým) člověkem jednoduše zatřese. Sebestředný (ale snesitelně) děvkař a floutek. Od dětství rozený vítěz. Úspěšný na praxích i na ragbyovém hřišti. A pak večer s opačným pohlavím. Teď je ale všechno jinak. Na pokoj ho dají s Jiřím Bartoškou. A ten má vnučku. Náš hrdina nad ní zpočátku ohrnuje nos, ale pak začne první vrkání. Asi netřeba popisovat, co přijde. V nejhorším období života ho potkalo to nejlepší. Když jsou tihle dva spolu, je to radost. Protože Alžběta Malá. Pečlivě si vybírá role, odmítá nekonečné pásové seriály a je vážně výborná. Nahota mi nevadila, ale občas byla snaha o cool a fresh dost na sílu. A kupříkladu taková idylka u moře prokládaná jejími ňadry, to už bylo fakt komické. Přešlapů je víc, ale celkově lehká spokojenost. Tři až čtyři hvězdy. PS: Závěrečné výpovědi těch, kteří se z rakoviny vyléčili, silné. Na oba palce nahoru je hlavně téma ztráty vlasů a téma sexu.

Hvězdy stříbrného plátna - Nicholas Cage

castorHvězdy stříbrného plátna - Nicholas Cage(2022) 

Velká poklona před tím, co dokázal. Nebránil se hereckým výzvám, ale taky ukazoval, že nejde o život a že je to jedna velká zábava. Pracoval s největšími osobnostmi stříbrného plátna, ale se stejným nasazením se pouštěl do béčkových průšvihů. Dokázal být úsporný i zásadně přehrávat. Nebál se jít se svou výraznou mimikou za hranu. Výstřední role hrál už v 80. letech. O dekádu později strhával temnými, silnými a tragickými rolemi (Red Rock West, Leaving Las Vegas, 8 MM), ale především se díky Skále stal prakticky přes noc akčním hrdinou, v druhé polovině 90. let možná tou největší. Každopádně cageovského střihu, protože do žánru vnesl ironii a humor. Ani tady se nebál urvat herecky z řetězu (kupříkladu v Tváří v tvář). K bizarnosti se vrátil v roce 2002 Adaptací, která představuje jeden z jeho nejsoustředěnějších neurotických výkonů. Oscara měl tehdy namísto Brodyho získat on. O pár let později přišel pořádný kariérní propad, o zbytečnosti mnoha rolí se popsaly stohy papíru. O renesanci v posledních letech už se dokument nevyjadřuje. Nicméně raději vraťme toho králíčka do krabice!

Daaaaaalí!

NinadeLDaaaaaalí!(2023) 

Zábavná hříčka. Svou dadaistickou formou pobaví i nezasvěcené. Fanoušci Dalího a Buñuela si to užijí na maximum. #čsfdprojekce

Co má Jennifer na svědomí

DjokerCo má Jennifer na svědomí(2024) 

Spoiler v názvu je vždycky problém. Případ Jennifer Pan doručí mnoho materiálu z výslechové místnosti a je svým způsobem hodně mrazivý, protože jde o klasický family shit. Když je ale celou dobu zřejmé, co se stalo, tak zkrátka nemůže jít o struhující záležitost. Netflix sice v pravidelných intervalech fluše haldu true crime dokumentů, ale stále častěji jsou odfláknuté. Méně je někdy více.

Vincent musí zemřít

EvilPhoEniXVincent musí zemřít(2023) 

Hutný psychologický Thriller s originálním konceptem. Francouzi opět letos bodují.Příběh se zaměřuje na Vincenta, který je zcela obyčejný chlap pracující v kanceláři, jenže z ničeho nic je terčem útoků od náhodných lidí, kteří jej chtějí zavraždit a bude tomu muset přizpůsobit nový styl života. Nebezpečí tožit číhá na každém kroku a dozvídá se, že takových jako je on je více. Vincent tedy doslova zažívá noční můru, kde se nedá nikomu věřit- zabít Vás totiž budou chtít i malé děti. Je to chytré, táhne to herecký výkon hlavního hrdiny, má to docela zneklidňující atmosféru, je to zábavné a závěr směřuje do finále apokalyptických rozměrů, které bylo příjemně drsné. Francouzská metafora na násilí ve společnosti a já si to užil. Škoda, že film nezodpoví otázky na divákovy odpověďi, za nějaký zvrat bych se tady určitě nezlobil. 75%

Neposkvrněná

EvilPhoEniXNeposkvrněná(2024) 

Oproti Omenovi je to dle očekávání o 2 třídy horší, ale má to mé sympatie za Erko, byť to PG-13 šel bych snad i na 2. Sydney Sweeney je snad poprvé hm vzhledově obyčejná ? Jak neukazuje své výstavní kozy v mini šatech a nemá make up, tak není žádná sexuální bohyně, ale obyčejná dívka, Vizuálně je to docela průměrné, příběhově obyčejné, byť oceňuji, že nejde o duchařinu, ale jde to trochu odlišným směrem. Lekačky na mě nefungovaly,ale potěší trochu gore ( odříznutí jazyku, seškráblý obličej po pádu na beton či gejzír krve stříkající z krku- to bylo hodně fajn). Suma sumárum koukatelný průměr, ale snadno zapomenutelný. 5/10.

Zrada

tronZrada(2024) 

Spoilery. Milan Ondrík je jeden z najlepších hercov svojej generácie, hoc v začiatkoch to tak nemuselo vyzerať, ale začiatky sú ťažké. Klára Issová takisto do toho šla naplno, obaja herci však narážajú na to, že ich charaktery sú po morálnej stránke také odsúdeniahodné, že v tomto temnom seriáli fakt nie je komu fandiť. Jedinou ako-tak pozitívnou postavou je veselý sused-kurevník v žoviálnom podaní Mila Kráľa. Je to realistické, ale nepozerá sa na to dobre. Ku koncu sa na to dokonca pozerá veľmi zle, zmieta sa to až kdesi na hrane perverznosti, kedy zbedačene sledujete, akú špinavú, zákernú manipuláciu na seba tá-ktorá strana vybalí. Je to ako pozerať sa na kohútie zápasy, kde na konci jeden zostane s vnútornosťami mimo tela a „víťaz“ je celý od krvi, svojej i súperovej. Vzhľadom na to, že sa neustále na dej nazerá z pohľadu inej „bojujúcej“ strany, vzniká parodický dojem, že najväčšia sviňa je v ďalšej časti nepochopená obeť a naopak. Ak by to malo o 5 – 6 dielov menej, bola by to skvelá drsná jazda. Takto je to už až smiešne. Po technickej stránke pekný nadpriemer, nič mu nechýba, dokonca sa občas nájde priestor pre vyšantenie kameramana, ktorý pohotovo pribehne s náročnejším záberom, na aký sme zvyknutí skôr z drahej zahraničnej produkcie. Na jednej strane úprimne oceňujem, aké je to zamotané, prepletené a fakt neviete, kde je pravda, ale na druhej strane akonáhle sa Zrada preklopí do svojej druhej polovice, stratí dych a drajv a proste to už nie je ono. Neustále opakovanie sa týka aj vedľajších postáv, čo je až srandovne vidieť na Zuzane Kubovčíkovej-Šebovej, ktorá sa každú chvíľu z fajn kolegyne mení na zákernú potvoru, späť na kamarátku... a späť na zákernú potvoru. Jasné, v realite to tiež takto nejeden raz funguje, ale mne nerobilo dobre pozerať sa na to. Zarazili ma každopádne názory niektorých divákov. Nič nebolo otvorené, všetky dejové linky boli plus-mínus normálne uzavreté, skončilo sa to pomerne nečakane a prekvapivo, bolo to smutné, ale aj taký je život. Čo sa týka kritiky, že 16-ročný adolescent v SR nemôže žiť na vlastnej nohe. Jasné, nemôže. Ale to ani nikto netvrdí. Syn predsa normálne utiekol z domu a hľadá ho polícia.

Kilo Dva Bravo

Gilmour93Kilo Dva Bravo(2014) 

Černá Zmije v zemi nikoho: „Kde to, krucinál, jsme?“, George se zahledí do mapy: „No, těžko říct. Připlazili jsme se na místo označené malými houbičkami...“ Britská armáda to s minami odjakživa uměla, ale žerty stranou. Výbušné pozůstatky po Sovětech ve vyschlém korytu zapříčiní rychlou spotřebu zaškrcovadel i morfia a já se vědom chaotičnosti války, co se tak ráda šklebí lidským osudům do tváře a předčítá z Murphyho zákonů, naladil na absurdní realitu situace. Šok, panika, bolest, hněv, odhodlání a pedikúra za polovic, vysoká tráva lechtající koule a jestli se z tadyma nedostaneme, všechny vás nakopu do prdele. Dvě věci se daly čekat. Že to grafika u závěrečných titulků posune do roviny Lone Survivor a že hodně zdejších recenzentů, co sloužilo u ženistů, nadzvedne obočí..

X-Men '97 - Život a smrt – část 2

Big_BossX-Men '97 - Život a smrt – část 2(2024) 

Pro mě zatím nejslabší díl, a bohužel je to ze stejného důvodu jako u čtvrtého dílu, kdy se opět příběh LifeDeath musí dělit o svojí stopáž s druhou a méně zajímavější linkou, která se věnuje návratu Charlese Xaviera a Shi'arského impéria. To mě v původním seriálu nikdy moc nezaujalo, protože mám radši, když se X-Meni věnují boji s jinými mutanty nebo prostě s hrozbami na Zemi než s mimozemšťany. Navíc i když mi bylo tak nějak jasné, že Charles Xavier není opravdu mrtvý, tak se přiznám, že když jsem ho viděl konečně živého, tak jsem hodně zesmutnil, protože jeho postava mi doteď nejenom nechyběla, ale její absence pozvedla ostatní X-Meny spolu s Magnetem na vyšší úroveň. Takhle je mi jasné, že se do finále vrátí a Magneto si sbalí svoje saky paky a doejte oěpt pryč. Část s LifeDeath byla dobrá, i když nejsem úplně fanoušek nového kostýmu pro Storm (i když vím že je přímou kopií tomu z komiksů). Ideálně si myslím, že by tvůrci udělali, kdyby radši příběh LifeDeath odvyprávěli v jednom díle a čtvrtý díl se měl radši věnovat Motendu a Shi'arskému impériu.

Stovky bobrů

SlasherStovky bobrů(2022) 

Vím, jalová připomínka, ale opravdu bych to bral spíš půlhodinový, tohle byla vražda. Klíčový dojem: dal bych si teď jablečnou pálenku sakra.

Uprostřed ničeho

NevkaUprostřed ničeho(2023) 

Překvapivě solidní a vizuálně perfektně natočený survivor. Dystopické pozadí světa sice vykreslené velmi zběžně, ale v rámci konceptu funguje a přidává nastalé situaci na uvěřitelnosti. Od vyklopení do moře sice přijde celá řada logických lapsů, ale ono to funguje i tak. Kdyby se podařilo scénář držet trochu více v mezích racionality, byla by to i moc pěkná čtyřka. Takhle musím dát jen velmi silnou trojku. P.S.: Prostor pro prequel a rozšíření lore tady určitě je, pokračování by mě nepřekvapilo.

Reklama

Reklama

Reklama