Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Disney má na kontě největší propadák loňského roku

Disney má na kontě největší propadák loňského roku

17.04.2023 Autor dO_od

Ačkoliv Disney stále platí za největší, nejsilnější a taky nejvýdělečnější studio na světě, zdaleka už neplatí, že jen sype hity a je prakticky neomylné ve všem, co dělá. Tyhle doby – pokud vůbec někdy skutečně platily – jsou pryč, a dokládá to i nejnovější analýza serveru Deadline, který čerstvě vydal seznam pěti největší propadáků loňského roku. Na prvním místě? Animovaný snímek Divnosvět od Disney.

 

Dobrodružný rodinný film ve sci-fi kulisách s Jakem Gyllenhaalem (Ambulance) v hlavní roli prodělal studiu v loňském ruce údajně zhruba 197 milionů dolarů. Snímek měl rozpočet 180 a v kinech utržil jen 55, když se připočte marketing a další náklady, je to holt ostudný výsledek. Není to však poprvé, co Disney takto smutně utřel, stejné studio totiž podobně narazilo i s filmy John Carter nebo Osamělý jezdec.

 

Na druhém místě každopádně skončil Amsterdam režiséra Davida O. Russella (Fighter). Politicko-konspirační drama plné hvězd prodělalo společnosti New Regency (jež film financovala) okolo 108 milionů. Kritici i diváci dodnes kroutí hlavou, jak mohl Russell něco takového spáchat. Film navíc distribuoval 20th Century, jenž opět spadá pod hlavičku Disneyho. Na třetím místě je navíc Myšák znova díky dalšímu animovanému sci-fi dobrodružství – tentokrát spin-offu Toy Story s názvem Lightyear. Zde by měla ztráta být zhruba 106 milionů. Jako by diváci na tento žánr loni vůbec neslyšeli.

 

Na čtvrtém místě se pak umístilo letecké drama Devotion Jonathanem Majorsem (Creed 3) a Glenem Powellem (Top Gun: Maverick), kteří obecenstvu hladovém po dalším Top Gunu jaksi nenabídli dostatek důvodů, proč by měli vyrazit do kin právě na jejich snímek o méně známém konfliktu. Ačkoliv recenze nebyly tak zlé, film prodělal 89 milionů. No a na pátém smutném místě stojí opulentní Babylon Damiena Chazellea (La La Land), jehož vize byla tak obří, ale zároveň tak specifická, že se vůbec nepotkala s diváckým zájmem a studio Paramount Pictures tak muselo odepisovat 87,4 milionů. Naneštěstí se několik podobných konceptů do kin podívá i letos, takže je klidně možné, že za rok přijde obdobné shrnutí.

Reklama

Související novinky

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Hrozba smrti se dočká pokračování

Hrozba smrti se dočká pokračování

16.05.2024

Akční mlátička Hrozba smrti (Road House) v režii Douga Limana premiérovala na Prime Video před necelými dvěma měsíci a k dnešnímu dni přilákala k televizním obrazovkám už téměř osmdesát milionů… (více)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

23.05.2024

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

Nejnovější novinky

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

včera

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

Sci-fi Můj nepřítel dostane novou verzi

včera

A je to tu zas! Nezastavitelný výrobní pás Hollywoodu brzy přinese další remake kultovní klasiky z osmdesátých let. Nové adaptace by se tentokrát měl dočkat dobrodružný science fiction snímek Můj… (více)

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Reklama

Reklama