Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024 Autor Goldbeater

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia Legendary Entertainment, které za epickým sci-fi spektáklem stojí, jsou zřejmě s dosavadními výsledky velmi spokojeni a už myslí na další budoucí spolupráci s režisérem Denisem Villeneuvem i nad rámec této filmové série. A zatímco od zástupců produkční společnosti už prakticky padlo potvrzení, že s režisérem zahájili práce na vývoji dlouho diskutované třetí Duny, na povrch vypluly informace i o zcela odlišném projektu, na který by se chválený kanadský tvůrce mohl vrhnout předtím. A není to zrovna odlehčené téma.

 

V předchozích měsících a letech se samozřejmě jméno Denise Villeneuva často spojovalo například s novou verzí příběhu královny Kleopatry a zejména taky s filmovou adaptací díla Arthura C. Clarka Setkání s Rámou, které by mnoho literárních fanoušků v podání oblíbeného režiséra rádo vidělo. Ani o jeden z těchto potenciálních projektů však tentokrát nejde. Villeneuve totiž údajně v současnosti u studia Legendary Entertainment jedná o možnostech produkování a případně i režírování filmové adaptace nové knihy od autorky Annie Jacobsen vydané pod názvem „Nuclear War: A Scenario“. Non-fikční dílo publikované 26. března na základě desítek exkluzivních rozhovorů s vojenskými a civilními experty mapuje scénář toho, co vše by se v současnosti stalo v případě vypuknutí jaderného konfliktu. Studio už na zfilmování knihy zakoupilo práva.

 

Režisérova manželka a kreativní partnerka Tanya Lapointe by se v případě shody tvůrce a studia na projektu také měla podílet z pozice producentky. Celá tato spolupráce je samozřejmě v tuto chvíli pouze ve fázích jednání a diskuzí, a tak je samozřejmě stále ještě velkou otázkou, na jaký snímek se před třetí Dunou Villeneuve nakonec vrhne. Pro fanoušky sci-fi série z pera Franka Herberta nicméně budiž dobrou zprávou aspoň to, že plány na přípravu třetího dílu Duny se podle všeho hýbou kupředu, a ačkoliv to rozhodně potrvá ještě minimálně několik let, snad se značně očekávaného završení filmové trilogie nakonec také dočkáme.

Reklama

Související novinky

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však… (více)

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Druhá Duna dorazí o něco dřív

Druhá Duna dorazí o něco dřív

18.11.2023

Premiéra napjatě očekávaného pokračování úspěšné sci-fi Duna z roku 2021 se opět posouvá. Fanoušci se ovšem v tomto případě nemusí vůbec chytat za hlavu, tenhle přesun je pro ně dobrou zprávou.… (více)

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Sezóna dlouhých stopáží rozhodně nekončí a už brzy nás po tříhodinovém kolosu jménem Oppenheimer čekají další obsáhlá dramata – Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce (206 minut) a Scottův Napoleon … (více)

Dočkáme se třetí Duny?

Dočkáme se třetí Duny?

29.08.2023

Jedna by byla málo, dvě jsou fajn, ale co takhle tři? Ačkoliv vizionářský režisér Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049) původně zamýšlel zadaptovat velkolepou sci-fi Duna spisovatele Franka… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

včera

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (více)

Reklama

Reklama