Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024 Autor Jokolo

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však adaptace Herbertovy klasiky vstupovala po covidové pandemii. V tu dobu si ještě diváci stále hledali cestu do kin, navíc tehdy Warneři šli do obřího rizika, když jeden z nejočekávanějších filmů roku poslali na stříbrná plátna ve stejnou dobu jako na svou streamovací platformu přímo do domácností diváků. Nejde navíc o prvoplánovou sci-fi, u níž lze vypnout a bezduše se pobavit. Přesto boje Atreidů a Harkonnenů předvedly v kinech poměrně spanilou jízdu a dojeli si pro celosvětových 402 milionů dolarů, díky nimž byl odklepnut druhý díl, který bez pochyb většina z nás už viděla. Alespoň tak hovoří tržby.

 

Druhá Duna je totiž výjimečným hitem. Film si během prvního domácího víkendu na červu dojel pro 82,5 milionů dolarů, čímž se nakrásně zdvojnásobily cifry prvního dílu. Ve světě se pak také na vstupenkách nešetřilo a celkově si tak Paul Atreides s Fremeny za zády vydobyl celosvětových 179,5 milionů zlatek. Dle serveru Kinomaniak se navíc pro melanž hojně chodí nejen ve světě, ale i u nás, když počet tuzemských diváků v kinech vzrostl o více než polovinu na 121 tisíc za první víkend. Z určitého hlediska se velký úspěch dal očekávat. V kinech u nás i ve světě je už poměrně dlouho sucho, návrat na Arrakis je navíc mezi diváky i kritickou obcí vychvalován do nebes. Všichni herci v čele s blyštivou Zendayou, uhrančivým Timothée Chalametem a okouzlucící Florence Pugh v posledních týdnech poctivě dělají vše pro propagaci snímku. A ten freudovsky snadno interpretovatelný kyblík na popcorn jistě taky udělal svoje. Takováto čísla však tipovali jen ti největší optimisté. Miliardový milník sice nejspíš nepadne, celkový dvojnásobek tržeb úvodního dílu ale působí poměrně reálně, což by každopádně znamenalo fenomenální úspěch. 

 

Zdá se tedy, že pokračování velkolepé sci-fi ságy Warneři nebudou stát v cestě. Duna se stává zavedenou značkou, jejíž obliba mezi diváky roste, a Herbertova literární tvorba čítá další knihy, jež lze zfilmovat. Jmenovitě by první na ráně byla kniha Spasitel Duny, která přímo navazuje na konec filmu a o jejíž adaptaci projevují zájem všechny hvězdy prvních dvou snímků. Režisér Denis Villeneuve nicméně nechce nikam spěchat, momentálně se prý pečlivě rozmýšlí, na co se příště vrhne. Zvažuje Kleopatru se Zendayou, další Dunu, adaptaci velkolepé sci-fi Setkání s Rámou a ještě jeden další projekt, který nechtěl blíže popsat. Ždímání žhavé značky tak nejspíš v nejbližší době nečekejme. 

Reklama

Související novinky

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

James Bond se vrací do Čech

James Bond se vrací do Čech

01.04.2024

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson, kteří jsou zodpovědni za směřování bondovské značky, se v minulosti nechali slyšet, že netouží po příliš mladém herci, který by se chopil role agenta s povolením… (více)

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (více)

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

Steven Yeun nebude v Thunderbolts

03.01.2024

Pouť jihokorejského herce po marveláckých cestách skončila ještě před svým ambiciózně naplánovaným začátkem. Oficiálního potvrzení toho, že se Steven Yeun (Živí mrtví, Neporazitelný) objeví v… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (více)

Druhá Duna dorazí o něco dřív

Druhá Duna dorazí o něco dřív

18.11.2023

Premiéra napjatě očekávaného pokračování úspěšné sci-fi Duna z roku 2021 se opět posouvá. Fanoušci se ovšem v tomto případě nemusí vůbec chytat za hlavu, tenhle přesun je pro ně dobrou zprávou.… (více)

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

včera

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (více)

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

27.05.2024 Reklama

Druhý ročník filmového festivalu Naruby se bude konat 12. - 15.6. v areálu bývalého kláštera Gabriel Loci. Můžete se těšit na 5 tematických sálů, které skvělé dokreslí atmosféru béčkového, spíše… (více)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Reklama

Reklama