Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024 Autor Goldbeater

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve středu 10. dubna v nevadském Las Vegas bývalý profesionální hráč amerického fotbalu, úspěšný herec a později jedna z nejkontroverznějších osob americké kultury a sportu, O. J. Simpson. Médiím zprávu potvrdila jeho rodina s upřesněním, že příčinou úmrtí byla rakovina. Na Simpsonovu dříve hvězdnou kariéru padl v roce 1994 temný stín, když byl americkou justicí obviněn z vraždy své exmanželky Nicole Brown Simpson a jejího přítele Ronalda Goldmana. Ačkoliv byl o rok později zproštěn obžaloby, jeho soudní proces se stal jedním z nejsledovanějších a nejdiskutovanějších v novodobých dějinách Spojených států a o tři roky později byl shledán odpovědným v občanskoprávním sporu podaném rodinami obětí.

 

Připomeňme si ale ty věci, které si o jeho osobě pamatovat chceme - jeho herecké výkony v celé řadě legendárních filmových děl. Jeho herecká kariéra začala na konci šedesátých let, kdy se začal objevovat v televizních seriálech a v epizodních rolích také na velkém plátně. Úspěch ve filmu začal slavit se začátkem sedmdesátých let. V roce 1974 si zahrál vedlejší role v oblíbeném katastrofickém filmu Skleněné peklo i kriminálním thrilleru Člen klanu. O dva roky později se objevil v akčním Killer Force a jednu z hlavních rolí ztvárnil také v thrilleru o řádění smrtícího viru uvnitř jedoucího vlaku, Přejezd Kassandra. V roce 1977 si zahrál jednoho z astronautů, kteří jsou nuceni prchnout autoritám po fingovaném přistání na Marsu, v konspiračním thrilleru Kozoroh 1.

 

Na přelomu osmdesátých a devadesátých let se řadě diváků nesmazatelně zapsal do paměti díky svým komediálním dovednostem. Coby nešikovný detektiv Nordberg, kterého smůla neustále vrhá do životu nebezpečných situací, po nichž prakticky vždy končí v sádře a obvazech, se objevil ve třech dílech úspěšné americké komedie Bláznivá střela s Lesliem Nielsenem v hlavní roli. V roce 1992 si ještě střihl vedlejší role v thrillerech V ohroženíC.I.A. Krycí jméno: Alexa. Třetí Bláznivá střela s podtitulem Poslední trapas se v roce 1994 stala jeho posledním celovečerním počinem, ve stejném roce jeho kariéra nadobro skončila.

 

Ačkoliv se mu v polovině devadesátých let vězení povedlo vyhnout, v roce 2008 byl v Nevadě souzen v odlišném procesu za loupežné přepadení a únos. Odsouzen byl ke třiatřiceti letům vězení, ale v roce 2017 byl pro dobré chování nakonec po devíti letech propuštěn. V následujícím roce se odehrál Simpsonův zřejmě poslední zářez do světa komedie a to bez jeho vědomí. Do jedné ze svých zinscenovaných komediálních scének v seriálu Who is America? ho totiž lstí dostal zamaskovaný britský herec a komik Sacha Baron Cohen.

Reklama

Související novinky

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (více)

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (více)

Nadějná mladá žena vyhrála ceny AACTA

Nadějná mladá žena vyhrála ceny AACTA

06.03.2021

Včera proběhl 10. ročník předávání Mezinárodních cen AACTA, které uděluje Australská akademie filmových a televizních umění. Snaží se tak ocenit význačné tvůrce a jejich díla z uplynulého roku, bez… (více)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook

02.02.2021

V požehnaném věku 95 let odešel 23. ledna americký herec nominovaný na Oscara, Hal Holbrook. Zprávu včera předala deníku New York Times jeho osobní asistentka Joyce Cohen. Holbrook se narodil se v… (více)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Druhý Borat slaví úspěch

Druhý Borat slaví úspěch

29.10.2020

Přestože se k oficiálním číslům Amazonu – podobně jako u Netflixu, Applu nebo dalších – nejspíš nikdy nedostaneme, můžeme se mezitím řídit alespoň jejich slovy. A podle těch zaznamenal druhý Borat… (více)

Druhý Borat má velmi dlouhý název

Druhý Borat má velmi dlouhý název

29.09.2020

Před pár týdny přišla zpráva, že herec Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál) nejenže natáčel pokračování Borata, on už ho dokonce stihl i dokončit, takže velice brzy dorazí na některou ze… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

včera

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Svět knihy Praha přivítá hosty ze 40 zemí

Svět knihy Praha přivítá hosty ze 40 zemí

20.05.2024 Reklama

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2024 nechá prostřednictvím 801 účinkujících nahlédnout do současné literatury 40 zemí a regionů, čímž o třetinu překonává předchozí… (více)

Reklama

Reklama