Reklama

Reklama

Jo Blankenburg

Jo Blankenburg

nar. 18.03.1972 (52 let)
Grassau, Německo

Biografie

Jo Blankenburg se narodil 18. března v roce 1972 v Německu. O hudbu projevil zájem už v šesti letech, kdy začal hrát na piano a na bicí. Během dospívání byl aktivním členem dvou jazzových hudebních kapel a po dvouleté stáži v New Yorku, kde působil v žánrech Funk, Soul a R&B, získal skladatelské ocenění "MTV Europe Songwritting Contest".

Na počátku roku 2007 se odstěhoval na Nový Zéland, kde naplno pracoval jako skladatel. Spolupracoval s Immediate Music a vytvořil hudbu ke krátkometrážním filmům, dokumentům i celovečerním filmům. Aktuálně pracuje pro Position music v Los Angeles, kde také žije. Dokončil studium filmové hudby a kurz instrumentace v Berklee College of Music v Bostonu.

Jeho skladby byly použity na reklamní kampaně velkých Hollywoodských filmů. Mezi nejznámější patří: 300: Vzestup říše, Hunger Games, Harry Potter a Relikvie smrti, X-men: První třída, Lincoln, Jak vycvičit draka, Vlkodlak, Hitchcock a další.

V roce 2007 vydal první desku s názvem Floatovations. Další přišla o rok později a nesla název The Feather Dance. Pro Position Music složil desku s názvem Vendetta v roce 2010 a druhou v roce 2012 s názvem Elysium. Pro Grassroots Films vytvořil The Human Experience.

Marek "Inferion7" Kučera

Skladatel

Reklama

Reklama